Fridge magnet wooden gears

«30 років у Бершаді» - Творчий звіт Петра Маніленка, заслуженого журналіста України

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Червня 2013, 20:26

Днями в приміщенні читальної зали районної бібліотеки відбулась творча зустріч її працівників з цікавою людиною, заслуженим журналістом України Петром Васильовичем Маніленком з нагоди 30-річчя творчої діяльності на Бершадщині.

Життя кожної людини неповторне, насичене подіями, радощами успіхів і перемог, гіркотою невдач. Є люди, яких не помічаємо поміж сотень інших, а поговориш – і відчуєш: перед тобою особистість, багата внутрішнім світом людина. Саме таким є Петро Васильович Маніленко. Народився 2 липня 1947 року у Немирівському районі в селі Чуків. Виховувався у вчительській сім’ї, закінчив з відзнакою філфак Вінницького педінституту (згодом і факультет журналістики у вищій партшколі при ЦК Компартії України). Справою його життя стала журналістика.

За плечима у Петра Васильовича – яскравий і самобутній творчий шлях. Він заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України, лауреат обласних журналістських премій ім. Костянтина Гришина, Володимира Орлика та «Почесний редактор» газети «Бершадський край». Автор книг «Розкрилля» (у співавторстві) (2007 р.), сувенірного видання «Українського столу родзинка: 400 рецептів від птахокомбінату «Бершадський» (2008 р.), «Джу линка всміхається століттям» (2009 р.), гумористичної збірки «Веселим бути модно» (2010 р.), «Добридень, Березівко!» (2011 р.) «Напружений ритм» (2011 р.) та літературно-мистецького альманаху «Сузір’я бершадських талантів», який бібліотечні працівники району оцінили як книгу-літопис, книгу-довідник культурно-мистецького життя району.

У журналістику П.В. Маніленко прийшов за покликанням. Творчу кар’єру розпочинав на Гайсинщині в «Трибуні праці», але сповна реалізував себе на Бершадщині. Майже 20 років очолював колектив районної газети «Бершадський край».

«Всього було, – зізнається Петро Васильович, – але я не шкодую, бо старався чесно нести нелегкий хрест редактора, адже редактор – це сапер, який помиляється лише один раз, жонглер, бо ходить по лезу між владою і читачами». Життєве правило Петра Маніленка: «Всіх вислухай, а власний розум май».

Відвертість, правда та сила волі вистояти, не зігнутись, служіння читачам і закону, прагнення професійно виконувати свої обов’язки – ось що відрізняло здібного редактора. Мабуть, через це наприкінці 80-х довелося йому три з половиною роки освоювати неозорі північні простори тодішньої великої держави – Чукотку, де працював заступником редактора Іультинської районної газети «Горняк Заполярья» Магаданської області. Після повернення Петро Васильович знову очолив «Бершадський край» і пропрацював редактором аж до виходу на пенсію.

За сумлінну працю та здобутки у професійній діяльності, значний внесок у становлення і зміцнення місцевих засобів масової інформації на Поділлі, вагомий творчий доробок П.В. Маніленко неодноразово заохочувався Національною спілкою журналістів України, Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, облдерж адміністрацією та обласною радою.

Працівники бібліотеки почули цікаву та змістовну розповідь про життєвий і творчий шлях Петра Васильовича на Бершадщині, а також про його перебування на Чукотці.

Мали змогу ознайомитись із виставкою дипломів та нагород журналіста. А ще побачили творчість П.В. Маніленка як фотокореспондента.

Вона представлена фотоколажами «Какомей, Чукотка!» та «Кумедні бараболі», етюдами.

Уважний читач обов’язково вловить у творчому доробку Петра Васильовича красу і мудрість, якими аж ніяк не перенасичене наше сьогодення.

Краси ж і мудрості забагато не буває. І це переконливо доводить творчий шлях Майстра, залюбленого у життя.

По закінченню всі присутні побажали, щоб журналістське перо Петра Васильовича не тупилось, щоб він і надалі продовжував літопис Бершадщини, не дивлячись на всілякі труднощі та негаразди.

Юлія МАРШУК, бібліограф-краєзнавець


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Шаповал Василь Антонович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«30 років у Бершаді» - Творчий звіт Петра Маніленка, заслуженого журналіста України - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники