Fridge magnet wooden gears

Олександр Снігур: «Досягнення є і про них варто говорити»

 • Подобається-1Не подобається
 • 23 Серпня 2012, 09:00

Напередодні головного свята держави – Дня незалежності – голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур розповів про нинішні здобутки та проблеми Бершадщини.

– Олександре Федоровичу, Україна напередодні найбільшого державного свята – 21-ої річниці незалежності. З якими здобутками наш район зустрічає цю дату?

– Досягнення є і про них варто говорити. Найбільшим вважаю те, що в цьому році вже, як говориться, зійшло з мертвого місця «газове питання». На сьогодні, дякуючи підтримці нашого губернатора Миколи Джиги, район отримав два транші коштів загальною сумою 26 млн. грн.

Загальна довжина газопроводу 26 км 345 м. В 2012-му прокладено вже 6 км 800 м труб, і роботи в цьому напрямку активно продовжуються. Корегується проектна документація по підвідному газопроводу протяжністю 5 км 111 м від АГРС Бирлівки до Бершаді. Тож плануємо, що до кінця 2012 року будемо мати свій «блакитний вогник». А при наявності газу в місті з часом відновиться і промислова галузь, і переробна та й інші. При наявності газу сподіваємося, що і молодь більше залишатиметься в селах.

Адже газифікація сіл, їх підтримка та розвиток є пріоритетними напрямками в Програмі Президента України Віктора Януковича.

– У районі активно ведеться робота щодо вивчення стану справ відносно легалізації найманої праці. Маємо тут результати?

– Звісно. З початку нинішнього року легалізовано 20 робочих місць. Тобто 20 осіб вже матимуть право на отримання в майбутньому пенсії.

Але робота в цьому напрямку вестиметься і надалі. Дуже шкода, що люди не розуміють, що саме зараз, працюючи без оформленої трудової книжки чи відповідного Договору, отримуючи зарплату в «конверті», нехай навіть гарну зар - плату, вони самі себе залишають без пенсії. Адже, за новим Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», щоб звернутись у Пенсійний фонд для нарахування пенсії за віком, необхідно мати мінімум 15 років страхового стажу. А якщо у вас відпрацьованих років менше, то навіть документи ваші не розглядатимуться. От і подумайте, потрібно працювати легально і вимагати від працедавців офіційного оформлення на роботу чи ні.

З метою посилення контролю за рівнем середньомісячної заробітної плати працює тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат, яка розглядає питання про рівень середньомісячної заробітної плати, повноту сплати податків з доходів фізичних осіб, сплати внесків до Пенсійного фонду та заслуховує керівників. І зрушення в цьому на краще відчуваються.

– А якими досягненнями може похвалитись освітянська галузь напередодні нового навчального року?

– Те, що у всіх навчальних закладах проведено поточні ремонти, само собою зрозуміло. Крім того, поновлено технологічне та холодильне обладнання. Ще торік на суму 90 тис. грн. закуплено жарові шафи, холодильники та морозильні камери. На облаштування внутрішніх вбиралень протягом нинішнього року закуплено матеріали на суму майже 695 тис. грн.

Потрібно подякувати і батькам за матеріальну підтримку школи та фізичну допомогу під час ремонтних робіт.

Постійно ведеться робота по впровадженню енергозберігаючих заходів: всього у навчальних закладах замінено 326 вікон та 62 дверей. Наразі плануємо провести часткову заміну вікон у Серединській ЗОШ. Проведено реконструкцію спортивної зали Красносільської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму майже 690 тис. грн. На реконструкцію спортивної зали Лісничанської ЗОШ у 2012 році виділено кошти в сумі 300 тис. грн. Завершуються роботи по реконструкції частини приміщень Шляхівської ЗОШ під шкільну їдальню на суму 895 тис. грн.

До початку нового навчального року у школи району завезено дров на суму 255 тис. грн. Розпочато процедуру відкритих торгів на закупівлю нових котлів для котелень Флоринської, Яланецької та Війтівської ЗОШ. Ми робимо все можливе, щоб діти ввійшли в теплі, затишні, комфортні школи. І в цьому напрямку нас підтримує і губернатор, і Президент. Адже політика Президента направлена на гармонійний розвиток дитини як особистості при наявності гарної матеріально-технічної бази.

– Оскільки район наш аграрний, ніяк не можу оминути запитання: чи вдалося при таких аномально високих температурах зібрати в достатній кількості врожаї ранньої групи зернових?

– Район успішно завершив збір зернових культур ранньої групи. Нам вдалося не лише виконати, а й перевиконати поставлене обласним керівництвом завдання, зібравши 87390 тонн. Наразі, вже розпочато посівну кампанію озимих культур. Хоч зараз погода не підводить – грунт вологий І одразу скажу за тваринництво: за 7 місяців поточного року вироблено м’яса майже 8 тис. тонн, що порівняно з минулим роком більше на 230 тонн, молока – майже 5 тис. тонн, що на 1150 тонн більше, ніж у минулому році.

Позитивних результатів галузі досягнуто за рахунок підвищення продуктивності худоби. Але, на жаль, високі температури не сприяли належному розвитку кормового клину посівів. Мабуть, відчуватиметься недостача кормової бази протягом осінньозимового періоду. Але поголів’я ВРХ зменшувати не будемо. Збільшення поголів’я ВРХ– принципова позиція голови ОДА та Президента України. Так що доведеться вишукувати резерви для його утримання. Тим паче, що Постановою Верховної Ради України №342 передбачено надання дотації населенню на утримання молодняка великої рогатої худоби. На сьогодні Бершадський район вже отримав дотацію в сумі 264 тис. грн. Частину з них власники худоби вже отримали, а інша виплатиться до кінця серпня.

Станом на середину серпня сільськими радами прийнято документів від громадян для виплати дотації за молодняк ВРХ майже на 700 голів.

Як бачите, Президент та уряд виконують свої обіцянки щодо підтримки села, виділення державних дотацій на розвиток тваринництва.

– Соціальні ініціативи Президента України сприймались з певною недовірою, але, з часом бачимо, що вони дійсно діють і фінансуються. Яка ситуація в Бершадському районі?

– Про те, що до Дня Перемоги всі інваліди війни, які проживають у районі, отримали одноразову грошову допомогу майже вдвічі більшу, як у минулих роках, вже говорилось. Наразі ведеться робота щодо досягнення 100-відсоткового забезпечення потреби окремих категорій населення у протезно-ортопедичних виробах та кріслах колісних. Передбачено забезпечити до 1 вересня нинішнього року протезами та кріслами колісними всіх інвалідів, які цього потребують. На сьогодні забезпечено кріслами 5 інвалідів (це так звані «іменні» крісла, тобто, який інвалід замовив, такий візок і надійшов).

Проводиться прийом заяв від громадян, бажаючих отримати телетюнери. Всього прийнято 1574 заяви. На цей час доставка телетюнерів громадянам здійснюється відділенням поштового зв’язку.

Ніяких заборгованостей ні по виплаті заробітної плати, ні по наданню допомог пільговим категоріям населення, ні по виплаті субсидій в районі немає. І це велике досягнення, тому що люди заслуговують на це… – Олександре Федоровичу, але ж є і проблемні питання, про які також потрібно говорити.

– А що про них говорити?! Їх вирішувати потрібно, а не говорити. Звісно є. От у районі завершено перший етап реформування медичної галузі.

Наче й люди вже звикли, розуміють, що найперша допомога – це їх сімейний лікар.

Саме він має першим прийти до хворого, оглянути, надати невідкладну допомогу, а потім вже, знову ж таки за рішенням сімейного лікаря, хворий може звертатись до спеціаліста вужчого профілю. Комунальна установа «Бершадський РЦ ПМСД» в серпні вже отримала ліцензію на наркотичні та психотропні речовини. За рахунок благодійних коштів придбано опалювальний котел та проводиться ремонт П’ятківської амбулаторії ЗПСМ – всі ці питання ще нещодавно були проблемними, а на сьогодні – вирішені. Хоча, поки що ніяк не можемо дочекатись бюджетних призначень на рецепти для пільгових категорій населення та куточки невідкладної допомоги.

Є проблеми фінансового плану і в галузі культури. Багато сільських закладів культури потребують ремонту.

Особливо велика проблема у нас із народним музеєм історії села Баланівки. Він знаходиться на обліку як пам’ятка архітектури XVII століття і тому ремонтні роботи мають здійснюватися лише фахівцями відповідного рівня і за кошти обласного бюджету.

Коли працюєш, то завжди є певні проблеми, які з часом можна вирішити.

– Напередодні свята що б Ви побажали своїм землякам?

– Миру, злагоди в родинах, добра та здоров’я, оптимізму та гордості за свою державу!

Спілкувалась Людмила САЛГАНІК, член Національної спілки журналістів України


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Сташенко Пилип Григорович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 26.08.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Олександр Снігур: «Досягнення є і про них варто говорити» - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення