Fridge magnet wooden gears

Березівка пишається людьми

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Червня 2011, 14:27

В мальовничій місцині Бершадщини, де сходяться межі чотирьох областей, в яблуневовишневому цвіту потопає Березівка. Про це невелике село та його щирих, працьовитих людей, знаних земляків заслужений журналіст України П.В. Маніленко написав історикокраєзнавчий нарис «Добридень, Березівко!», який щойно вийшов з друку. Це вже п’ята книга Петра Васильовича.

Багата історією Березівка заснована в першій половині вісімнадцятого століття. Автор в цікавій формі розповідає про етапи розвитку села, історію місцевого господарства, школи, нелегкі і неповторні долі березівчан.

Одне з чільних місць у книзі відведено знаному земляку, лауреату Державних премій УРСР і України в галузі науки і техніки, премії імені Ярослава Мудрого, доктору технічних наук, професору Національної металургійної академії України, академіку Академії наук Вищої школи України А.М. Овчаруку. Петро Васильович тепло змальовує життєвий шлях Анатолія Миколайовича в нарисі «Академік з Березівки».

Його, автора понад 200 наукових праць, винаходів та навчально-методичних розробок, який має 92 авторські свідоцтва та патенти, добре знають не лише в Україні, а й за кордоном. Відомий науковець А.М. Овчарук не пориває зв’язків з малою батьківщиною, з земляками, він також ділиться на сторінках книги своїми спогадами-роздумами.

В історико-краєзнавчому нарисі вміщено й цікаву розповідь ветерана педагогічної праці Г.М. Мартинюк про батьків-рятівників, а також про колишнього військового офіцера О.М. Овчарука, який про - йшовафганські жорна та пекло Чорнобиля, побував у багатьох країнах світу.

Захоплюючий і розділ книги, який отримав назву «Родовід». Автор розповідає про сім’ї Роїків-Чапалди, Стародубів. Березівка пишається тим, що з історією села пов’язана творчість великої вишивальниці, Героя України Віри Сергіївни Роїк, роботи якої зберігаються у музеях 44 країн світу.

Привертають увагу й «Штрихи до портретів» – коротенькі розповіді про трудівників-березівчан М.Т. Руденко, М.Г. Олексюк, В.І. Процик, Г.А. Орехівську, Л.Ю. Чернегу, ветерана органів внутрішніх справ М.М. Ластівку, А.І. Попука, який виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані.

Березівчани також пережили голодомор 1932-1933 років, зазнали політичних репресій, боронили рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни, про що йдеться в розділах «Пам’яті невигойний собор», «На фронті», «Згадаймо репресованих».

Жителі Березівки завжди відзначаються старанністю, завзяттям, відданістю землі.

Автор тепло розповідає про трудову звитягу березівчан, історію місцевого господарства, розбудову села. Особливого розквіту воно зазнало у період, коли господарство очолював В.М. Мартиновський. Володимира Михайловича, мудрого керівника, який сповна віддав землякам свій талант, наснагу, й досі згадують добрими словами.

У книзі детально описана історія Березівської школи, здобутки її учнів та педагогів.

Знайшлося в ній місце й для талановитих майстрів народного мистецтва, художнього слова. Ошатно оформлене видання у твердій обкладинці містить також чимало кольорових ілюстрацій із життя березівчан, з мальовничими краєвидами чарівного куточка Поділля.

Книга, головним спонсором видання якої виступив землякдобродійник А.М. Овчарук, вийшла тиражем 400 примірників.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Мельничук Хома Степанович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Березівка пишається людьми - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники