Fridge magnet wooden gears

Розвиток громад: яким йому бути?

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Листопада 2011, 09:00

На знімку: під час засідання координаційної ради

Останнім часом все частіше чути про необхідність реформування місцевого управління та територіальних органів, відповідальних за розвиток територіальних громад. Яка ж модель організації регіональної влади найбільш ефективна?
Про це та інше минулого четверга мова йшла на засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, в якому взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, заступник міського голови В.А. Паламарчук та сільські голови, начальник управління економіки РДА В.Е. Ольшевський, голова постійної комісії Л.М. Бучек та працівники виконавчого апарату районної ради. Вів засідання М.Г. Бурлака.

Вінниччина, як відомо, активно проводить роботу в напрямку євроінтеграції. У вересні чисельна делегація нашої області успішно презентувала Вінниччину в європейських країнах. Особливу увагу було приділено презентації інвестиційних можливостей нашого регіону. Фахівці стверджують: даний захід – це заділ на взаємовигідну та довготривалу співпрацю з європейським бізнесом, органами влади та бізнесовими структурами.

З інформацією «Про презентацію Вінницької області в Раді Європи» виступив редактор районної газети «Бершадський край», учасник делегації П.І. Байдалюк. Захід відбувся з ініціативи обласної влади за підтримки Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина». Нашу область, за словами Павла Івановича, було презентовано всебічно, аргументовано, крім того, представники влади, бізнесових кіл європейських країн мали можливість безпосередньо спілкуватися з вінничанами, учасниками делегації.

Учасники засідання координаційної ради переглянули десятки слайдів, які зафіксували миттєвості подій під час презентації, прослухали коментарі і отримали більш чітке уявлення про історію, культуру народів сусідніх країн, традиції європейської демократії та про соціальні стандарти життя в Європі.

Нинішнього року, як відомо, депутати обласної ради на сесії затвердили концепцію реформування місцевого самоврядування, яка значною мірою враховує досвід його побудови в сусідній Польщі.

Саме тому нам дуже важливо знати її етапи адміністративно-територіальної реформи.В жовтні представники органів місцевого самоврядування Вінниччини на чолі з головою обласної ради С.П. Татусяком перебували у Познані Республіки Польща, де взяли участь у Міжнародному науково-практичному семінарі «Реформування місцевого самоврядування».Бершадщину на ньому представляли депутат обласної ради С.П. Савченко та Джулинський сільський голова П.В. Швець. Тож про польський досвід в галузі реформування місцевого самоврядування інформував Петро Васильович, учасник цього семінару.

У Польщі, яка є членом Євросоюзу, розповідав П.В. Швець, теж три рівні місцевого самоврядування – ґміна, повіт і воєводство. Однак у них на першому місці стоїть ґміна (найнижчий рівень самоврядності), яка є базисом для розвитку держави. Саме ця територіальна громада має найширше коло повноважень і великий обсяг фінансових ресурсів. Петро Васильович розповідав про органи територіального самоврядування в Польщі, їх завдання, наводив конкретні приклади, порівнював з нашими умовами. Інформація зацікавила учасників засідання координаційної ради, вона започаткувала жваву дискусію. Сільські голови пропонували обережно ставитися до запровадження реформ. Найголовніше, на їхню думку – зрушити економіку, створити робочі місця.

Нині, мабуть, нікого не потрібно переконувати в тому, що конкурси розвитку територіальних громад – джерело додаткових надходжень фінансових ресурсів. З інформацією з цього питання виступив начальник управління економіки райдержадміністрації В.Е. Ольшевський. Володимир Едуардович детально розповідав про проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейською комісією і співфінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН. В результаті реалізації мікропроектних пропозицій першої фази проекту в громадах Флорино, Бирлівки, М’якоходу, Михайлівки та Сумівки в об’єкти соціальної інфраструктури на селі було вкладено 804 тис. грн., з яких 357 тис. грн. – міжнародна технічна допомога. На даний час наш район є учасником другої фази цього проекту.

Тож необхідно активніше працювати, готувати проекти до участі в конкурсах і залучати додаткові кошти для розвитку територіальних громад. З цього питання учасники засідання координаційної ради прийняли відповідне рішення.

Підсумки роботи підбив голова районної ради М.Г. Бурлака, який наголосив: реформа місцевого самоврядування в Україні, як заявив Президент Віктор Янукович, набуде завершеного вигляду лише після внесення змін до Конституції, що стосуються адміністративно-територіального устрою держави.

Щодо участі територіальних громад у проектах і різноманітних конкурсах, то це, переконаний голова райради – сприяння більш ефективному соціально-економічному і культурному розвитку та реальна можливість додатково залучити кошти до бюджету розвитку відповідних територій.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Майданюк Тихін Васильович (1911) 1911 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Розвиток громад: яким йому бути? - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники