Fridge magnet wooden gears

ФЕНОМЕН УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Липня 2007, 22:09

– Шановний Прокопе Миколайовичу. Торік у Національному музеї Тараса Шевченка з успіхом пройшов мистецький пленер "Поташня – чарунка Поділля". А свій початок він брав у нас, на Бершадщині, ще в 2004-му.
Прошу Вас – автора і куратора проекту, головним меценатом якого є Валерій Фалілєєв, поділитися думками щодо втілення незвичайного плану.
– Три літа поташнянської образності стали своєрідним етапом у творчості учасників заходу. От уже три роки, свідомі своєї місії образотворця, самовіддані і наполегливі митці ведуть творчий діалог з чарівною подільською природою, людьми Поташні, з небесами і Творцем. Сьогодні зібрали вчетверте.
У серпні 2004-го в селі було урочисто відкрито музей культури, галерею картин, проведено мистецький пленер, зустріч з поезією, концерт народної творчості, гостину з короваєм. До цієї події і встановили герб, прапор Поташні, впорядкували територію, підремонтували дорогу. Однак проект на цьому не завершився. Тепер там проводяться різноманітні заходи.
Основним ядром задуманого були художники Левко Воєдило, Олесь Соловей, Володимир Гарбуз, Олександр Харват. Безпосередніми учасниками проекту на різних етапах його проведення стали десятки митців: поети Василь Герасим'юк, Ігор Римарчук, Мирослав Лазарук, композитор Олександр Смик, скульптор Іван Малевич, бандурист Василь Пиндик, кобзар Тарас Силенко, енциклопедист Микола Лабінський, журналіст Всеволод Ільїн...
Маємо міцну співпрацю із райдержадміністраціями – Березнегуватською Миколаївської області та Бершадською, Вінницьким земляцтвом у Києві, Благодійним фондом "Україна інкогніта", Національними спілками художників і письменників України, Асоціацією українських письменників, Генеральним консульством України у Пряшеві.
Виставка творів учасників проекту є своєрідними жнивами на ниві української культури. Це ще один крок до образу, до джерела, до людяності. Своєрідний уклін селу, рідній хаті, криниці дитинства і подиху вічності – це гімн природі і Творцю. Адже у кожного в душі є своя "поташня". І кожний, час від часу, шукає те місце на землі, де може відчути співзвучність душі природи і своєї душі. Унікальність "поташнянського барбізону" не в тому, що ще одна група столичних художників поїхала в село помалювати. Результатом співпраці учасників проекту в селі був заснований живий осередок культури. Значення такого закладу не у величині, а у величі образу Творця, який є в творчості. Для учня, а зокрема сільського, великість і вагомість такого закладу не менша, аніж піраміда чи собор. Думаю, що, окрім іншого, також і в цьому значимість митця – пробудити дзвін творчості в душі школярика.
У проекті "Поташня..." виявилася не тільки мистецька, професійна зручність митців, але і їхня світоглядна, громадянська позиція співтворців культури, їхні твори не тільки показують, оспівують красу окремого куточка землі, чарунку у щільнику всесвіту, але своїм наповненням і випромінюванням впливають на духовний стан суспільства.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ФЕНОМЕН УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники