Fridge magnet wooden gears

Узаконення самобудов

  • Подобається3Не подобається
  • 27 Березня 2010, 12:39

Враховуючи побажання керівників територіальних громад, висловлених на нещодавньому семінарі, організованому районною владою, подаємо інформацію з приводу прийняття в експлуатацію новобудов, оприлюднену на цьому зібранні. Постановою КМ України від 9.09.2009 р. №1035 затверджений Тимчасовий порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт.
Постановою встановлено, що підставою для оформлення права власності на приватні будівлі, споруджені до 5 серпня 1992 р., є висновок про технічний стан будинку (будівлі), складений бюро технічної інвентаризації (БТІ) і документ, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розташовані зазначені об’єкти будівництва. А механізм та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, споруджених забудовниками – фізичними особами (далі – забудовник) у період з 5 серпня 1992 р. до 1 січня 2008 р. без дозволу на виконання будівельних робіт (далі – приватні будівлі), на підставі заяви про прийняття в експлуатацію, яка має бути подана до 31 грудня 2010 року.
Приватні будівлі (період 5.08.1992-2007 рр.) приймає в експлуатацію інспекція державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК), яка видає забудовникам на платній основі сертифікат відповідності таких будівель державним будівельним нормам, стандартам та правилам (вартість сертифікату 86 грн. 90 коп.).
Для одержання сертифіката забудовник разом із заявою подає інспекції державного архітектурно-будівельного контролю: 1) на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 200 кв. метрів включно, кількість надземних поверхів, яких не перевищує двох, з господарськими спорудами і будівлями загальною площею до 100 кв.
метрів включно: – довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської рад; – технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації; 2) на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 350 кв. метрів включно з господарськими спорудами і будівлями загальною площею до 150 кв.
метрів включно: – документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля; – довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської рад; – технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації; – звіт про проведення технічного огляду на відповідність приватної будівлі державним стандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам з пожежної безпеки, санітарному законодавству, що діяли на момент закінчення будівництва, складений організацією, яка має відповідну ліцензію, і погоджений з органом державного пожежного нагляду та державною санітарно-епідеміологічною службою; 3) на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею більш як 350 кв.
метрів з господарськими спорудами і будівлями: – документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля; – довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської рад; – технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації; – звіт про проведення технічного обстеження на відповідність приватної будівлі державним стандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам з пожежної безпеки, санітарному законодавству, що діяли на момент закінчення будівництва, складений організацією, яка має відповідну ліцензію, і погоджений з органом державного пожежного нагляду та державною санітарно-епідеміологічною службою.
Розрахунок контрольних розмірів площі будівлі входять площі підвалу та всіх поверхів.
На підставі поданих документів інспекція державного архітектурно-будівельного контролю приймає рішення про притягнення забудовника до адміністративної відповідальності за спорудження приватної будівлі без дозволу на виконання будівельних робіт та про накладення штрафу в порядку, установленому відповідно до статті 97 Кодексу України про адміністративні правопорушення (170 грн.).
Звертаємо увагу забудовників і на те, що з 1 січня 2011 року планується збільшення розміру штрафів за експлуатацію будівель без прийняття в експлуатацію, що будуть перевищувати 3000 грн.
Тому, з метою оформлення права власності на будівлі, споруджені без дозволу на виконання будівельних робіт, необхідно звертатися до місцевих рад.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
1 фото   
<b>ВЕЛИКА КИРІЇВКА</b><br />
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Остафійчук Петро Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 02.04.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Допомога робітничих колективів прискорила відродження сільськогосподарського виробництва, сприяла підвищенню культури землеробства. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Узаконення самобудов - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники