Fridge magnet wooden gears

Змережені картини й рушники

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Липня 2011, 09:00

На знімку: майстриня-вишивальниця В. П. Горлова і її роботи

Тридцять років пропрацювала заступником головного бухгалтера на спиртовому заводі жителька Бершаді В. П. Горлова. Все її життя супроводжує любов до вишивання, адже займається ним з дитинства. «Заразила мене цим старша сестра Ганна, яка нині мешкає в Києві», – посміхається Валентина Парфенівна.

Згодом захопилася і в’язанням гачком, шпицями. Та все ж душа більше лежить до вишивання. Майстриня залюбки вишиває рушники, картини, ікони, серветки, напірники до подушок, килимки, скатерки… Окремі вишиті роботи В. П. Горлова зберігає в себе на квартирі у вигляді картин, яких вже чимало. Їх найбільше на релігійну тематику («Ісус Христос», «Святий Андрій», «Пантелеймон», «Святий Миколай», «Матір Божа», «Георгій Побідоносець»), з видами природи. Є й вишитий портрет Тараса Шевченка.

Показує і стос дбайливо й майстерно змережених рушників з українським орнаментом, квітами та птахами. В іншій кімнаті – подушки з вишитими наволочками, серветки, скатерки. Свої роботи Валентина Парфенівна часто виставляє в бібліотеках, ра - йонному краєзнавчому музеї, на інших виставках народноприкладного мистецтва. Вони подобаються глядачам. Майстриня любить працювати в різних техніках. Узори купує, передплачує спеціальні журнали. Літератури з в’язання і вишивання в неї ціла полиця. Матеріал для роботи, рамки для картин купує.

Пригадує, як нещодавно в місті в одному із сучасних магазинів відкрився такий спеціальний відділ, то, каже, всю ніч не спала – стільки всього.

Останнім часом Валентина Парфенівна захопилася й бісероплетінням картин.

– В магазині купую тканину з узором і окремо бісер, – розповідає вона. – Це в декілька разів швидше, ніж звичайне вишивання. Головне – підібрати колір.

Досвід і секрети свого мистецтва майстриня охоче передає внучкам дев’ятикласниці Валентині та Інні, яка вже працює продавцем.

До речі, чоловік В. П. Горлової, Володимир Миколайович, теж творча особистість – він художник-аматор. Раніше малював картини, яких в квартирі декілька, але тепер зір підводить.
Сподіваємося, що найближчим часом Валентина Парфенівна організує персональну виставку своїх вишивок, і з її чудовими роботами можна буде ознайомитися більш широкому загалу.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
2 фото   
<b>"П'ятківчанка" зачарувала Вінницю</b><br />У ці дні редакційна пошта переповнена листами, повідомленнями, фотографіями про відзначення циклу новорічноріздвяних...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Перепелюк Максим Никифорович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Змережені картини й рушники - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники