В нашому районі цілеспрямований розвиток музичного мистецтва розпочався з відкриття в 1962 році дитячої музичної школи. Навчатись грати було дуже багато бажаючих, тому що баян зачаровує своєю різнобарвною палітрою звуків. Набір учнів був настільки високим, що під час вступних іспитів не всіх зараховували, а тільки найталановитіших.
Пік популярності цього інструменту припадає на 60-70-ті роки минулого століття. Баян – незмінний учасник народних свят, гулянь, демонстрацій. Він завжди був бажаним гостем у цехах підприємств та на колгоспних полях.
Одним із перших вчителів-баяністів нашої школи був Г.М. Шпаркий, який до цього часу працює в школі. Хочеться відзначити І.В. Варгоцького, В.М. Рудика, О.В. Романюк, І.П. Войтенка, К.Г. Мінабутдінова, А.В. Мартинюка – це вчителі, які протягом своєї діяльності підготували та дали путівку в життя сотням дітей, їхні плоди творчості не пропали марно, тому що кожен із них має послідовників та продовжувачів своєї справи. На даний час всі викладачі відділу народних інструментів – це випускники школи, які, після навчання в спеціалізованих музичних закладах, повернулись сюди працювати.
Один із видатних філософів сказав: "Найгеніальніше із того всього, що придумало людство, – є музика". До цього важко що-небудь додати. Це один із найцінніших витворів мистецтва, який зрозумілий будь-якій людині різних національностей без перекладу.
4 квітня о 16.00 в актовій залі музичної школи розпочнеться вечір-зустріч з прихильниками та шанувальниками баянного мистецтва, на якому буде звучати музика класичних та сучасних композиторів для баяна.
Запрошуємо всіх бажаючих прийти до нас на зустріч.
Ольга ВІКАРЕНКО,
завідуюча відділом народних інструментів Бершадської дитячої музичної школи.