ЗМІНИ НА КРАЩЕ Є

 • Подобається0Не подобається
 • 11 Грудня 2005, 16:39

Основною ознакою розвитку району в ниніщньому році є збереження позитивних тенденцій, досягнутих торік. Стабільно працює промисловість, приріст обсягів виробництва якої з початку року складає 26,5%. Для порівняння, по області досягнуто приросту 14,8%, по Україні – 3,2%.
Основна група підприємств-виробників відноситься до харчової промисловості та переробки с/г продукції. Сім з них з початку року виробили продукції на суму 97,7 млн. грн., що складає 92,8% від загального обсягу. Зросли обсяги виробництва м'яса – в 2,4 раза, молока – в 1,8 раза, овочів, фруктів консервованих – в 5,8 раза, спирту – на 22,3%, цукру на – 21,5%.
Підприємствам району необхідно не зупинятися на досягнутому, а надалі відмовлятись від виробництва нерентабельної продукції. Більше займатись інноваційною діяльністю, впроваджувати новітні технології, освоювати нові види продукції. Правда, цього року лише 2 підприємства інноваційно активні: ВАТ "Електротехнічний завод", який освоїв випуск перемикачів потужності, та ВАТ "Бершадське районне підприємство "Агромаш", яке розпочало випуск борони-вирівнювача.
Інвестиційна діяльність – одна з основних. Ми розуміємо, що головним інвестором є внутрішній. В 2000 р. було залучено інвестицій в основний капітал на суму 6,6 млн. грн., в 2002-му – 23 млн. грн., торік – 31,1 млн. грн., нині уже є 30 млн. грн. і до кінця року передбачається 33,5 млн. грн. Це свідчить про фінансову стабільність підприємств, які використовують обігові кошти на придбання основних засобів, переоснащення виробництва, будівництво та ремонт приміщень. З початку року найбільше залучили внутрішніх інвестицій в основний капітал птахокомбінат "Бершадський" – майже 5 млн. грн., ПП "Спайк" – 3,6 млн. грн., СВАТ "Бершадське" – 2 млн. грн., ЗАТ "Бершадьмолоко" – 1,6 млн. грн. Сподіваємося, що в перспективі до переліку потужних інвесторів добавиться ПП "Автокрафт", яке проводить підготовчі роботи для монтажу лінії по виробництву газобетону, піносилікату. Там уже створено 70 робочих місць.
На жаль, іноземних інвестицій у район залучено лише 62,8 тис. доларів ТОВ "Адатекс", яке займається пошивом швейних виробів і де уже створено 47 робочих місць. В розрахунку на одного жителя району припадає 0,9 долара США, тоді як по області – 44,8 долара. Управління економіки розробляє заходи по залученню інвестицій, готує пропозиції та переліки інвестиційних проектів до обласної програми.
РДА приділяє особливу увагу житловому будівництву, яке покликане вирішити одну із найгостріших соціальних проблем. Щорічно збільшуються обсяги будівництва житла індивідуальними забудовниками. Так, в 2002 р. введено в експлуатацію 10 тис. кв. м. житла, в 2003-му – 14,6, торік – 16,2, за 9 місяців 2005 р. – 12,3 тис. кв. м., до кінця року передбачається 16,5 тис. кв. м. По обсягах введеного в експлуатацію житла на 10 тис. населення район займає 2 місце.
В бюджеті району на 2005 р. передбачено 70 тис. грн. на пільгове кредитування сільських забудовників. Вже 5 таких жителів отримали кредити на будівництво та придбання житла на суму 84 тис. грн. Крім того, через фонд підтримки індивідуального житлобудівництва на селі мешканцям Красносілки, Чернятки, М'якоходу та Тирлівки надано 225 тис. грн. кредитів на проведення газопроводів.
Головним орієнтиром дій райдержадміністрації в вирішенні соціальних проблем є турбота про підвищення рівня життя людей. Газифікація – це одна із складових цієї роботи. З початку року введено в експлуатацію 21 км газових мереж. Прокладено 9,8 км газопроводу по с. Теофилівці (нині готуються документи на введення його в експлуатацію), 15 км вуличних мереж по М'якоходу. Для будівництва газопроводу до М'якоходу довжиною 1,4 км залучаються кошти з різних джерел. Для його завершення потрібно ще більше 100 тис. грн.
Два роки тому розпочато прокладання газопроводу високого тиску Шляхова-Джулинка. Нині освоєно 640 тис. грн. державних капіталовкладень. На 2005 р. постановою КМУ передбачено 800 тис. грн. на завершення будівництва даного газопроводу, але кошти до цього часу не надійшли.
За рахунок субвенції з державного бюджету передбачено також 4770 тис. грн. на будівництво газопроводу Тростянець-Бирлівка-Вербка. Надійшло 1019 тис. грн., які повністю освоєні підрядником для придбання труб, ізоляційних матеріалів, комплектуючих. Всього в районі газифіковано 1422 будинки, в тому числі в 2005 р. – 407.
Якщо говорити про ефективність роботи господарського комплексу району, то за 8 місяців нинішнього року підприємствами основного кола (без сільськогосподарських) отримано 4,2 млн. грн. прибутку. Це в 2,8 раза більше відповідного періоду минулого року. Найбільш прибутково спрацювали ДП "Бершадський спиртовий завод", ЗАТ "Бершадський пивокомбінат", ПП "Спайк", ЗАТ "Бершадьмолоко", держлісгосп. Із 44 підприємств 34, або 77,3%, отримали прибуток. Кожне четверте підприємство району збиткове, по області – кожне третє.
Збитки від своєї діяльності отримали транспортні, будівельні організації, комунгосп, готель "Поділля". Аналіз показує, що основними чинниками, які зумовлюють збиткову діяльність є: відсутність у підприємств достатніх обігових коштів, використання наявного потенціалу не на повну потужність, збільшення валових витрат за рахунок зростання цін на матеріальні ресурси, транспортні послуги та відсутність замовлень на надання робіт, послуг.
Намітилася тенденція щодо стійкого закріплення позитивної динаміки розвитку малого бізнесу. З початку року зареєстровано 21 мале підприємство та 266 фізичних осіб. Всього у районі діє 190 МП та 2247 фізичних осіб. На 10 тисяч населення району припадає 28 МП, по області – 47. В районі зареєстровано 122 селянських фермерських господарств, вони обробляють 9 тис. га власних земель. Поступово зростає роль малого підприємництва у формуванні доходної частини місцевого бюджету. За 9 місяців 2005 р. частка надходжень від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів складає 18%, тоді як торік становила 13,6%.
У районі діє 4 громадських об'єднання суб'єктів малого підприємництва, які беруть активну участь у житті Бершадщини. Рішенням сесії районної ради в бюджеті на 2005 р. передбачено на розвиток малого підприємництва 10 тис. грн. Крім того, торік було виділено 100 тис. грн. на підтримку малого підприємництва, після повернення вони знову направляються на його розвиток. З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, активної підтримки підприємницької ініціативи в районі діє єдиний реєстраційний та створено єдиний дозвільний офіси.
Отже, можна стверджувати, з початку року досягнуто певних результатів: темп виробництва за січень-вересень у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 25,6% і перевищує обласний показник на 10,8%, реалізовано товарної продукції промисловими підприємствами на 27,9% більше, ніж торік, поступово реалізуються інвестиційні проекти, створюються нові робочі місця, прибуток прибуткових підприємств зріс в 2,9 раза.
Основні завдання на найближчу перспективу: збереження позитивної тенденції збільшення обсягів виробництва; розширення асортименту конкурентоспроможної продукції та обсягів її реалізації; підвищення ефективності роботи підприємств, зменшення частки збиткових; залучення інвестицій для розвитку підприємств, проведення модернізації застарілих виробництв і створення нових робочих місць.
Ніна ГРИЦИК,
заступник голови РДА.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
34 фото   
<b>БАЛАНІВКА</b><br />БАЛАНІВКА &mdash; село, центр сільської Ради, розкинулося на берегах річки Берладинки, за 12 км від районного центру...
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Чорнобельський Михайло Наумович (1898) 1898 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.01.45. Похов. м. Великі Луки, Псковська обл.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

ЗМІНИ НА КРАЩЕ Є - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення