Fridge magnet wooden gears

Як та бджілка...

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Квітня 2011, 09:00

На знімку: Г. П. Ковальчук із колегою на пасіці. Фото із сімейного архіву.

Цю привітну жінку я знаю давно. Ще тоді, коли вона працювала зоотехніком по бджільництву районного управління сільського господарства. До речі, була Галина Павлівна Ковальчук першим і останнім спеціалістом на цій посаді в нашому районі.

…Колеги-пасічники, спеціалісти знають її не тільки, як Галину Павлівну. Бо як приліпилося до неї прізвисько ще на початку роботи в галузі, так з ним і донині живе. І зовсім це наймення не образливе, а навпаки: називали її і називають то Бджолою, то Пчілкою. Напевно ж, не тільки за професійною ознакою, а й за її працелюбність, невтомність, лагідний характер.

Ще дитиною пережила вона два голодомори, втрату батька, який загинув на війні, відчула на собі всі незгоди фашистської окупації. А обираючи майбутній фах, не роздумувала довго – із її рідних Ставків до Теплика, де вчилася в технікумі, не так вже й далеко. А мотив, яким керувалася при цьому, був простий – при будь-яких умовах робота в селі завжди знайдеться.

Після одержання диплома зоотехніка працювала за спеціальністю в Бирлівці, згодом – у Жабокричці.

Тоді ж і зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком Михайлом Матвійовичем Кауком, який пішки ходив із віддаленої Торканівки на роботу в Бершадську МТС. Згодом народився в них єдиний син – Петро, він потім став кадровим офіцером Збройних Сил, а останні п’ять років є депутатом районної ради.

На початку шістдесятих років тодішня держава вирішила простимулювати розвиток бджільництва – відповідні посади зоотехніків ввели в штат районних управлінь сільського господарства. Галині Павлівні запропонували цю роботу, і вона погодилася. Так і пропрацювала кілька десятиліть. Її завжди можна було побачити на колгоспних пасіках, вона, як та бджілка, поспішала до своїх колег з порадами та сама теж не цуралася уважно слухати настанови старших, вчитися на кращих прикладах. Не раз її цінні рекомендації друкувалися на сторінках районної газети.

І навіть зараз, коли вона вже десять років на заслуженому відпочинку, наша Бджілка при потребі консультує пасічників-початківців, допомагає фаховою літературою.

У ці дні Галина Павлівна відзначає свій вісімдесятирічний ювілей.

Якось не віриться, що цій невтомній жінці вже стільки. Бо вона ще молода душею, життєлюбна і небайдужа до всього, що відбувається в світі. Тож приєднаємося до всіх найкращих побажань, які прозвучать на її адресу, і побажаємо їй усіх гараздів ще на довгі-довгі літа.

Федір ШЕВЧУК м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Мельничук Хома Степанович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Як та бджілка... - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники