Кожна дитина має право на щастя

 • Подобається0Не подобається
 • 7 Травня 2012, 00:51

Стратегія державної політики пов’язана із захистом прав дитини, її майбутнього, боротьби із безпритульністю і бездоглядністю, реалізацією права маленького громадянина мати сім’ю, житло і бути щасливим. З огляду на це і будує свою діяльність служба у справах дітей райдержадміністрації. Детальніше про роботу служби за період 2011 року розповідає її начальник О.А. ЗАРЕЦЬКА.

– За даними статистики, в 2011 році кількість дітей віком до 18 років в районі становила 12265 осіб. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – 91, з них сиріт – 21 і 70 дітей, які залишились без піклування.

За минулий рік отримали юридичний статус дитинисироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, про що видано на підставі підтверджуючих документів розпорядження голови райдерж - адміністрації, 9 дітей. В 2010 році – 16, за неповних 4 місяці 2012-го – вже 7 дітей.

При вирішенні подальшої долі дітей службою дотримувались вимоги законодавства щодо пріоритетності влаштування їх до сімейних форм виховання та зменшення дітей в державних інтернатних закладах. Зокрема, з 9 дітей розпорядженнями голови РДА 6 влаштовано під опіку родичів, 1 навчається в Джулинській спеціальній школі-інтернаті, 1 здобуває професійну освіту, 1 тимчасово в центрі соціально-психологічної реабілітації.

З 91 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, в сімейних формах виховання перебуває 79 дітей (87%): під опікою родичів – 55, в прийомних сім’ях – 11, в дитячих будинках сімейного типу – 13 дітей.

В 2011 році усиновлено 1 дитину за рішенням Бершадського районного суду.

В дитячих інтернатних закладах виховується лише 6 дітей. В 2010-му їх було 10. Всім дітям з даної категорії здійснюються виплати державної допомоги відповідно до Закону України «Про допомогу сім’ям з дітьми».

В районі функціонує одна прийомна сім’я, яка виховує 2 дітей, та два дитячих будинки сімейного типу у Шляховій: Стьопіних (виховується 10 дітей), Марченкових (було 5 і в 2011 році він поповнився ще чотирма вихованцями).

Державна політика цілеспрямована на те, що місцем для виховання дітей має бути сім’я громадян, тому одним з важливих завдань перед службою й органами опіки та піклування є розширення мережі таких форм. Дітей, які цього потребують, на жаль, багато. Саме через зловживання алкоголем, усунення від виконання батьківських обов’язків, непіклування про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток перебуває на обліку служби 51 дитина з 31 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах. Такі діти виявляються як шляхом активного пошуку (виїздами в села), так і «пасивним» – запитами до виконавчих комітетів про надання відповідної інформації. Останнім часом до служби з проханням допомогти таким дітям та вплинути на батьків почастішали звернення від медичних працівників.

Впливовими заходами по виявленню дітей, залишених без належного батьківського догляду, є проведення спільних з працівниками кримінальної міліції у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення рейдів «Діти вулиці», «Неблагополучна сім’я». За звітний період проведено 27 планових та в екстремальних випадках позапланових рейдів, під час яких обстежено 41 сім’ю, виявлено 61 дитину.

В залежності від ситуацій, вживались наступні заходи: 28 батьків попереджено, на 87 працівниками міліції складено адміністративні протоколи за неналежне виконання батьківських обов’язків. У тих сім’ях, де умови проживання і виховання становили загрозу для здоров’я та життя дітей, вживались заходи по тимчасовому їх вилученню поки що без позбавлення батьківських прав і надання дітям тимчасового соціального захисту в державних закладах. Так, за направленням служби до Вінницького обласного притулку «Добро» та до Жмеринського центру соціально-психологічної реабілітації було доставлено 12 дітей. За розпорядженням голови райдержадміністрації до Вінницького будинку дитини було направлено 10 дітей на період шести місяців.

Всім батькам таких дітей вказано за цей час навести в будинках лад, змінити поведінку та ставлення до дітей, роз’яснено право на відвідування в закладі, на спілкування з ними, хоча б за телефоном. На жаль, окремі батьки це проігнорували, і вже у цьому році до суду подано 6 позовів в інтересах дітей.

З метою поліпшення здоров’я частина дітей пройшла курс психологічної реабілітації в дитячому санаторії ім. Заболотного. Всього за рік там побувало 56 дітей.

Щодо сімей, які ніяк не реагували на профілактичні заходи, службою до районного суду було подано дві позовні заяви про позбавлення батьківських прав в інтересах двох дітей, які було задоволено.

З метою здійснення контролю за умовами виховання та проживання усиновлених дітей проведено відповідні обстеження у 8 сім’ях усиновителів, порушень не виявлено.

Проте є значимою проблема забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З 91 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, лише одна має житло на праві власності, 54 мають житло на праві користування, проживаючи в приміщенні опікуна. Дуже гостро потребує нагального вирішення проблема забезпечення житлом двох вихованців дитячого будинку.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» делеговано повноваження щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх виконавчим комітетам міської та сільських рад. В 2011 році ці питання обговорювались Баланівським, Війтівським, Голдашівським, Джулинським, Дяківським, Кидрасівським, Великокиріївським, Лісниченським, Маньківсь - ким, Михайлівським, М’якохідським, Осіївським, Поташнянським, П’ятківським, Серединським, Тирлівським, Устянським, Сумівським, Чернятським, Шляхівським виконавчими комітетами. Проте окремі виконкоми не помічають таких проблем, тому служ бою було направлено 11 подань сільським головам про усунення причин та умов, що сприяють дитячій бездоглядності, обов’язкових до розгляду.

Для сприяння забезпечення права дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, захист житлових та майнових прав, сімейне виховання та всебічний розвиток при райдерж - адміністрації утворено консультативно-дорадчий орган – комісію з питань захисту прав дітей. Відбулось 15 її засідань, на яких розглянуто 56 питань та видано 42 розпорядження голови РДА.

Окрім цього, з метою забезпечення права дітей на повноцінне виховання, службою було проведено відповідні обстеження та подано вис - новки: про доцільність усиновлення одним із подружжя в інтересах 7 дітей, про позбавлення батьківських прав одного з батьків при внутрісімейному позбавленні в інтересах 8 дітей.

За дорученням голови райдержадміністрації працівники служби взяли участь у судових засіданнях при розгляді 32 справ стосовно дітей.

Постійно на контролі служби знаходиться питання відвідування учнів загальноосвітніх шкіл, особливо з облікових категорій.

В ході Всеукраїнської акції «Рейд «Урок» напередодні навчального року службою у справах дітей та виконавчими комітетами надано матеріальну та фінансову допомогу 72 дітям в розмірі 3 тис. 618 грн. Служба не залишає без уваги своїх підопічних у дитячі свята.

На виконання заходів служби в районній Програмі реалізації Конвенції ООН про права дитини на період 2011-2015 років торік використано 20 тис. грн. На 2012 рік передбачено 30 тис. грн., однак вже 10 тис. використано на погашення заборгованості минулого року. Це недостатньо коштів, аби в повній мірі забезпечити виконання тих заходів, які без матеріальних ресурсів не вирішуються.

Першочергові завдання служби в 2012 році – активізація роботи з громадськістю, координація зусиль усіх установ та організацій, дотичних до охорони дитинства, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо раннього виявлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, та профілактики дитячої бездоглядності, щодо розвитку сімейних форм виховання дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щодо захисту житлових прав.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Драган Володимир Євгенійович (1922) 1922 р., українець, оточенець. З 08.1943 р. член партизанського загону С.О.Печеного. Загинув 03.1944 р.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Кожна дитина має право на щастя - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення