Fridge magnet wooden gears

НЕ КРИТИКУВАЛИ, А ПРОПОНУВАЛИ

  • Подобається1Не подобається
  • 14 Березня 2007, 20:58

У доповіді сільського голови М.Г.Кузика на зборах жителів Тернівки йшлося про те, що робить влада для підвищення добробуту односельчан, як координує їх зусилля та витрачає кошти.
Хоч на цій посаді Михайло Григорович менше року, вже з самого початку можна було зробити висновок про неабияку повагу і довір'я до нього тернівчан. Адже і явка, незважаючи на досить несприятливу погоду, була на рівні, і поведінка у залі теж свідчила, що з громадою у цьому селі працюють постійно і в різних напрямках
Забігаючи наперед, варто відзначити, що у цьому, віддаленому від райцентру селі проблем не менше, ніж у будь-якому іншому. Швидше за все, їх навіть більше. Так, наприклад, із 48 кілометрів сільських доріг лише 14 відсотків із твердим покриттям. В селі проблема з питною водою, яку доводиться вирішувати через будівництво водогону. Демографічна ситуація теж неабияк насторожує. Якщо торік померло більше півсотні тернівчан, то народилося тільки семеро. За 2 місяці цього року померли 14 осіб, а не народилося жодної дитини. Із 1200 чоловік населення більше півтисячі – пенсіонери.
Однак, якщо орієнтуватися на доповідь сільського голови, реакцію на неї присутніх, то навіть за той відрізок часу, відколи він прийшов на цю посаду, зроблено чимало. Хоч роботи ще, за його ж зізнанням, непочатий край.
М.Г. Кузик раз-по-раз ввічливо не забував і дорікнути односельчанам, що у деяких негараздах саме їх незаперечна вина. Прогрейдерурали, наприклад, вулиці, що "влетіло" у чималу копійку, а ті, хто на них проживає, ніяк чомусь не можуть зрозуміти, що не годилося б заїжджати на них технікою у дощову погоду.
Позитивним у роботі сільської ради є те, що на вирішення багатьох проблем вдавалося об'єднувати зусилля і місцевого сільгосптовариства, і підприємців. Навести певний порядок на кладовищі допомогла школа.
Незважаючи на безгрошів'я, спільними зусиллями, при підтримці районної влади, було введено в дію кілька кілометрів водопроводу. Закуплено також для місцевої лікарні кардіограф, апарат для визначення вмісту цукру, заплановано придбати ще й інструменти для стоматологічного кабінету. Добре працює дитсадок, сюди закуплені нові ліжка і постільну білизну, іграшки. Хіба могли односельчани не оцінити такі кроки нової сільської влади, зроблені назустріч їх проблемам?
Хочеться відзначити і велику роль, яку відіграє в селі школа, її педагогічний колектив. Чимало зроблено і для будинку культури. Приступили до вирішення проблеми освітлення вулиць у нічний час.
Сільський голова, скориставшись можливістю, відзначив підприємців, які надавали допомогу у проведенні свят. Якщо на сходах сіл здебільшого прийнято хвилиною мовчання вшановувати померлих односельчан, то у Тернівці їх сценарій дещо удосконалили. З хлібом і сіллю було вшановано сімейні пари, які останнім часом відзначили, а деякі ось-ось відзначать, золотий ювілей подружнього життя. Це Павло Дмитрович і Ганна Олександрівна Медведчуки, Петро Григорович і Людмила Іванівна Фармігеї, Василь Миколайович і Ганна Кузьмівна Риндюки, Володимир Валентинович і Ганна Василівна Купровські, Іван Володимирович і Галина Дмитрівна Загоруйки. Хіба це не виховний момент для молодшого покоління?
На зборах виступив і дільничний інспектор міліції С.В. Охота. Хоч працювати йому доводиться одному на декілька сіл, із виступу відчувалося, що він до тонкощів володіє ситуацією у Тернівці, і на конкретних прикладах довів, що тернівчанам годилося б більше довіряти, поглиблювати зв'язки з міліцією. Тільки тоді вдалося б викорінити криміногенні прояви, які ще мають місце.
Змістовно і доступно говорив на зборах про соціально-економічний розвиток району, його сільськогосподарське виробництво і начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації О.О. Паламарчук.
Під час проведення подібних заходів нерідко хтось обов'язково прагне виступити із звинуваченнями на адресу влади.
У Тернівці ж навпаки, не тільки не звинувачували, а й пропонували. Наприклад, пенсіонери виступили з пропозицією, що вони згодні залишати з пенсій щомісяця по гривні на бензин, щоб тільки на ходу була машина «швидкої допомоги».
Із письмових запитань у президію надійшло тільки три. Одне з них на адресу автора цих рядків, щоб газета допомогла отримати заробітну плату у місцевому товаристві одному з колишніх його працівників. Присутній на зборах директор ТОВ М.П. Кучер пояснив, що це лише непорозуміння і вже на першу вимогу цієї людини буде проведено з ним розрахунок. Раніше цього не було зроблено тільки через те, що до каси підходив не він, а його дружина.
Ситуацію щодо видачі земельних актів тернівчанам, за виготовлення яких взялася одна з приватних фірм, взято на контроль, і робитиметься все, щоб її вирішити. А от щодо газифікації, яка потребує дуже великих затрат, то було дано пояснення, що зараз вивчається поряд з цим і питання, чи не вигідніше і дешевше буде по-сучасному електрифікувати село, щоб можна було використовувати електроопалення.
Надію на позитивні переміни в Тернівці вселяє те, що влада села не відмежовується від проблем громади, а прагне працювати так, щоб іти на їх випередження. І чимало в цьому їй вдається.
Павло КУШПЕЛА,
с. Тернівка.

Дивіться також в розділі  Оголошення
» 30.08.2018 07.09.2018 року в приміщені Бершадського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за адресую Вінницька область м. Бершадь вул.. Героїв України 8, з 10.00 години до 13.00 години...
» 15.06.2018 на газети та журнали на друге півріччя 2018 року.
» 15.06.2018 Останнім часом у країні змінюється ставлення до Збройних сил України. Зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Бершадський райвійськкомат постійно проводить відбір кандидатів віком від 18 до 60 років на проходження військової служби за...
» 07.04.2018 Шановні ветерани війни та учасники антитерористичної операції! Будь ласка, звертайтеся до своїх сімейних лікарів для проходження медичних оглядів згідно з графіком:
» 06.04.2018 До уваги власників зброї!
» 06.04.2018 Шановні жителі м. Бершаді!
» 06.04.2018 Стіл знахідок
» 02.04.2018 До уваги представників громадськості!
» 01.04.2018 Проти зла – усією громадою
» 01.04.2018 На військову службу за контрактом
Всі статті розділу Оголошення »
Цікаві фото
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
6 фото   
<b>Як святкувала Бершадь</b><br />Неабиякий патріотизм проявляють бершадці тим, що відзначають День незалежності України чи не найбільш масштабно...
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Генцицький Максим Миколайович (1919) 1919 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

НЕ КРИТИКУВАЛИ, А ПРОПОНУВАЛИ - Офіційні оголошення та звернення організацій бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники