Основна її мета – відстежити проходження коштів, виділених на заготівлю молока, від підприємств до населення і зробити все можливе, щоб від цінової політики на нього ні в якому разі не постраждали товаровиробники.
Передувала цьому обласна нарада з керівниками молокопереробних заводів. Попередньо Президент України також дав доручення вжити відповідних заходів.
Дана проблема виникла в зв’язку з так званими «сирними війнами», які виникли останнім часом між Україною і Росією. Росіяни почали тенденційно ставитися до якості молочної продукції, яка виробляється в нашій державі, припинили її закупки, в результаті чого закупівельні ціни на молоко почали знижуватися.
Першочерговим завданням, поставленим перед членами даної комісії, було перевірити законність умов і договорів, по яких працюють заготівельники.
В зв’язку з ситуацією, яка склалася, дедалі актуальнішим постає і питання створення при кожній з сільських рад молокоприймальних пунктів, про це теж йшлося на засіданні комісії.
За дорученням голови обл - держадміністрації щодо вирішення цінової політики на молочну продукцію, яка виробляється в господарствах, та виявлення посередницьких структур на ринку молока області, в усі райони надіслано представників обласної робочої групи для вирішення цього питання. За кожним з районів закріплено представників ОДА.
Щодо молоковиробників, то впевненості у їх діяльності повинно додати те, що в даний час державою виробляється ще й механізм, щоб вони були більш-менш захищеними на випадок падіння цін на вироблену ними молочну продукцію.
Вів засідання комісії заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела.