Розпочав купальське свято міський голова М.І. Кольченко, який звернувся до жителів і гостей міста з вітальним словом. А потім були виступи колективів художньої самодіяльності, частування пирогами та варениками, ігри, конкурси, розваги. Присутні щиро аплодували фольклорному колективу Бирлівського сільського будинку культури, троїстим музикам РБК, солістам Володимиру Попсую, Ларисі Барановій, гумористу Ігорю Щіпанському та іншим прекрасним колективам і окремим виконавцям.
З давніх-давен свято Івана Купала супроводжується своєрідною обрядовістю та піснями. Тож не обійшлося без колоритних образів українських жінок Палажки, Параски, Одарки та Водяника.
До речі, це народне свято, яке прийшло до нас ще з часів дохристиянських, пов'язане із рослинним світом і травами. За народними повір'ями, трави, зібрані в ніч на Івана Купала, мають цілющу силу. Дівчата прикрасили гільце із верби і, за народним звичаєм, роздали гілочки людям, щоб розкидали їх по полях і городах і були з великим урожаєм.
Символом незгасного вогню на цьому святі є багаття. Перестрибнути через нього – означає очиститись від усього недоброго, нездорового. На березі річки запалюється купальське вогнище, звучить весела музика, всі танцюють біля вогню…
Справжньою окрасою святкового вечора був флоринський народний духовий оркестр під керівництвом Олександра Дунаєвського. Його чарівна, мелодійна гра зазивала жителів міста і гостей у парк, а людям старшого покоління нагадувала добрі старі часи.
Сподіваємося, що ніч після Івана Купала принесла оновлення, очищення від хвороб, дала заряд бадьорості, нові сили для праці, а закоханим – любов і злагоду.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.