Fridge magnet wooden gears

Володимир ЛИТВИН: ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ

  • Подобається3Не подобається
  • 13 Січня 2010 р

Зазвичай про політика говорить він сам, його прибічники-конкуренти, експерти та інколи родичі.
Аби портрет був об’єктивним і повним, ми вирішили розпитати людей, які бачать людину зі сторони. Для того, щоб поглянути на Володимира Литвина з нестандартного ракурсу, наш кореспондент з’їздив на його батьківщину та в інші місця, які політик не афішує. Щоб зрозуміти, як кандидат в Президенти керуватиме країною, варто не слухати гарні обіцянки, а навідатися на його малу батьківщину.

Мала батьківщина Володимира Литвина – типове село на Поліссі.
Якою хоче зробити країну Володимир Михайлович стає зрозумілим, якщо про - йтися вулицями його рідного села. Є тут три об’єкти, що з’явилися завдяки саме Володимиру Михайловичу.
Перший – школа. Не просто школа – гімназія! Побудована за найвищими стандартами сучасної освіти.
Одна з найкращих на Житомирщині.
У часи, коли Володя був школярем, в його рідному селі була лише восьмирічка.
У старші класи доводилося ходити в сусіднє село. Як тільки у Литвина з’явилася можливість, він втілив свою мрію: зробив усе, аби місцеві діти дістали рівноправний доступ до освіти.
Вчителька цієї школи Галина Скиба розповіла: «Тут все продумано, щоб дати дітям хорошу освіту і різнобічний розвиток. Нам, вчителям, дуже імпонує підхід Володимира Михайловича: не балувати дітей, а виховувати в праці, любові, пошані до землі. Наші випускники конкурентоспроможні в боротьбі за вищу освіту. У гімназії така репутація, що до неї дітей батьки з райцентру возять!».
Другий за важливістю для життя села об’єкт – фельд - шерський пункт. Володимир Литвин створив у рідному селі цілу амбулаторію. Недалеко від неї ми поспілкувалися з літньою мешканкою. Виявилося, що її прізвище теж Литвин, але політику вона просто тезка: «У нас півсела Литвинів. На Поліссі – дуже поширене прізвище. Як у нас в селі з лікарями? Якщо занедужаєш, так дохтор додому прийде, укол зробить. Не так як у моєї сестри на Луганщині, сусід від апендициту помер».
Найкрасивіша будівля села, безумовно, право - славна церква. Це теж дітище Володимира Литвина.
Саме тут на вихідні та свята збирається більшість односельців – поспілкуватися, разом порадіти, очиститися від метушні. Хрестини, вінчання… Відразу відчувається – село живе, не вимирає, як інші.
Саме на своїй малій батьківщині Володимир Михайлович втілив те, що хоче зробити для всієї країни: у кожному селі школа, фельд - шерський пункт – державна турбота. Ну, а храм – справа самої громади.
«Освіта, здоров’я, духовність – це те, що людям необхідно забезпечити. Решту вони самі зароблять, народ у нас вражаюче працелюбний», – не втомлюється повторювати Володимир Литвин.
Окрім малої батьківщини героя нарису, наш кореспондент заїхав ще в декілька місць Центральної України: будинок маляти, інтернат для дітей з вадами слуху, дитбудинок. Ми чули, що політик їх відвідує, і вирішили перевірити ці чутки.
На наше запитання, чи «приїжджав Литвин на Святого Миколая?» нянька будинку маляти на ім’я Наталя розповіла: «Цього року ще не був. Частіше приїжджає дружина. Тетяна Костянтинівна багато діток по іменах знає, розміри одягу, взуття... Усе підбирає по росту, якщо треба – ушиє. Дуже інтелігентна жінка, дуже йому підходить – гідна пара. А він почоловічому допомагає: присилає муку, цукор, крупи. Дітям не лише подарунки на свята потрібні, їх щодня й годувати треба. Недавно кімнату для реабілітації дітей нам обладнав. Самі розумієте, в якому стані до нас покинуті діти потрапляють. А Володимир Михайлович вміє знаходити з ними спільну мову. Спочатку дітки лякаються, самі розумієте, у нас мало чоловіків бачать.
Але він їх розтормошить, зацікавить. Упевнена – з нього в майбутньому вийде хороший дідусь для власних онуків».
У Березівському інтернаті для дітей з вадами слуху кореспонденту відповіли: «Днями був. Привіз подарунки. Завжди консультується: що привезти? що потрібно? Дуже раціональна допомога, підбирає – лише потрібні речі.
А то, знаєте, дивишся по телевізору, як політик в дитячому садку перед камерами танцює, і розумієш – показуха! Діти заплакані, у виховательки очі круглоквадратні – один політик і посміхається! Для таких – дитяче горе-радість лише фон.
Володимир Михайлович по-хазяйськи поводиться.
Запитує, чи не тече дах?
Скільки порошку для прання треба? Він з тих, хто замість цукерок привезе вітаміни».
У дитячому будинку в Прилуках сказали, що Володимира Михайловича ніколи не бачили: «До нас спочатку Олена Литвин приїжджала, а цього року Ваня – молодший син з друзями-студентами.
Сказав, що тато всюди не встигає, привіт передавав.
Багато потрібного привіз».
Ця поїздка дійсно дозволила побачити іншого Литвина. Напевно, слід зробити екскурс на «невидиму частину Місяця» інших політиків.
Олена СЛОБОДЯНЮК.


Дивіться також в розділі  Вибори Президента 2010
» 03.03.2010 Віктор Янукович 25 лютого склав присягу на вірність українському народу і офіційно вступив на посаду Президента України. Присягу було складено на урочистому засіданні у Верховній Раді, присвяченому процедурі інавгурації. Згідно з процедурою...
» 17.02.2010 Центральна виборча комісія офіційно оголосила лідера Партії регіонів Віктора ЯНУКОВИЧА Президентом України. Як передає кореспондент УНІАН, на засіданні комісія за результатами опрацювання 100% протоколів окружних виборчих комісій встановила...
» 10.02.2010 Оперативна інформація про результати виборів Президента України 7 лютого 2010 року у Бершадському районі
» 10.02.2010 Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50% голосів виборців. До другого туру президентських перегонів потрапили лідер опозиції В.Ф. Янукович та чинний Прем’єр-міністр...
» 29.01.2010 Україні – демократичне майбутнє
» 22.01.2010 Звернення демократичних сил до жителів Бершадщини
» 20.01.2010 Результати виборів Президента України 17 січня 2010 року у Бершадському районі
» 20.01.2010 У нормальному режимі
» 15.01.2010 Якою буде Україна за президентства Литвина?
» 13.01.2010 Володимир ЛИТВИН: ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ
Всі статті розділу Вибори Президента 2010 »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Петришин Максим Леонтійович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 05.03.45. Похов. с. Буккау, Німеччина.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Володимир ЛИТВИН: ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ - Вибори Президента України 2010 - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники