Fridge magnet wooden gears

ПІДПРИЄМЦІ – ДЗЕРКАЛО ГРОМАДИ

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Вересня 2008, 23:39

Серед територіальних громад, де чи не найбільше розвивається підприємництво – Війтівська. На робочому столі сільського голови С.Г. Криворуки ноутбук, без якого вже і не обійтися. В його пам’яті все життя цієї громади, мов на долоні.
– У нас тільки на єдиному податку більше сотні підприємців, – розповідає Сергій Григорович, глянувши на екран. – А ще є на фіксованому на загальних принципах, які платять підприємства.
Підприємництво у цьому селі розвивалося у різних напрямках. Це і торгівля, дві перукарні, одну з яких – «Марсель» підприємці побудували досить швидко і відкрили у центрі села практично на голому місці. Надаються швейні послуги. Здавалося б, невеликі підприємницькі об’єкти, але і вони також впливають на ситуацію у цьому селі. А ще є виробництво, металообробка, які представлені набагато потужніше.
Торгівля і виробництво, звичайно, першочергові об’єкти підприємництва. І вже пізніше підприємці взялися за освоєння сфери послуг. Є, наприклад, телеательє. Під два магазини і зал комп’ютерних послуг площі орендуються навіть у сільському будинку культури.
37 підприємців села можна вважати потужними. Тільки магазинів і кіосків 12 чи 13. Цифра не конкретна, бо окремі то відкриваються, то закриваються. А от кафе-барів було п’ять, а зараз – три. Один закрився нібито через конкурентів, інший – через те, що сільська влада втрутилася в його роботу і закрила дискотеку. Аж після виявилося, що доросле населення туди не йде, тому кафе стало магазином.
Потужно розбудовує торговельний центр підприємець В. Косюк, двоповерховий магазин – Б. Охріменко. Про такі відомі підприємства на території сільської ради, як птахокомбінат «Бершадський», ПП «Еліта», ФГ «Новосулківське», мабуть, і розповідати не треба.
На території цієї громади чи не найкраще серед сіл району розвинене м’ясне виробництво – забій худоби, м’ясопереробка. Серед найуспішніших підприємців називають І.Демчука, В.Трохименка, В.Камінського.
Трохименки, до речі, батько і обоє його синів, працюючи підрядом, спільно здійснюють підприємницьку діяльність у різних напрямках. Якщо глава сім’ї займається в основному м’ясопереробкою, то один із синів відгодовує свинопоголів’я.
Зрозуміло, від такої кількості підприємців неабиякі надходження в бюджет. Навіть в умовах нашої надто непростої податкової системи. Якщо у Швеції, наводили приклад у сільській раді, до 85 відсотків цих податків залишається на місці, то вони мають з прибуткового податку лише четверту частину. Тому, навіть маючи такі надходження, сільська рада, будучи найпотужнішою в районі, на дві третини, а це 1,4 мільйона гривень, є дотаційною. Нібито заробляємо, каже С.Г. Криворука, а фінансів не маємо.
Якщо вже таке село, як Війтівка, дотаційне, то що вже казати про інші, і вихід з цієї ситуації війтівчани вбачають у проведенні, крім адміністративно-територіальної, ще й податкової реформи. Вони вважають, що в громаді повинно залишатися щонайменше половина надходжень. Розвиток підприємництва, стверджує сільський голова, залежить від багатьох факторів. І на першому плані внутрішня політика держави. То вже на другому територіальне розміщення села – віддаленість його від райцентру і магістралей, а також внутрішня структура громади – наявність підприємств на її території тощо.
Крім того, щоб працювати, у людей має бути стимул до цього. У нашому випадку ми маємо ситуацію, що працювати чесно у багатьох випадках якраз і неможливо. Наприклад, всі знаємо, що через окремих підприємців проходять великі суми коштів, а самі вони чомусь на єдиному податку, сплачуючи в місяць до 200 гривень. Давно не є секретом, ділиться С.Г. Криворука, що велике підприємство – торговельне чи виробниче, може переводити своїх працівників на єдиний податок, сплачуючи таким чином незначні суми податків. В той же час іноді можуть здійснюватися оборудки на значні суми, і держава при цьому дуже багато втрачає.
Несправедливим, кажуть у сільській раді, є і той факт, що не завжди відстежується прибутковий податок (податок підприємств із заробітної плати працівників). Якщо обов’язкові внески, наприклад, у Пенсійний фонд контролюються і за їх прострочення передбачені чималі штрафи, то по прибутковому податку підприємства роками можуть не платити і їм за те може нічого не бути. Бо цей податок не адмініструється. Саме тому найголовнішим фактором розвитку підприємництва є внутрішня політика держави, бажання і намір допомогти людям, щоб вони, в свою чергу, підняли економіку країни. Якщо вже, кажуть у Війтівці, народні обранці тривалий час не можуть з цим справитися, то хоч би не перешкоджали це зробити народу. Нинішній же період в селі розцінюють, як пору «дикого» ринку, коли виконавча влада просто не в змозі все контролювати. Наприклад, теоретично контроль за ціноутворенням нібито є, а насправді він відсутній.
Згадали у Війтівці ще і «кримінальний», як вони його назвали, перерозподіл власності. І навіть наводили приклад, як окремі підприємливі люди за лічені роки зуміли отримати таку власність, яку десятками років наживала ціла громада. От і має місце певна соціальна напруга, негатив. Адже є серед населення чимало таких, які навіть на себе, на сім’ю неспроможні заробити.
В той же час багато війтівчан працюють на відхідництві, у великих містах.
Тож держава повинна не заважати розвитку підприємництва, а створити умови для його успішного розвитку.
Все це не має нічого спільного з так званим «диким» капіталізмом, якийсь чомусь у нас домінував останні роки.
Павло КУШПЕЛА.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Татусяк Василь Семенович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 28.04.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПІДПРИЄМЦІ – ДЗЕРКАЛО ГРОМАДИ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники