Fridge magnet wooden gears

Всюдисущий об'єктив

  • Подобається2Не подобається
  • 4 Червня 2011, 14:29

На знімку: Руслан Храновський.

Не можу повірити у дві речі: перша – цьому чоловікові уже шістдесят. Друга – знаю його вже більше, ніж тридцять років.

Усе інше сумніву не підлягає. Адже Руслан Мефодійович – людина творча і неординарна. На його життєвому шляху було чимало різних випробувань, та він завжди залишався самим собою. Що б йому не доводилося робити, він завжди на перший план ставить творчість. Усе своє свідоме життя він знімає – і фотоапаратом, і кіно-, а згодом відеокамерою, монтує, створює своєрідний літопис і району, і конкретних людей нашого краю.

…Нині про унікальну народну аматорську кіностудію «Колос» залишилися тільки спогади. А ще – десятки неповторних документальних кінофільмів, на яких відображено історію району в русі.

Нині, у вік комп’ютерних технологій, це видається анахронізмом, але раніше, щоб створити фільм, потрібно було зняти його на плівку кінокамери, відповідно її обробити спеціальними хімікатами, а вже потім через кінопроектор демонструвати на екрані. І зараз такі фільми сприймаються з більшим інтересом, ніж сучасні зйомки.

Хоча Руслан Храновський вже потроху переводить кіноархів на цифру, аби зберегти кадри попередніх десятиліть для майбутніх поколінь. Робить це, як кажуть, власним коштом, бо давно вже не існує кіностудії. Хороші спогади залишив по собі її колишній керівник Борис Гонтмахер, який передав естафету своєму молодшому колезі. І не тільки студію, а й творчий підхід до справи. До речі, Руслан Мефодійович одним з перших у районі почав робити кольорові фото, а це колись було вельми марудною справою.

Він і зараз продовжує свою справу – пише історію краю об’єктивами фото- та відеокамери, створює цікаві документальні фільми з використанням кінокадрів минулих літ.

Серед таких стрічок – фільм, присвячений історії районної газети. А до 20-річчя незалежності України задумав зробити фільм, в якому буде відображено історію району за останні десятиліття.

Його важко уявити без фотоапарата чи відеокамери.

Знімки нашого земляка можна побачити на шпальтах газет різного рангу, в тому числі й центральних. Руслан Храновський – член Національної спілки журналістів України, це звання він підтверджує активною співпрацею із ЗМІ. Хоч його ніхто до цього не зобов’язує, він буває на різних масових заходах, фіксує їх на фото та відео. До речі, його роботи не раз демонструвалися по ВДТ-6. Він також постійний учасник фестивалю «Кінометр», не раз відзначався дипломами та грамотами.

У ці дні Руслан Храновський відзначає свій ювілей. Символічно, що він збігся з професійним святом журналістів.

Побажаймо ж нашому колезі здоров’я, творчого довголіття і всіляких гараздів на життєвій ниві!

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Скляр Василь Михайлович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Лейтенант. Загинув 00.08.44. Похов. м. Сандомир, Польща.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Всюдисущий об'єктив - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники