Fridge magnet wooden gears

СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

  • Подобається5Не подобається
  • 14 Листопада 2007, 19:57

Кожен, хто не охолов серцем, не збайдужів душею, вважає за святий обов’язок відвідати Тарасову гору і поклонитися геніальному співцю правди і свободи.
31 жовтня прийшли вклонитися Кобзареві його шанувальники – вчителі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учасники шкільного літературно-мистецького клубу „Диво калинове”.
Із хвилюванням піднімалися на Тарасову гору... зазвучав гучний спів безсмертного „Заповіту”... Забриніли сльози на очах.
У глибокій задумі схилили голови перед могилою поета. До підніжжя лягли живі квіти від нас, подолян. Земля із священного місця села Джулинки – меморіалу Слави – попросила собі місця на могилі Тараса. Хвилююче звучали тут поезії Лариси Заміхори та Руслани Руденко, присвячені Кобзарю, в авторському виконанні. Читали вірші Т.Г. Шевченка й діти: Степан Нікітчук (учень 7-Б класу) та Ірина Горбатюк (учениця 4-го класу).
Гостинно зустріли нашу делегацію працівники Шевченківського національного заповідника. Багато нового дізналися ми з їх розповідей. Цікавою була зустріч із поетесою Тамарою Яковенко, яка любить свій край, досліджує історію.
Дізнавшись, що у нашій школі діє літературно-мистецький клуб „Диво калинове”, працівники Шевченківського заповідника подарували книги ти листівки про Т.Г. Шевченка. Від поетеси Тамари Іванівни Яковенко – авторські книги „Каневе, мій Канів”, „Казки чернечої гори”.
Не залишили байдужими нікого відвідані Моринці, Кирилівка (тепер с. Шевченкове). Адже Моринці – колиска великого поета, саме воно дало світові Тараса Шевченка. А Кирилівка – його перший навчитель. Тут пройшло його безрадісне дитинство, тут пізнавав світ, щемкі рядки його геніальної поезії. Емоції переповнюють душу. Хвилювання, гордість..., що ступаєш на землю, якою ходив колись Тарас „малими босими ногами”.
Літературно-меморіальний музей Т.Г. Шевченка, хата батьків, подвір’я, дідусева хата, могили матері Катерини Якимівни та батька Григорія Івановича; дядькова хата, в якій навчався малий Тарас... Та, власне, все навколо.. – все-все і вся матінка-природа ніби промовляє словами Шевченка:
„... буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі”
Із глибоким усвідомленням того, що полум’яне слово Т.Г. Шевченка і сьогодні живе і бореться, завершували ми подорож по шевченківських місцях Черкащини. З тим, щоб ще і ще раз повернутися сюди, припасти до живильних джерел Шевченкового краю.
Любов НІКІТЧУК,
керівник літературно-мистецького клубу „Диво калинове” Джулинської
ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Дивіться також в розділі  Оголошення
» 30.08.2018 07.09.2018 року в приміщені Бершадського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за адресую Вінницька область м. Бершадь вул.. Героїв України 8, з 10.00 години до 13.00 години...
» 15.06.2018 на газети та журнали на друге півріччя 2018 року.
» 15.06.2018 Останнім часом у країні змінюється ставлення до Збройних сил України. Зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Бершадський райвійськкомат постійно проводить відбір кандидатів віком від 18 до 60 років на проходження військової служби за...
» 07.04.2018 Шановні ветерани війни та учасники антитерористичної операції! Будь ласка, звертайтеся до своїх сімейних лікарів для проходження медичних оглядів згідно з графіком:
» 06.04.2018 До уваги власників зброї!
» 06.04.2018 Шановні жителі м. Бершаді!
» 06.04.2018 Стіл знахідок
» 02.04.2018 До уваги представників громадськості!
» 01.04.2018 Проти зла – усією громадою
» 01.04.2018 На військову службу за контрактом
Всі статті розділу Оголошення »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Склярук Олексій Олександрович (1917) 1917 р., українець. Мобілізований в 1939 р. Рядовий. Загинув 08.02.44. Похов. с. Назимівка, Великолуцький р-н, Псковська обл.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ - Офіційні оголошення та звернення організацій бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники