З настанням теплих весняних днів кожний житель району прибирає територію своєї присадибної ділянки з подальшим складуванням побутових відходів, як показує практика, на «стихійних» сміттєзвалищах, які утворюються на окраїнах населених пунктів району, у лісосмугах, на берегових територіях відкритих водоймищ, або на покинутих садибах, де ніхто не проживає.
Реєструються непоодинокі випадки, коли господарі спалюють відходи на своїх присадибних ділянках, що категорично забороняється санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць.
Спалювати накопичене за зиму сміття, стару плівку, пластмасові пляшки – це означає отруювати все навколо токсичними речовинами, які за своєю «вбивчою» силою перевершують дію найсильнішої кислоти та ціаністого калію.
Не менш токсичні і сполуки важких металів, які надовго отруюють грунт. Вони утворюються під час спалювання полімерних виробів.
Шановні жителі району! Не будемо зашкоджувати своєму здоров’ю, здоров’ю оточуючих людей, дбаймо про майбутні покоління!
Весь непотріб треба вивозити на спеціально відведені сміттєзвалища.
У районі створені бригади, які будуть контролювати стан благоустрою територій та ухвалювати відповідні рішення до порушників вищевказаних розпоряджень згідно з чинним законодавством.
Кожний житель району, сподіваюсь, справжній пат - ріот свого населеного пункту, тому нам зовсім не байдужий зовнішній вигляд, адже як приємно, коли вулиці чисті, прибудинкові території охайні, дерева та кущі доглянуті – є окрасою того чи іншого населеного пункту району.
Усім нам не слід забувати стару аксіому: «Порядок легше підтримувати, ніж потім наводити».
Наталія ГУБКО, начальник Бершадського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Вінницькій області.