Fridge magnet wooden gears

ВІДХОДИ – У ДОХОДИ

  • Подобається12Не подобається
  • 30 Серпня 2008, 10:21

Ні для кого вже не секрет, що з подорожчанням енергоносіїв пошуки альтернативних джерел енергії є однією з основних проблем, над вирішенням яких працює людство. Новою темою в Україні у цьому плані є виготовлення паливних гранул з відходів деревини – у лісах, лісосмугах, на пилорамах. Можуть виготовлятися вони і з інших біопродуктів – соломи, сіна, торфу тощо. Причому, в державі існує поки що не більше п’яти стабільно працюючих таких виробництв. Не так давно такі гранули почали виготовляти і в Бершаді у ПП «Укртрансальберо».
Технологія їх виготовлення не така вже і складна. Сировиною є тирса, стружка, які є відходами пилорам і до цього найчастіше потрапляли на сміттєзвалище.
Спочатку все просівається, крупніші рештки ще раз подрібнюються і після бункера-накопичувача маса висушується до вологості не більше 8 відсотків. Далі все досушується ще раз у барабані, який обертається, і ще раз подрібнюється до вигляду борошна, яке пресується в гранули і фасується у мішки приблизно по 50 кілограмів у кожному.
Все це придатне для спалювання у будь-яких котлах на твердому паливі. Хоч реалізують їх по тисячі гривень за тонну, або по гривні за кілограм, тепла при їх згорянні виділяється майже у два рази більше, як при згорянні тонни вугілля.
Директор цього приватного підприємства В.Я. Грицишин раніше займався лісівництвом і переробкою деревини. Але, займаючись підприємництвом, зрозумів, що доходи можна отримувати і з відходів, як це робиться за кордоном. Тим більше, що гранули (за кордоном їх називають пілетти) довше горять, не виділяючи при цьому стільки шкідливих речовин, ефективно вирішується проблема очистки територій пилорам від тирси. Вони менше займають місця при транспортуванні і зберіганні. Зважаючи на ціну, їх можна купляти невеликими кількостями, що створює додаткові зручності покупцеві. В Європі гранули використовуються для опалювання будинків, на них працюють котельні великих підприємств і електростанцій. Так, як вони конкурентоспроможні з іншими видами палива, в тому числі й з вугіллям і газом, їх використання у світі різко зростає.
Починали підприємці нову для себе справу на голому місці, викупивши частину території колишньої ПМК-233. Спочатку виготовляли шлакоблоки, з яких і вимурували цех по виготовленню гранул. На це, а також на монтаж обладнання, яке дуже нагадує колишні АВМ, знадобилося майже три роки і чимало коштів.
На жаль, основними споживачами гранул з України є поки що європейські країни та Японія, де особлива увага приділяється екології. Але, на думку виготовлювачів, пристосувати для їх використання наші котельні зовсім не складно.
Попередньо планували пресувати ще й у брикети, але за пропозицією міської ради на гранулах зупинились з тією метою, щоб їх можна було замість вугілля спалювати у центральній котельні міста. Підприємство може їх видавати до 10 тонн щодоби.
За попередніми підрахунками, кошти, вкладені у це нове для нас виробництво, окупляться вже за два роки.
У планах виробників ще й брикетування, щоб можна було спалювати гранули у звичайних грубках.
Щоб мати більше сировини для їх виготовлення, планується, крім відходів пилорам, переробляти на них практично всі рослинні рештки, які до цього не перероблялися, а спалювалися, наприклад при розчистці лісосмуг тощо.
Бершадців вже можна знайти з їх продукцією в Українському каталозі виробників.
Павло КУШПЕЛА.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Діхтяренко Макар Федорович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВІДХОДИ – У ДОХОДИ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники