Розвитку району – позитивну динаміку

 • Подобається0Не подобається
 • 22 Лютого 2012 р

Минулого тижня відбулося пленарне засідання 12 сесії районної ради 6 скликання, на якому розглянуто шість питань, основне з них – звіт голови райдержадміністрації про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району і районного бюджету, витрачання коштів резервного фонду районного бюджету за 2011 рік. Вів засідання сесії голова райради М.Г. Бурлака. Михайло Григорович проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період з 30 грудня минулого року по 15 лютого 2012-го, і вже потім депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Правильно обрані пріоритети розвитку райо - ну в 2011 році, якісна їх реалізація, дали змогу, звітуючи, наголосив голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, забезпечити позитивну динаміку роботи реального сектора економіки, підвищення рівня доходів громадян, високий рівень соціального захисту малозабезпечених категорій населення, вдосконалити діяльність гуманітарної сфери.

Так, індекс промислового виробництва за підсумками року становить 128%. Вироблено промислової продукції на 781 млн. грн. Обсяги реалізації збільшились на 190,5 млн. грн. або на 31,4%. Всього реалізовано продукції на загальну суму 796,5 млн. грн.

Інноваційно активними залишаються підприємства ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський», ПАТ «Бершадьмолоко», ПрАТ «Бершадський комбінат», ВАТ «Бершадський електротехнічний завод».

Обсяг капітальних інвестицій за звітний період – 114 млн. грн., в т.ч. інвестиції в основний капітал – 92,9 млн. грн. Це більше до відповідного періоду минулого року майже в 2 рази. В район забезпечено надходження 1,1 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій. До початку 2011 року іноземні інвестиції зросли в 10,4 раза. Зовнішньоторговельний оборот збільшився на 19,4% та склав 6 млн. дол. США.

Позитивна динаміка розвитку району обумовлена діяльністю підприємств сільськогосподарської галузі.

Виробництво агропромислової продукції є пріоритетним в реальному секторі економіки району. Дана галузь характеризується наступними показниками: отримано валовий збір зернових більше 260 тис. тонн, враховуючи кукурудзу на зерно, це на 47 тис. тонн більше проти 2010 року; виробництво зернових ранньої групи зросло на 12% і становить 136 тис. тонн. Основний вал зернових культур надійшов від збору озимої пшениці (102,7 тис. тонн) та кукурудзи (більше 130 тис. тонн), врожайність яких склала відповідно 49,2 цнт/га та 72 цнт/га по всіх категоріях господарств. В сільськогосподарських підприємствах врожайність з 1 га ще вища, відповідно 49,5 цнт та 82 цнт з гектара. Валовий збір цукрових буряків становив більше 37 тис. тонн, що на 9 тис. тонн більше до 2010 року.

Під урожай 2012 року посіяно озимих зернових на площі 22,8 тис. га, в тому числі озимої пшениці –19 тис. га, озимого ячменю – 3,4 тис. га, крім цього, посіяно озимого ріпаку на площі майже 5 тис. га. Надзвичайно важливу роль в розвитку агропромислового комплексу відіграє галузь тваринництва. За 2011 рік всіма категоріями господарств вироблено м’яса 13798 тонн, молока – 6653 тонни.

По виробництву м’яса наш район займає перше місце серед районів області, наголосив Олександр Федорович, за рахунок Бершадського птахокомбінату, яким вироблено 12315 тонн м’яса – це 89% від районного показника.

Надій молока на корову в сільгосппідприємствах становить 3258 кг, що більше проти 2010 року на 61 кг.

Середньодобові прирости на вирощуванні ВРХ становлять 463 грами, свиней – 395 грам, що більше відповідно на 42 грами та 77 грам.

Чисельність поголів’я корів протягом року стабільно утримувалась, а поголів’я ВРХ збільшено на 64 голови.

Протягом 2011 року створено 15 молокоприймальних пунктів, загальна кількість яких по району становить 26 одиниць.

Середньомісячна зарплата за 2011 рік одного штатного працівника в сільському господарстві складає 1616 грн., що на 489 грн. більше до 2010 року.

В листопаді завершено інвестиційний проект по реконструкції молочнотоварної ферми на 250 корів в Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП». В стані реалізації ще чотири інвестиційних проекти загальною вартістю понад 100 млн. грн., якими передбачається будівництво елеватора в Джулинці, реконструкція приміщень для утримання ВРХ, свиней та птиці в підприємствах району.

Власникам майнових паїв виплачено 234,2 тис. грн. орендної плати або 100% від нарахованої суми. За оренду земельних часток (паїв) розрахунок проведено 100% та виплачено 26,3 млн. грн.

Узвітному році збереглася позитивна тенденція ефективної в цілому роботи господарського комплексу. Зокрема, у січні-листопаді підприємствами було отримано прибутку на 37,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Фінансовий результат становить майже 73,2 млн. грн., що більше у 2,2 раза.

В минулому році продовжувалась робота по формуванню інвестиційного іміджу району. Активно здійснювалось супроводження ряду важливих для району проектів. Зокрема, будівництво енергогенеруючого об’єкту – електростанції з використанням енергії сонця в Чернятці (вартість – 50 млн. грн.) та будівництво елеватора в Джулинці (орієнтовна вартість – 70 млн. грн.).

В 2011 році введено в експлуатацію 32,54 км газових мереж. Завершено будівництво газорозподільчих мереж в Ставках, на що виділено з районного бюджету 299 тис. грн. У звітному періоді газифіковано 315 житлових будинків. Розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації на газифікацію Серединки, Серебрії, Березівки, Тернівки.

У 2011 році введено в експлуатацію 40 будинків загальною площею житла 6,5 тис. м2. На утримання та обслуговування комунальних доріг в районі витрачено 621,3 тис. грн. коштів місцевих бюджетів. На капітальні ремонти вулиць Леніна та Картвелішвілі в Бершаді витрачено 2412,2 тис. грн. субвенцій обласного бюджету, вул. Зеленогайської с. Флорино – 299,4 тис. грн. Поетапно реалізовувались заходи з відновлення або будівництва мереж вуличного освітлення. Всього в 2011 році відновлено вуличного освітлення на дорогах населених пунктів протяжністю 72,8 км. Залучено за різними джерелами фінансування 569 тис. грн.

Постійно проводилися і проводяться заходи по покращенню рівня благоустрою населених пунктів району (детально це висвітлювалося на сторінках газети). В 2011 році на благоустрій витрачено понад 1 млн. грн., в тому числі 945,7 тис. грн. – бюджетних коштів.

Вагомою складовою економіки району є малий та середній бізнес.

Всього у районі діє 3586 суб’єктів малого підприємництва (151 мале підприємство і 3435 фізичних осіб) та 119 фермерських господарства, які обробляють 12274 га земель.

Від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів в 2011 році надійшло 15,9 млн. грн., що складає 10,4% надходжень.

За 2011 рік зареєстровано 222 суб’єкти малого підприємництва, із них: 21 мале підприємство, 6 фермерських господарства та 195 фізичних осіб. Разом з тим, в минулому році було скасовано 7 малих підприємств, 1 фермерське господарство та 281 фізична особа-підприємець.

Одним із головних факторів розвитку залишалось в 2011 році покращення споживчого попиту населення, динаміка якого формується під впливом дії збільшення доходів жителів району.

Зростання прибутків відбувалось як за рахунок динамічного зростання доходів від трудової діяльності – ріст рівня зарплати становить 18%, так і за рахунок соціальної допомоги та інших соціальних трансфертів, збільшення пенсій та стимулювання зростання зайнятості, виплата орендних плат за землю та майно.

Зросли виплати допомоги малозабезпеченим сім’ям, її отримують 150 сімей. Загальна сума видатків становить 1,8 млн. грн. Сума державної допомоги сім’ям з дітьми протягом року збільшилась на 20%.

Таку допомогу в районі отримали 3596 сімей на загальну суму більше 33 млн. грн.

В 2011 році субсидій нараховано на 2 млн. грн. Середній розмір нарахованих субсидій становив 526,38 грн. Для порівняння: в 2010 році – 395,89 грн. Протягом 2011 року середній розмір пенсії зріс на 6,2% і на 1 січня нинішнього року становить 992,51 грн. Збільшення доходів населення, значна частина яких витрачається на придбання споживчих товарів, стимулює розвиток роздрібної торгівлі. Загальний обсяг роздрібного товарообороту становить 78,5 млн. грн. (+11,8%).

Вдосконалювалась сфера роздрібної торгівлі шляхом формування ефективної цивілізованої торговельної інфраструктури, насамперед за рахунок створення великих сучасних торговельних центрів. Введено в дію торговельні комплекси «Гуси-Лебеді» вартістю більше 5 млн. грн. та «Каштан» (вартість 2,6 млн. грн.).

Всфері культури та туризму діяльність була спрямована на вирішення першочергових завдань із забезпечення належного функціонування та розвитку культурно-дозвільної інфраструктури, збереження і використання пам’яток культурної спадщини, розширення інформаційних функцій бібліотек, сприяння творчості аматорів народного мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази.

В жовтні минулого року в районному будинку культури відкрито центр дозвілля для дітей та молоді. Це дає змогу проводити цікаві вечори відпочинку, конкурсні програми для молоді і підростаючого покоління.

Проведена певна робота по стабілізації та покращенню стану фізкультурноспортивної та масово-оздоровчої роботи, про що неодноразово розповідалось і на сторінках газети.

На особливому рахунку в році, що минув, була робота з дітьми – дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та тими, що проживають у кризових сім’ях. За звітний період вжито цілий ряд заходів, спрямованих на подолання в районі дитячої безпритульності і бездоглядності (про все це детальніше йтиметься в окремому матеріалі).
У 2011 році проведено відповідну роботу щодо реалізації пілотного проекту по реформуванню медичної галузі в районі. На сьогодні в складі центру первинної медико-санітарної допомоги повноцінно функціонують 16 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 20 ФАПів та 5 фельдшерських пунктів.

За 2011 р. на капітальні ремонти закладів первинної медицини виділено 153 тис. 320 грн. В тому числі облаштовано 27 внутрішніх туалетів.

На придбання медичної апаратури виділено і використано 73 тис. 260 грн. На забезпечення пільговими медикаментами відповідних категорій населення виділено 150 тис. грн. За кошти обласного і ра - йон ного бюджетів закуплено 5 медичних автомобілів марки ГАЗель – на суму 666 тис. грн. В 2011 р. комунальна установа «Бершадський РЦ ПМСД» профінансована на суму 10 млн. 32 тис. 18 грн.

Восвітянській сфері послідовно та системно реалізовувались програми «Вчитель», «Сільська школа», «Шкільний автобус», «Обдарована дитина», «Діти України», «Розвитку позашкільних закладів».

Завдяки скоординованим діям органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування змінювалась мережа дитячих навчальних закладів району.

Так, поновлено роботу дитячого садка «Ромашка» в Красносілці, який протягом багатьох років функціонував лише в літній період, відкрито додаткові групи у дитячих закладах у Яланці та Флорино.

На рівні державних стандартів забезпечувався навчально-виховний процес у загальноосвітніх школах району.

Серед найважливіших проблем розвитку галузі є збереження оптимальної мережі навчальних закладів. У 2011 навчальному році відділом освіти розпочалася робота по створенню освітніх округів на базі опорних шкіл району: Шляхівського, Красносільського, Джулинського, Лісничанського, Баланівського, Флоринського, Війтівського, Устянського, Осіївського.

Потребою в цьому стала мала наповнюваність учнів в окремих школах району. Відповідно зростає потреба щодо організації підвозу школярів. На даний час до місць навчання підвозяться 296 учнів 5 шкільними автобусами та 1 автобусом перевізника. У І кварталі 2012 року буде придбано ще 2 шкільних автобуси, що значно покращить роботу в даному напрямку.

Завершено роботи по облаштуванню внутрішніх вбиралень у 16 загальноосвітніх школах на суму 471 тис. 760 грн. Всього облаштовано внутрішні вбиральні у 24 навчальних закладах району.

На 2012 рік планується облаштування внутрішніх туалетів ще у 9 навчальних закладах.

В загальноосвітніх закладах проводиться заміна котлів на більш сучасні, проводяться капітальні ремонти систем опалення. На 90 тис. грн. придбано холодильного обладнання та електроплит.

Продовжується робота по комп’ютеризації шкіл. На даний час із 40 шкіл району 27 мають комп’ютерні класи, у решті шкіл кількість комп’ютерів є недостатньою.

Тому у 2011 році за кошти відділу освіти закуплено комп’ютерну техніку на суму 50 тис. 800 грн. в Голдашівську, Вовчоцьку, Малокиріївську, Березівську, Хмарівську, Лісничанську, Шляхівську загальноосвітні школи.

Забезпечується відповідне фінансування галузі у сфері оплати праці.

Якщо у 2010 році на освіту було виділено 50 млн. 386 тис. грн., то у 2011-му – майже 59 млн. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №373 від 23 березня 2011 року з 1 вересня 2011 року всім педпрацівникам, яким до цього часу не виплачувалась надбавка за престижність праці, встановлено доплату у розмірі 20% посадового окладу. Їм також виплачено кошти на оздоровлення.

В 2011 році забезпечувалась прозорість та відкритість в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, реалізовувалась державна молодіжна політика, що в свою чергу дало можливість реалізовувати пріоритет програми стосовно подальшого розвитку громадського суспільства.

Райдержадміністрація повністю відкрита та прозора для всіх громадян. Про це свідчить функціонування офіційного веб-сайту райдержадміністрації, інформація на якому оновлюється щоденно.

Активно попрацювали в 2011 році керівники органів місцевого самоврядування щодо підготовки проектів розвитку територіальних громад, про що свідчить кількість проектів, поданих в минулому році на обласний конкурс розвитку громад, підготовлених заявок на проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», ІІ етап ПРООН, інші конкурси.

Завдяки коштам обласного проекту відновлено частину вуличного освітлення в Війтівці. Вартість проекту – 82 тис. грн. В рамках реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» вже в нинішньому році в Красносілці, М’якоході, Усті та Війтівці будуть реалізовані мікропроектні пропозиції енергоощадного напрямку на об’єктах соціальної інфра - структури загальною вартістю 821,4 тис. грн.

В минулому році реалізовувалась державна політика у сфері захисту населення і територій району від можливих надзвичайних ситуацій.

На усунення наслідків над - звичайних ситуацій, що мали місце в районі в 2011 році, з резервного фонду району виділено 69095 гривень.

Протягом року, що минув, реалізовувались пріоритети, спрямовані на якісну реалізацію молодіжної політики та підтримку сім’ї. Проводились різноманітні акції, фестивалі, конкурси, спортивні свята, спрямовані на зміцнення українських сімей, пропаганду здорового способу життя серед молоді. Підготовлено та передано в облдержадміністрацію для клопотання перед Президентом України про присвоєння Почесного звання «Мати-героїня» 187 жінкам району, які народили та виховали 5 і більше дітей.

148 з них вже присвоєно це високе звання та виплачено одноразову винагороду в сумі десятикратного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Щодо бюджетних показників, то бюджет Бершадського району за 2011 рік по доходах виконаний в сумі 179 млн. 564 тис. грн., в тому числі дотацій з державного бюджету надійшло 94 млн. 877 тис. грн. або 52,8% від загальної суми, субвенцій – 49 млн. 638 тис. грн. або 27,6%, та власних і закріплених доходів – 35 млн. 49 тис. грн., що склало 19,5% від загального обсягу доходів.

В порівнянні з 2010 роком до бюджету району мобілізовано на 7,8 млн. грн. або на 28,7% більше власних та закріплених доходів.

Найбільше податку на доходи до місцевих бюджетів перерахували: відділ освіти райдержадміністрації – 3,2 млн. грн., підприємства ПАТ «Бершадьмолоко» – 2,3 млн. грн., ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – 1,2 млн. грн.

Доходи сільських бюджетів збільшились по усіх сільських бюджетах на суму 3 млн. 413 тис. грн. або на 41,8%. Районний бюджет по власних і закріплених доходах виконано в сумі 18,7 млн. грн. або 99% до уточненого річного плану.

Щодо резервного фонду, то відповідно до рішення 4 сесії районної ради 6 скликання від 30.12.2010 «Про районний бюджет на 2011 рік» його розмір затверджено в сумі 242,3 тис. грн. На підставі прийнятого рішення 8 сесії районної ради виділено за рахунок резервного фонду кошти для М’якохідської сільської ради в сумі 69,1 тис. грн. на здійснення заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха на території села М’якоходу, а саме для капітального ремонту доріг комунальної власності.

– Я прагнув називати конкретні справи і факти, які свідчили б про те, що є розуміння великої відповідальності перед громадою, її жителями за поліпшення рівня життя, – підкреслив доповідач. – Ми бачимо і знаємо про усі проблеми, які є в районі. Багато з них накопичувались роками і відразу їх не вирішити. Але ми працюємо і будемо працювати щоденно, шукаючи шляхи до їх вирішення. Основою цього є поліпшення відносин між депутатами всіх рівнів та посадовими особами райдержадміністрації. Сьогодні усі без винятку питання забезпечення життєдіяльності району розглядаються, аналізуються та вирішуються спільно і зважено на засадах суто ділового підходу, взаєморозуміння та взаємної поваги. Вкотре засвідчую свою повагу та вдячність за таке розуміння і дії депутатам районної, міської та сільських рад, голові районної ради, голові міської ради, керівникам всіх рівнів і, безперечно, всім бершадчанам. За минулий рік зроблено чимало. Проблем і невирішених питань залишається ще багато. Але головне завдання полягає в тому, щоб зробити все від нас залежне, щоб кожний громадянин зрозумів і повірив в те, що влада – для людей, а не люди для влади.

Вобговоренні доповіді взяли участь заступник голови районної ради В.С. Бондаренко та депутат райради С.С. Царюк. Звіт голови РДА районна рада взяла до відома.

На сесії було затверджено звіт про виконання районного бюджету за 2011 рік, внесено зміни до рішення 7 сесії районної ради 6 скликання від 19 липня 2011 року «Про програму поліпшення техногенної пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони Бершадського району на 2011-2015 роки», до рішення 11 сесії районної ради 6 скликання від 30.12.2011 року «Про районний бюджет на 2012 рік» та до переліку посад (професій) працівників територіального центру та їх кількості.

Депутати також підтримали ініціативу обласної ради щодо створення Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування, вважають доцільним вступ районної ради до неї. Вони делегували голову райради М.Г. Бурлаку для участі в установчій конференції Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування. Міській та сільським радам рекомендовано провести сесії і також делегувати своїх уповноважених представників для представництва у Вінницькій обласній асоціації органів місцевого самоврядування.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Сосницький Калень Опанасович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Розвитку району – позитивну динаміку - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення