Fridge magnet wooden gears

І рушник той, ніби доля

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Серпня 2009 р

На знімку: Тетяна Василівна Кравець і її роботи. Фото Григорія ПОГОНЧИКА.

Про жительку Баланівки Тетяну Василівну Кравець не раз писалося в пресі, демонструвалися її роботи і по телебаченню, представлена ця неординарна творчість і в музеях. Бо ж вона – талановитий майстер ручної вишивки. Вже багато років весь свій вільний час вона присвячує улюбленому заняттю. Тому її привітна оселя наповнена різнобарв’ям рушників, серветок, подушок, вишитих портретів, ікон… Вражає відчуття кольору, вміння органічно поєднати задум твору (а кожна її робота – це справді твір!) із сучасністю.
Звичайно, без напруженої праці, вміння зосередитись на тому чи іншому виробі успіху годі досягти. Та Тетяну Василівну відзначає рідкісна працелюбність.

8-метровий рушник, на якому засобами ручної вишивки відтворено долю нашого краю

І не випадково її, одну з нашого району, запросили до участі у створенні унікального рушника «Вишивана доля Вінниччини», робота над яким об’єднала багатьох майстринь нашої області. Отож, зібралася вона і на кілька днів залишила рідну Баланівку.
Взяла з собою тільки необхідні інструменти – голки та ножиці – і поїхала до Вінниці.
А там зібралися представниці різних районів, щоб узяти участь в обласній культурномистецькій акції саме під такою назвою – «Вишивана доля Вінниччини». Тож представники обласного центру народної творчості створили для майстринь якнайкращі умови для роботи, видали нитки, зразки узорів. Спільна кількаденна робота здружила представниць різних регіонів, згуртувала їх. А що вони разом створили – подоляни побачать під час святкування 18-ої річниці незалежності України у Вінниці, коли буде представлено 8-метровий рушник, на якому засобами ручної вишивки відтворено долю нашого краю. Впевнений, що ця робота сподобається людям.
Нині Тетяна Василівна переймається усіма тими турботами, що і її земляки, але ж крім буденних справ, не полишає і улюбленого заняття.
Розповідає, що працює над створенням вишитої картини про хліб. А ще (це вже вона по секрету сказала) готується до свого ювілею, що випадає у вересні. І мені подумалося: а чому б до цієї дати не влаштувати в районному музеї персональну виставку Тетяни Кравець? Цим самим ми вшануємо майстриню і насолодимося спілкуванням з прекрасним.
Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мазуренко Арсень Минович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

І рушник той, ніби доля - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники