Fridge magnet wooden gears

ЧАРІВНИЙ СВІТ ВИШИВАННЯ

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Листопада 2007, 19:19

Cеред світлиць, які представляли територіальні громади Бершадщини під час її творчого звіту в області, увагу шанувальників такого виду мистецтва, як вишивання, привернула світлиця, яку представляла Устя. Однак не всі знають, що неабияка заслуга в тому і М.Д. Кавки, яка працює в сільському дитячому садочку "Барвінок".
Марія Дмитрівна, а саме про неї йде мова, не місцева, вона переїхала з сім'єю на постійне місце проживання в Устя з Івано-Франківська у 1999 році.
Вишивання – своєрідне захоплення, яке, за її словами, передалося їй у спадок від бабусі, мами і свекрухи. Чим саме воно її приваблює пояснити не може, але зізнається, що від голки і нитки, особливо останнім часом, не може відірватися. Щоб не робила, чим би не займалася, а обов'язково візьме їх в руки.
Певний слід у її творчості залишила й школа. Дівчатка тоді вишивали на уроках трудового навчання.
У сімейній колекції є також речі, вишиті одним із її синів Назаром, який зараз на службі в армії.
Торік Марія Дмитрівна, коли її син закінчував 11 класів, вишила на прохання його однокласників рушник для школи. Він теж об'їздив не одну виставку.
Майстриня, вишиваючи, не ставить за мету мати від того якусь матеріальну вигоду. Інша справа, коли треба щось подарувати.
Удосконалюючи свою майстерність, зробила своєрідне відкриття – щороку у творчості додається щось нове, неповторне. Відносно узорів, то син передплачує спеціальний журнал. Купляють таку літературу і на базарі. Але чи не найбільшого ефекту домагається вона, коли їх комбінує.
За її переконанням, цьому навчати повинні у всіх школах. Адже, крім того, що цей вид мистецтва розвиває уяву, любов до прекрасного, сам процес вишивання ще й неабияк заспокоює.
У дитячому садочку, де вона працює, у старшій групі теж роблять спробу ознайомити дітей з чарівним світом вишивання. І хто знає, чи не знайдеться тут послідовників М.Д. Кавки у її захопленні.
Павло КУШПЕЛА,
кореспондент газети.

Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Пилипенко О. Л. (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЧАРІВНИЙ СВІТ ВИШИВАННЯ - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники