Fridge magnet wooden gears

Столітня ювілярка: 12 березня Юхимі Тодонівні Рубленко з Березівки виповнилося 100 років

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Березня 2012, 00:34

Цього дня її, крім рідні, щиро вітатимуть і бажатимуть всіляких гараздів керівники села, товариства «Чарівна нива», сусіди. Зрозуміло, гостей цікавитимуть секрети довголіття. А вони, за словами іменинниці, дуже прості – у доброті та щирості, які помножені на працю.

Варто сказати, що й нині бабця не цурається будь-якої роботи. Минулої осені, приміром, чистила на городі кормові буряки (до цього слід додати, що навесні поралася там із сапою). Сама до криниці ходить. Навіть ножовкою дрова різала.

Роботяща Юхима Тодонівна разом з 70річною дочкою Марією, котра її опікує на старості, доглядають кіз, яких тримають в обійсті… Ось така наша довгожителька, на долю якої випало стільки випробувань!

Народилася Юхима Тодонівна навесні 1912 року в селі Костюківці, що в сусідньому Теплицькому районі. В сім'ї було п’ятеро дітей. Разом з усіма пережила жахливий голодомор, та найбільше випробування прийшло на початку Великої Вітчизняної. Її чоловіка – Костянтина Кириловича – забрали на фронт, де він загинув смертю хоробрих.

«Чекає мати із війни, Чекає чоловіка й сина.

Не повернулися вони, Не відає, де їх могила.

У сорок першому пішли Країну рідну захищати.

Не повернулися з війни, В чужій землі лежать солдати…»

Це їй та таким солдатським вдовам Березівки та Серебрії присвятив вірша колишній голова сільської ради Микола Рудик.

У тому ж 1941-му в Юхими Рубленко народилася Марійка, котра стала для молодої жінки єдиною радістю на все життя. Так батько і не побачив своєї донечки, а вона не відчула дотику дужих батьківських рук.

Довелося важко працювати у колгоспі на свинофермі, в буряківничій ланці. Восени 1963 року мати разом з дочкою переїжджають до Березівки, де й проживають нині.

І тут Юхима Тодонівна сумлінно трудилася у місцевому колгоспі: на свинофермі і в городній бригаді, аж до виходу на заслужений відпочинок.

Сьогодні довгожителька не може натішитися правнучкою Ярославою, котра навчається в Ірпені, що під Києвом, і мріє стати податківцем. Бабця Юхима дякує Богу за здоров'я та дочці Марії за постійну підтримку. Водночас і внукам Олександру, Василеві. Останній, наприклад, любить звеселяти стареньку жартами чи дотепами. Він у Березівці знаний пародист… Міцного здоров'я, благополуччя, поваги від людей Вам, столітня ювілярко!

Валентина ХМІЛЬОВСЬКА. с. Березівка


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
3 фото   
<b>Жінки в МХП: жительки Вінниччини – про свою роботу в рідному краю</b><br />Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гавриш Ілля Іванович (1896) 1896 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.42. Похов. с. Кутейниково, Донецька обл.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Столітня ювілярка: 12 березня Юхимі Тодонівні Рубленко з Березівки виповнилося 100 років - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники