Fridge magnet wooden gears

"Шанує Тараса Бершадський край"

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Лютого 2014, 16:41

Виставка під такою назвою відкрила цикл заходів у районному краєзнавчому музеї, присвячених 200-ій річниці з дня народження великого сина українського народу, геніального поета і самобутнього художника Тараса Григоровича Шевченка. Доля його своєю трагічністю була схожа на долю України. Але незважаючи на це, з його серця виринали вистраждані слова: «Караюсь, мучусь, але не каюсь».

На презентації виставки, яка відбулася у виставковій залі музею, були присутні учасники клубу «Краєзнавець», що діє при музеї та учні дитячої музичної школи імені Р. Скалецького.
На виставці були представлені роботи майстрів народної творчості району на шевченківську тематику. Чільне місце в експозиції виставки займали витинанки нашого земляка із с. Вовчка, знаного художника, живописця, графіка, скульптора Василя Корчинського, члена Спілки художників України.

На виставці були презентовані майстерно вишиті пор - трет Кобзаря та «Заповіт» знаної в районі та області майстрині-вишивальниці Тетяни Кравець (с. Баланівка), вишиті портрети Тараса Шевченка майстрині Раїси Поперечної (с. Яланець), картина Віктора Тищенка (м. Бершадь). Чарують майстерністю та професійністю виконання роботи «Сон» майстра-різьбяра Миколи Чабана (с. Баланівка) та «Гайдамаки» Миколи Пилявця (м. Бершадь).

Окрасою виставки стали сюжетні роботи у виконанні самобутнього художника з нелегкою долею Олексія Степового (с. Джулинка) до поем Тараса Шевченка «Катерина», «Відьма», «Гайдамаки» та «Москалева криниця». Відзначимо, що саме завдяки Олексію Пилиповичу фонди краєзнавчого музею у минулому році поповнилися колекцією картин із 58 творів образотворчого мистецтва – пейзажів, акварелей, портретів і, власне, ілюстрацій до поем Т.Шевченка, які були представлені на виставці.

Частина робіт Олексія Степового знаходиться у колекції вінницького обласного художнього музею. Олексій Пилипович постійно бере участь у районних та обласних виставках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Оксана ПРИТУЛА, молодший науковий співробітник краєзнавчого музею.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Олійник Іван Тимофійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 20.03.46. Похов. м. Відень, Австрія.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Шанує Тараса Бершадський край" - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники