Fridge magnet wooden gears

РОДИННЕ ТЕПЛО – КОЖНІЙ ДИТИНІ

  • Подобається1Не подобається
  • 28 Березня 2008, 18:45

Головна функція держави – всебічна підтримка сім’ї. Таку тезу висловив другий співдоповідач, заступник голови райдержадміністрації О.Д. Кравчук. Ми повинні забезпечити батькам усі умови, аби вони могли добре виховати свою дитину, дати їй хороші знання, зберегти і підтримати здоров’я, продовжував Олег Дмитрович. Особливої уваги з боку влади, суспільства потребують діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.
Останнім часом службою у справах дітей, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконкомами міськсільрад активізовано роботу із запровадження ефективних механізмів захисту дітей, що потребують державної опіки.
Так, створено Флоринський сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де троє працівників утримуються за рахунок сільського бюджету. Забезпечуються належні умови для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У минулому році створено прийомну сім’ю, де виховується 4 дітей, ще п’ятеро неповнолітніх передано під опіку в іншу сім’ю. Всього ж новими формами сімейного виховання охоплено 37 дітей.
В державних інтернатних закладах перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 85 таких неповнолітніх перебувають під опікою та піклуванням родичів. Створено банк потенційних кандидатів в усиновителі. Запроваджено Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти», куди внесено всі дані на 24 дітей-сиріт та 118 дітей, позбавлених батьківського піклування.
В центрі уваги відповідних районних служб перебувають багатодітні і малозабезпечені сім’ї та ті, що опинилися в складних життєвих обставинах. Крім державної соціальної допомоги, їм надається допомога з місцевого бюджету та різні соціальні послуги. Тільки у 2007 році на це з районного бюджету виділено понад 60 тис. грн. Ще 510 тис. грн. використано на оздоровлення дітей, в тому числі із кризових сімей.
Вирішено питання із визначенням відповідного статусу дітей. Якщо на початку минулого року у районі його не мали 15 неповнолітніх, то сьогодні таких немає. Вживаються заходи захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Активізовано діяльність районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під соціальним супроводом якого у минулому році перебувало 39 кризових сімей та 44 підлітки.
Проте вирішити всі проблеми, підкреслив О.Д. Кравчук, не вдалося. Нагальним залишається питання створення дитячих будинків сімейного типу. Більш якісним та ефективним має бути соціальний супровід людей з обмеженими фізичними можливостями, багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, що втратили опіку чи потрапили у складні життєві обставини, з боку виконавчих комітетів міської та сільських рад. Адже, як показують перевірки, близько 15% багатодітних сімей мають незадовільні житлові умови, ще більший відсоток таких серед малозабезпечених.
Малодієвими, вважає Олег Дмитрович, залишаються опікунські ради при виконавчих комітетах Ставківської, Серединської, Чернятської, Дяківської, Тернівської сільських рад.
Не до кінця вирішено питання щодо захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В окремих з них після втрати батьків ні житло, ні земельні ділянки не переоформлені. Такі факти мають місце в селах Тирлівці, Баланівці, Великій Киріївці та Флорино.
Ці та інші проблеми піднімали у своїх виступах Дяківський сільський голова Ю.С. Джус, головний лікар Маньківської дільничної лікарні А.А. Зоріна, директор територіального центру по обслуговуванню одиноких та непрацездатних громадян І.М. Забіяка та директор Джулинської загальноосвітньої школи-інтернату В.Г. Марущак, які взяли участь в обговоренні доповідей. Виступаючі, зокрема, звертали увагу на те, що останнім часом окремі громадяни народження дітей перетворюють у бізнес, переслідуючи мету отримати кошти від держави, на необхідність сімейного виховання дітей і посилення ролі батьків в цьому процесі. Проблемою стає догляд за людьми похилого віку, адже їхні дорослі діти повиїжджали у пошуках заробітків, тобто виникає нагальна потреба створення соціальної лікарні.
Цікавим був виступ директора Шляхівської ЗОШ Н.М. Кравець про досвід роботи з учнями із малозабезпечених сімей, дітьми, позбавленими батьківської опіки. В школі, до речі, за ініціативою батьківського комітету створено фонд підтримки малозабезпечених. Але найбільше присутніх вразили слова учениці, яка виховується у прийомній сім’ї Стьопіних, із твору на тему «Що таке щастя». Родинне тепло, ласка матері, піклування батька – ось що вважає дівчинка справжнім щастям.

Дивіться також в розділі  Оголошення
» 30.08.2018 07.09.2018 року в приміщені Бершадського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за адресую Вінницька область м. Бершадь вул.. Героїв України 8, з 10.00 години до 13.00 години...
» 15.06.2018 на газети та журнали на друге півріччя 2018 року.
» 15.06.2018 Останнім часом у країні змінюється ставлення до Збройних сил України. Зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Бершадський райвійськкомат постійно проводить відбір кандидатів віком від 18 до 60 років на проходження військової служби за...
» 07.04.2018 Шановні ветерани війни та учасники антитерористичної операції! Будь ласка, звертайтеся до своїх сімейних лікарів для проходження медичних оглядів згідно з графіком:
» 06.04.2018 До уваги власників зброї!
» 06.04.2018 Шановні жителі м. Бершаді!
» 06.04.2018 Стіл знахідок
» 02.04.2018 До уваги представників громадськості!
» 01.04.2018 Проти зла – усією громадою
» 01.04.2018 На військову службу за контрактом
Всі статті розділу Оголошення »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Іполит Зборовський - патріот і подвижник</b><br />Минулого тижня в читальному залі районної бібліотеки відбулася знакова подія – презентація книги «Іполит Зборовський...
12 фото   
<b>Естафета пам'яті "Слава визволителям України"</b><br />4 березня 2014 року Бершадщина святкувала 70 – річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників....
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Каритник Феодосій Наумович (1898) 1898 р. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 10.05.44.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

РОДИННЕ ТЕПЛО – КОЖНІЙ ДИТИНІ - Офіційні оголошення та звернення організацій бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники