Fridge magnet wooden gears

ЧАС ВНОСИТЬ КОРЕКТИВИ

  • Подобається4Не подобається
  • 10 Березня 2008, 10:01

Після реформ у сільськогосподарському виробництві чималий тягар турбот по вирішенню сільських проблем додався до обов'язків сільських голів. Як їх вирішувати, особливо в умовах обмеженого фінансування?
Сповна це вдається там, де до активності і цілеспрямованості керівника села додаються ще й економічні можливості – наявність міцних виробничих колективів. У цьому ще раз переконався, побувавши в Баланівці.
Все, що робиться, повинно бути на виду – це одне із правил, яким керується у своїй повсякденній діяльності сільський голова А.С. Балан. Адже оцінка його роботі, насамперед, дається по тому, як функціонують школа, дитсадок, лікарня, будинок культури, які в селі дороги, освітлення вулиць, як вирішуються питання благоустрою, побутових відходів, наскільки підтримується порядок на кладовищах та інше.
Останні роки Анатолію Сергійовичу, як і його колегам в інших селах, додався ще один головний біль – яким чином зберегти об'єкти, вивільнені в ході реформування сільгоспформувань. Але і в цьому плані у Баланівці намітилися позитивні тенденції.
Звичайно, слід відзначити прихід сюди потужного інвестора з його амбітними планами і намірами – це ТОВ "Зернопродукт". І хоч в селі неоднозначно оцінюють його появу, бюджет сільської ради від того тільки виграв. А це означає, що і громада. В такій ситуації сільський голова звернув увагу і на діяльність в селі підприємців, розвиток підприємництва взагалі.
Коли в процесі оптимізації структурних підрозділів і на "баланівських Старинцях", як тут по-сільському називають частину села, вивільнилося приміщення майстерні тракторної бригади, не влада взялася їх охороняти, а ініціативу в цьому виявили підприємці. Хоч і з потугами, бо довелося пройти через суди, але Ю.І. Кіпчарський і В.В. Заєць забрали таки на паї приміщення цієї майстерні.
Задалеко ще, звичайно, до того моменту, коли їм можна буде ділитися досвідом, але сам задум заслуговує на увагу – допомагати населенню в ремонті сільськогосподарської техніки, якої вже чимало у приватному секторі. Якщо комусь потрібно буде виконати токарні чи зварювальні роботи, з ними тут готові справитися теж. Вже весною підприємці мають намір набрати робочу силу і надавати послуги населенню по ремонту нескладної побутової техніки. Незабаром вони змонтують тут, як і обіцяли, ДКУ.
Коли готувався цей матеріал, у майстерні ремонтувався екскаватор з місцевого цегельного заводу. Тут готові надавати допомогу бажаючим навіть з інших сіл. Якщо у деяких населених пунктах вже нікому коня підкувати, сапу відклепати, то у цій майстерні до послуг населення буде ще й кузня. Є тут і кран-балка.
Зовсім поряд, з ініціативи підприємця А.О. Куценка, в одному з вивільнених приміщень колишньої ферми, діють пилорама, деревообробний цех. Немаловажною виявилася і подія, коли підприємець Л.В. Когут після дворічної перерви відновив роботу місцевого цегельного заводу. Тепер тут зайнято до сорока працюючих, заробітна плата – більше тисячі гривень.
Ще одна сім'я підприємців взяла, як майно, пекарню і здійснює її підготовку до пуску. Один із фермерів взяв приміщення складу і має намір зробити в ньому зерносушарку. Взяли в селі на майнові паї також олійню і крупорушку, які рано чи пізно теж видаватимуть продукцію. А головне – усі ці об'єкти не руйнуватимуться.
Як почувається при таких перемінах сільський голова?
– Мені, – зізнається Анатолій Сергійович, – між підприємцями стало навіть комфортніше, як було без них. Бо вони завжди ідуть на контакт, допомагають. Взаєморозуміння, за словами А.С. Балана, як між ними самими, так і сільською владою, на найвищому рівні.
Чимало підприємців у Баланівці зайняті і в торгівлі. – Я ніколи не наполягаю, – каже сільський голова, – на їх спонсорській допомозі. При потребі вони надають її самі. Єдина до всіх вимога – щоб сплачували повноцінно податки і якісно надавали послуги.
В минулому році бюджет, за словами сільського голови, виявився найкращим за всі попередні. Сільська рада у цьому році має 40 тисяч гривень на ремонт будинку культури, 35 тисяч – на ремонт дитячого садка, ще 17 тисяч має намір використати на осучаснення входу в сільську раду.
Сільська влада прагне використати кожний момент, щоб тільки була від того користь громаді. Наприклад, у не зовсім привабливому стані була автобусна зупинка. Віддавши її під аптеку, "вбили", як кажуть, двох зайців: і кошти отримують, і підтримується порядок, є де заховалися пасажирам у негоду.
Серйозною проблемою у селі є водопостачання. Справа в тому, що біля чотирьохсот водокористувачів брали воду безплатно. Ця практика тривала і з приходом інвестора.
Коли ж "Зернопродукт" перестав з цим миритися, бо плата за воду – не такі вже й замалі гроші, сільській раді доведеться розпочинати практично все з нуля: шукати нормативну базу, створювати відповідне підприємство, реєструвати, брати дозволи і ліцензії. Здавалося б, є чотири свердловини, водогін, але чого тільки варто переконати населення, що за воду доведеться надалі платити.
Водні мережі, взяті сільською радою на баланс, і водогін обслуговуватимуть, як і мережі вуличного освітлення по селу, працівники із команди згадуваних вже Ю.І. Кіпчарського та В.В. Зайця. З ними ж сільською радою укладено договір і на прибирання села. Все це лише перші кроки, бо, щоб все запрацювало бездоганно, потрібен час. Але вже сам факт, що сільська влада в цьому прагне щось робити,зокрема "ловить" об'єкти, щоб не руйнувалися, заслуговує на увагу. Тим більше, що попутньо вирішуються й інші непрості проблеми, особливо безробіття.
Павло КУШПЕЛА.

Дивіться також в розділі  Оголошення
» 30.08.2018 07.09.2018 року в приміщені Бершадського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за адресую Вінницька область м. Бершадь вул.. Героїв України 8, з 10.00 години до 13.00 години...
» 15.06.2018 на газети та журнали на друге півріччя 2018 року.
» 15.06.2018 Останнім часом у країні змінюється ставлення до Збройних сил України. Зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Бершадський райвійськкомат постійно проводить відбір кандидатів віком від 18 до 60 років на проходження військової служби за...
» 07.04.2018 Шановні ветерани війни та учасники антитерористичної операції! Будь ласка, звертайтеся до своїх сімейних лікарів для проходження медичних оглядів згідно з графіком:
» 06.04.2018 До уваги власників зброї!
» 06.04.2018 Шановні жителі м. Бершаді!
» 06.04.2018 Стіл знахідок
» 02.04.2018 До уваги представників громадськості!
» 01.04.2018 Проти зла – усією громадою
» 01.04.2018 На військову службу за контрактом
Всі статті розділу Оголошення »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Буркан Афон Власович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЧАС ВНОСИТЬ КОРЕКТИВИ - Офіційні оголошення та звернення організацій бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники