Fridge magnet wooden gears

Березівка - село на Поділлі

  • Подобається4Не подобається
  • 28 Липня 2011, 23:16

У мальовничій місцині Бершадщини, де сходяться межі Вінницької, Черкаської, Кіровоградської та Одеської областей, в яблунево-вишневому цвіту потопає Березівка. Про це невелике село та його щирих, працьовитих людей, знаних земляків заслужений журналіст України Петро Маніленко написав історико-краєзнавчий нарис „Добридень, Березівко!", який нещодавно вийшов з друку у видавництві „Вінницька газета" накладом 400 примірників. Це вже п'ята книга Петра Васильовича, який до виходу на пенсію майже двадцять років очолював редакцію районної газети „Бершадський край".

Автор в цікавій формі розповідає про етапи розвитку села, історію місцевого господарства, школи , нелегкі і неповторні долі березівчан.

Одне із чільних місць у книзі відведено знаному земляку, лауреату Державних премій УРСР і України в галузі науки і техніки, премії імені Ярослава Мудрого, доктору технічних наук, професору Національної металургійної академії України, академіку Академії наук Вищої школи України Анатолію Овчаруку. Петро Васильович тепло змальовує життєвий шлях Анатолія Миколайовича в нарисі „Академік з Березівки". Його, автора понад 200 наукових праць і винаходів, навчально - методичних розробок, який має 92 авторських свідоцтва та патенти, добре знають не лише в Україні, а й за кордоном. Відомий науковець Анатолій Овчарук не пориває зв`язків з малою батьківщиною, земляками. До речі, кілька років тому, практично за його кошти (залучалась громада і земляки ), у Березівці споруджено дерев`яну, двоярусну три купольну церкву – справжню окрасу нашого краю. Своїми спогадами – роздумами на сторінках книги ділиться Анатолій Миколайович.

В історико – краєзнавчому нарисі вміщено й цікаву розповідь ветерана педагогічної праці Галини Михайлівни Мартинюк про батьків – рятівників, а також про колишнього військового офіцера Анатолія Миколайовича Овчарука, який пройшов афганські жорна та пекло Чорнобиля, побував у багатьох країнах світу.

Захоплюючий і розділ книги, який має назву «Родовід». Автор розповідає про сім`ї Роїків – Чапалди, Стародубів. Березівка пишається тим, що із історією села пов`язана творчість великої вищивальниці, Героя України Віри Сергіївни Роїк, роботи якої зберігаються у музеях 44 країн світу. Привертають у вагу і «Штрихи до портретів» - коротенькі розповіді про трудівників – березівчан.

Жителі Березівки також пережили голодомор 1932-1933 років, зазнали політичних репресій, боронили рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни, про що йдеться в розділі «Пам`яті невигойний собор», «На фронті», «Згадаймо репресованих».
У книзі, головним спонсором якої виступив земляк – добродійник Анатолій Овчарук, детально описана історія Березівської школи, здобутки її учнів та педагогів. Знайшлося в ній місце для талановитих майстрів мистецтва, художнього слова.

Ошатно оформлене під редагуванням Наталі Космини видання у твердій обкладинці, містить також чимало кольорових ілюстрацій із життя березівчан, з мальовничими краєвидами чарівного куточка Поділля.

До речі, днями відбулася презентація цієї книги на святі села, а її автора Петра Маніленка нагороджено благословенною грамотою владики Онуфрія, єпископа Вінницького і Брацлавського. Виставки – презентації книги «Добридень, Березівко!» відбулися і раніше у Бершадській районній бібліотеці, а також на обласному семінарі директорів районних бібліотек. 

 Василь Вербецький


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Адамович Степан Антонович (1913) 1913 р., українець. З 1941 р. член підпільної організації. Страчений ворогами 03.1943 р.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Березівка - село на Поділлі - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники