Fridge magnet wooden gears

Об’єкти комунальної власності – на службі територіальних громад

 • Подобається5Не подобається
 • 1 Липня 2009 р

Із засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради Відбулося засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Розглянуто питання «Про стан об’єктів комунальної власності району та ефективність їх використання». Із доповіддю по цьому питанню виступив заступник голови районної ради П. А. СУГАК.
У доповіді відзначено, що створена комісія перевірила об’єкти комунальної власності, їх технічний стан, наявність заходів з енергозбереження, раціональність використання теплоносіїв та бюджетних коштів, можливість застосування альтернативних видів палива. Керівникам робочих груп рекомендувалося відвідати об’єкти соціальної сфери, що належать до комунальної власності сільських територіальних громад.

Подані акти свідчать, що технічний стан будівель і споруд закладів освіти та інших об’єктів – у доброму стані, відповідають вимогам спортивні майданчики і прилегла територія. Однак цього не можна сказати про будинок дитячої творчості і приміщення, де навчаються молодші класи ЗОШ №2 м. Бершаді, які потребують ремонту.
Нині в закладах освіти – 26 спортивних залів, але не функціонують вони в Лісничому, В.Киріївці, Красносілці, Шляховій через аварійність, в Баланівці, Михайлівці, Голдашівці, Маньківці, Серебрії, Теофилівці, Шумилово, Малій Киріївці, Вовчку взагалі відсутні.
Баланівська школа – єдина в районі, де діти навчаються у дві зміни через відсутність класних кімнат. Якби було завершено будівництво частини приміщення нової школи, проблема була б вирішена.
Обстежено опалювальні системи навчальних закладів. 7 шкіл району використовують природний газ, школи №1 і 3 міста одержують тепло від міської котельні, 32 опалюються вугіллям і дровами. У 2008 році освоєно 358 тис. грн. на ремонт котлів. Ушколах під час опалювального сезону був забезпечений нормальний температурний режим.
Цьому сприяла і заміна віконних блоків на суму 187 тис. грн.
На жаль, окремі школи ще використовують пічну систему обігріву – у Михайлівці та ЗОШ №2 в Бершаді.
Проводячи ремонт опалювальних пунктів, потрібно переходити на ефективніші котли, замінити енергоємні насоси.
Варто відзначити, що сім шкіл, які користуються природним газом для опалення, витрачають на це протягом сезону 543 тис. грн., ті, в яких централізоване опалення (№1 і 3), – 480 тис. грн.
Тобто рівень витрат на тепло 9 шкіл дорівнює витратам решти 32-х, що використовують вугілля і дрова. Причина – досить висока ціна на газ. Знизити рівень витрат можна, перейшовши на альтернативні види палива, зокрема дрова, які, до того ж, дешевші і за вугілля. Крім економічної вигоди, буде зменшено викиди вуглекислого та сірчистого газів. Ми маємо позитивний досвід використання піролізних котлів, зокрема в ДП «Бершадський лісгосп», дитсадках Флорино та Яланця, дільничній лікарні Баланівки.
Щороку ми з наших лісів заготовляємо понад 25 тис. кубометрів дров. А бюджетними установами їх торік використано всього 584 кубометри. Вугілля ж використано 8,3 тис. тонн на суму 4 млн. грн.
Нам потрібно подбати і про перспективу заліснення території району і довести її до загальнодержавної, тобто до 15 відсотків. Покищо маємо 10,1 ( у Європі – 25).
Електроенергії заминулий рік бюджетними установами спожито на 1,7 млн. грн. З метою її зменшення слід використовувати нічний пільговий тариф. Нині розроблена проектно-кошторисна документація на переведення Бершадської ЗОШ №1 на електроопалення з використанням електродних котлів загальною вартістю 978 тис. грн. Саме це дасть змогу знизити рівень енерговитрат за сезон на 193 тис. грн.
Добрими темпами ідуть роботи в Серединці, де з реконструкцією сільських електромереж є змога перевести всіх споживачів на використання електроенергії як основного теплоносія.
Не слід забувати і про економію електроенергії, адже це товар, за який необхідно платити. Ми ж маємо велику строкатість у її споживанні на однотипних об’єктах комунальної власності.
Будівлі закладів культури, охорони здоров’я, дитячі садки використовуються за своїм цільовим призначенням. При обстеженні виявлено, що 56 закладів культури потребують капітального та поточного ремонту.
Всі клубні заклади в зимовий період не опалюються, відсутні або ж не працюють інженерні комунікації, не укомплектовані засобами пожежогасіння. Але немало й робиться, зокрема проведені відповідні ремонтні роботи в закладах культури Бершаді, М’якоходу, Бирлівки, Михайлівки, П’ятківки, Джулинки, Війтівки.
Особливої уваги потребує відновлення роботи кіномережі, зокрема кінотеатру «Космос». Не можна допустити,щоб зник такий напрямок в культурно-просвітницькій роботі. Хоч проблем тут вистачає – кіноапаратура застаріла,фойє та глядацька зала мають непривабливий вигляд.
Необхідно шукати шляхи виходу з ситуації, залучати кошти спонсорів. Було б доцільно, якби інвестори та орендатори земельних паїв робили відповідні відрахування з кожного гектара орендованої землі на розвиток соціальної сфери.
В районі нині функціонує 39 дитсадків, у яких – 1810 дітей. Заклади мають відповідну базу та педагогічний і обслуговуючий персонал.
Взимку дотримується відповідний температурний режим, діти забезпечені харчуванням відповідно до норми.
Однак є й проблеми, зокрема, в Баланівці існує черга, оскільки сільська рада не в змозі самотужки відремонтувати додаткові кімнати, а в Красносілці необхідно завершити роботи по опаленню.
На території району – 7 дільничних лікарень, 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 20 ФАПів, 5 фельдшерських пунктів. Первинну медичну допомогу надають 28 лікарів, 178 середніх медичних працівників. Але на сьогодні вакантними залишаються 11 посад лікарів.
Приміщення закладів охорони здоров’я – у доброму стані. Однак у зимовий період не витримується температурний режим у Чернятській амбулаторії та на ФАПі в Кошаринцях. Згідно з табелем оснащення укомплектовано тільки 3 дільничних лікарні та 7 ФАПів. Низьким залишається рівень забезпечення закладів охорони здоров’я спецавтотранспортом. Хоч у 2009 році всі медустанови пройшли акредитацію, та ліцензовано лише Чернятську амбулаторію і Джулинську дільничну лікарню.
Нині в дільничних лікарнях – 130 стаціонарних ліжок. За 5 місяців проліковано в стаціонарах 1504 хворих. Фінансування дільничних лікарень проведено в повному обсязі, за винятком Михайлівської сільської ради.
Діяльність таких лікарень нині неефективна. Виходячи з цього, пропонується 5 дільничних лікарень – Шляхівську, Тернівську, Устянську, Баланівська, Маньківську – перевести в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. На базі Баланівської лікарні створити відділення соціотератії обласного наркодиспансера, Маньківської – соціальну лікарню, Шляхівської – відділення швидкої допомоги райлікарні. Вивільнені кошти будуть спрямовані на медикаменти та обладнання для відкритих амбулаторій.
Проблема, яку необхідно тримати на постійному контролі, – технічний стан доріг.
Протяжність їх у населених пунктах становить 928 км, у тому числі 529 км – з твердим покриттям, що складає 57 відсотків. Загальна довжина вулиць, які мають освітлення, – 112 км. Із загальної кількості доріг тільки 577 км прийнято на баланс сільських рад, що становить 66 відсотків.
Враховуючи позитивну динаміку зростання кількості транспорту (а його нараховується понад 17 тис. одиниць), швидкісні режими, технічний стан доріг, зростання аварійності, саме на цьому вкрай необхідно сконцентрувати свою роботу.
Адже ненормально, коли тільки 9 сільських рад та міська використали в нинішньому році кошти на ремонт доріг (307 тис. грн.), хоча станом на 1 червня 2009 року їх залишок склав 325 тис. грн.
Важливимє освітлення доріг у населених пунктах, особливо регіональних, облаштування тротуарів, встановлення необхідної кількості дорожніх знаків, належне формування узбіччя доріг.
Завершуючи доповідь,П.А. Сугак закликав сприяти розвиткові кожної територіальної громади, створити відповідні умови для жителів, розробити стратегічні плани розвитку територіальних громад.
В обговоренні доповіді першим виступив директор ДП «Бершадський лісгосп», голова постійної комісії районної ради з питань комунальної власності М.В. Краснєєв. Він зосередив увагу на роботі з енергозберігаючими технологіями, на перспективах використання альтернативних видів палива на об’єктах комунальної власності територіальних громад. Нагадав,що на розгляд районної ради були подані пропозиції по вирощуванню швидкоростучих порід дерев, які через 5-10 років можуть дати деревину для опалення. Так, наприклад, 30 гектарів плантації акації забезпечать опалення школи площею1,5-2 тис. м2.
Створивши 50-100 таких плантацій, ми зможемо повністю забезпечити населені пункти місцевим паливом, скоротивши величезні затрати на перевезення вугілля, не кажучи про його вартість. Затрати окупляться за 2-3 роки.
Баланівський сільський голова А.С. Балан свій виступ присвятив проблемам утримання в належному стані об’єктів соціальної інфраструктури села. Тут зроблено модернізаціюопалення дільничної лікарні, відновлено вуличне освітлення. Велику увагу приділяють проблемам духовного та культурного відродження. З ремонтом сільського будинку культури передбачено створення Інтернет-бібліотеки. Однак чимало проблем є з реконструкцією недобудованої школи, недостатньою кількістю місць у дитячій установі.
Сільський голова Флорино В.І. Нікітчук ще раз нагадав, що нині такий час, що кошти потрібно рахувати. Цього вимагає життя. Тож тут однією із складових успішної роботи є використання енергозберігаючих технологій. Так, завдяки цьому було зекономлено близько 110 тисяч грн. лише по приміщеннях дитсадка та сільської ради.
Економії та раціональному використанню енергоресурсів потрібно вчитися, використовуючи при цьому і досвід наших предків. Звісно, все повинно відбуватися у відповідному правовому полі.
На стані доріг, тротуарів, освітлення, дорожніх знаків зупинився начальник відділення ДАІ району П.І. Матковський. Він відзначив,що особливу увагу потрібно приділити місцям, які найбільш небезпечні, де найчастіше трапляються ДТП – це по трасі Баланівка-Тернівка. У нинішньому році сталася вже 31 така пригода, в яких постраждало 8 чоловік, 2 загинуло. Тож потрібно постійно дбати про належний стан доріг, дисципліну водіїв і пішоходів, аби уникати неприємностей та лиха.
 

 

РІШЕННЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬМІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРИ ГОЛОВІ РАЙОННОЇ РАДИ.
Заслухавши доповідь заступника голови районної ради П.А. Сугака «Про стан об’єктів комунальної власності району та ефективність їх використання», координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради ВИРІШИЛА: Рекомендувати: I Районній державній адміністрації: 1. Разом з підприємством «Райагроліс» внести зміни до «Програми розвитку лісів на перспективу до 2015 року», передбачивши здійснення заходів по додатковому залісненнютериторії району на площі 1036 га, в тому числі деревами швидкоростучих порід.
2. З метоюекономного використання енергоресурсів внести зміни до «Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 20082012 роки», передбачивши заходи ефективнішого використання котельного обладнання.
ІІМіському та сільським головам: 1. Розробити власні програми по впровадженню енергозберігаючих заходів на об’єктах соціально-культурної сфери.
2. Впорядкувати об’єкти комунальної власності до стану, який відповідає вимогам державних будівельних норм і правил експлуатації приміщень та споруд.
3. Продовжити роботу по виготовленню технічної документації на будівлі, споруди, дороги та інші об’єкти комунальної власності.
4. Забезпечити на об’єктах комунальної власності дотримання норм і правил пожежної безпеки.
5. Згідно із Законом України «Про оренду державного та комунальногомайна» постійно здійснювати контроль за страхуванням майна, переданого в оренду.
6. Активізувати роботу щодо участі в обласних, загальнодержавних та інших конкурсах розвитку територіальних громад.
7.Продовжити роботу по ремонту та освітленню доріг та їх облаштуванню.
ІІІ Бершадському міському голові розробити заходи по здешевленню теплової енергії, що виробляється централізованими котельнями.
ІV Михайлівській та Маньківській сільським радам протягом 2009-2010 років провести ремонт котельного обладнання дільничних лікарень з установкоюкотлів вищого коефіцієнту корисної дії.V Кошаринецькому,М’якохідському, Чернятському сільським головам забезпечити належні санітарно-епідеміологічні умови роботи закладів охорони здоров’я.
VІ Відділу освіти райдержадміністрації: 1. Активізувати роботу по ремонту котелень Маньківської та Сумівської ЗОШ, професійно-технічноїшколи та будинку дитячої творчості з подальшим застосуванням котлів на альтернативних видах палива.
2. З метою економії електроенергії в школах району продовжити роботу по заміні кухонного обладнання.
VII Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації продовжити роботу щодо відкриття стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання одиноких престарілих на базі Маньківської дільничної лікарні.
VIIІ Клопотати перед обласноюрадоюпро подальше врегулювання питаннящодо неоднозначності у класифікації ремонтно-будівельних робіт, як поточний чи капітальний ремонт, вирішення якого надасть можливість значної економії бюджетних коштів.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
3 фото   
<b>Юні бершадські футболісти на турнірі в Італії</b><br />За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» і натхненної, значної підтримки прихильників футболу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Тузенко Іван Олексійович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Старшина. Загинув 00.11.44.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Об’єкти комунальної власності – на службі територіальних громад - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення