Район прозвітував перед областю

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Квітня 2013, 19:14

Як відомо, нині тривають звіти районів про проведену роботу у різних напрямках соціально-економічного розвитку. У вівторок, 9 квітня, звітувала Бершадщина. До нас приїхали голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан, перший заступник голови обласної ради Ігор Кревський, група керівників профільних обласних управлінь та відомств. У залі, де відбувалося зібрання з приводу звіту-презентації району, зібралися керівники територіальних громад, підприємств, закладів освіти, очільники районних служб, представники громадськості і засобів масової інформації.

Відкрив зібрання голова облдержадміністрації Іван Мовчан, який проінформував про те, що регламент роботи, визначений його відповідним розпорядженням, передбачає щоквартальний звіт голів райдержадміністрацій з питань соціально-економічного розвитку районів. Захід проводився у форматі «звіт голови РДА, співдоповіді керівників відповідних обласних управлінь і заступників голови ОДА».

На початку зі звітом про вико нання доручення голови обл держадміністрації від 14.03.2013 р. № 01-1-14/1590 за результатами засідання регіонального комітету економічних реформ та щодо соціально-економічного розвитку району виступив голова райдержадміністрації Михайло Бурлака.

Оскільки основною галуззю господарювання в районі є сільське господарство, то звіт розпочався саме з цієї сфери діяльності. Сільськогосподарським виробництвом у районі займаються 41 агроформування, 125 фермерських господарств та особисті селянські господарства. Доповідач акцентував увагу на структурі посівних площ, готовності до весняно-польових робіт, забезпечення посівної кампанії паливно-мастильними речовинами. На цих роботах задіяно 875 одиниць тракторів та 493 сівалки, що дасть змогу заплановане виконати вчасно і в оптимальні строки.

У галузі тваринництва за перший квартал цього року господарствами району збільшено чисельність поголів’я на 240 голів, з них корів – на 20 голів. Загальна продуктивність до попереднього кварталу зросла на 218 кг. На звітну дату було 1136 кг молока від однієї корови.

Успішно впроваджуються інвестиційні проекти з реконструкції приміщень для утримання свиней (ПП «Бершадський відгодівельний», ПАТ «Явір-Агросервіс») та будівництва елеватора (ТОВ «Джулинський елеватор»).

Особливо виділив доповідач проект, що реалізується на ПАТ «Явір-Агросервіс».

Комплекс розрахований на відтворення поголів’я, у ньому вже утримується 390 свиноматок, а буде 450. Коли проект запрацює на повну потужність, утримуватиметься до 9 тисяч голів свиней і вироблятиметься до 900 тонн м’яса на рік. Досить перспективним є проект і ПП «Бершадський відгодівельний», потужність якого 1200 головомісць.

Особлива увага зверталась на укладання соціальних угод сільських рад з агроформуваннями та іншими підприємницькими структурами, що працюють на території громад. У районі їх укладено на загальну суму 1 млн. 682 тис. грн., і ця робота буде продовжуватись. З метою контролю та регулювання відносин на ринку молока запроваджено договірні відносини з молокозаводами, та розрахункові книжки на молочну сировину, що закуплена в господарствах населення. На звітну дату 90% здавачів молока мають розрахункові книжки та укладені угоди з молокозаводами.

З початку року утворено два молокоприймальних пункти – у Дяківці та Війтівці. Всього діє таких 30 у 23-ох населених пунктах. Молоко в приватному секторі заготовляється десятьма молокопереробними підприємствами. Обсяги заготівлі в рік становлять 29,7 тис. тонн молока, або 76,8% від усієї молочної сировини.

До 5 травня поточного року будуть відкриті додаткові молокозаготівельні пункти в селах Берізки-Бершадські, Поташня, Флорино та Красносілка. Робота в цьому напрямку не припинятиметься.

У малому та середньому бізнесі зайнято найбільше жителів району (понад 5 тис. осіб).

Діє програма розвитку малого та середнього підприємництва Бершадського району на 2013-2014 роки.

Постійно здійснюється співпраця підприємців з координаційною радою з питань розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики. У районі відсутні будь-які регуляторні бар’єри. Постійно діє робоча група з вивчення стану справ на підприємствах району, працюють телефони довіри. Систематично проводяться консультації для суб’єктів підприємницької діяльності, надає послуги центр обслуговування платників податків.

Медична галузь перебуває в полі особливої уваги, оскільки її реформування проходить досить болісно для жителів громад і потребує залучення додаткових коштів.

Поетапно проводяться громадські обговорення щодо якості надання освітніх послуг у розрізі кожної територіальної громади. Розроблено план реорганізації освітньої мережі.

Оптимізація освітянської мережі, насамперед, торкнеться малокомплектних шкіл у селах Лугова, Теофилівка та Шумилів, де навчається відповідно 27, 37 та 33 учні.

Є чіткий план з подальшого покращання стану будівель окремих дошкільних закладів.

Галузь культури потребує чимало коштів для здійснення реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів, впровадження заходів з енергозбереження, відновлення опалення в сільських будинках культури, клубах, інших закладах. Відповідно до завдань стратегічного розвитку, планом визначено ті заклади культури, на яких у 2013 році будуть у першу чергу здійснюватись ремонтні роботи.

Належне фінансування закладів гуманітарної сфери залежить від рівня виконання бюджетів та своєчасного надходження податків. За три місяці поточного року бюджет отримав 8,1 млн. грн. власних і закріплених доходів, що складає 120,6%. Постійно проводиться робота у пошуку додаткових шляхів наповнення бюджетів місцевого рівня.

Також було охарактеризовано рівень виконання завдання з початку року та перспективи в галузі житловокомунального господарства та благоустрою.

Завершуючи звіт, М.Бурлака запевнив обласне керівництво, що кожне завдання плану, кожну позицію буде доведено до логічного завершення.

Голова облдержадміністрації акцентував увагу на тому, що більше потрібно займатися господарюванням, конкретни ми справами, обминаючи політику. Бершадський район має резерви та потужний потенціал, але має й проблеми, які потрібно вирішувати негайно. Особливо вивчатимуться проблеми, що виникають під час реформування медичної галузі.

… У ході звіту по кожній з позицій доповіді слово брали керівники обласних управлінь та служб. А голова обласної державної адміністрації глибоко вникав у кожне питання, давав зробленому іноді не дуже приємну оцінку для керівників тієї чи іншої галузі. Взагалі на зібранні панувала атмосфера діловитості, високої вимогливості та принциповості. Скажімо, якщо по кількості укладених соціальних угод район займає друге місце в області, то по вартості укладання таких угод ми відстаємо. І замість 1 мільйона 682 тисяч мало би бути 3-4 мільйони гривень.

Тобто є поле для діяльності.

Є динаміка і в укладанні угод по заготівлі молока. Але вони укладаються не так, як треба.

56 осіб відмовилися їх укладати без зазначення цін. У 18 населених пунктах молоко заготовлюється з автоцистерн через відсутність молокоприймальних пунктів. Голова обл - держадміністрації звернув увагу на маніпуляції, що спостерігаються при заготівлі, на те, що є дуже багато претензій у людей з приводу недобросовісних заготовачів.

– Ми вимагаємо сьогодні серйозної роботи в цьому напрямку,– сказав Іван Михайлович. – Після 5 травня ні одна машина з іншої області не повинна заїжджати до нас. До цієї дати мають бути укладені угоди по молоку. Не можна допускати маніпуляцій у цій справі. Ми будемо йти до людей, розказувати, хто і як їх дурить.

Голова ОДА досить різко поставив питання: – Скільки можна знущатися над людьми? Адже коли тривала виборча кампанія, то найбільше претензій від людей було саме по молоку.

Прикро було чути про те, що рівень заробітної плати в нашому районі на 400 гривень нижчий, ніж у середньому по області. Нині 6 відсотків працівників району отримують зарплату меншу від мінімальної. Іван Михайлович з цього приводу сказав: – Люди, які одержують мінімальну зарплату, залишаться без пенсійного забезпечення. Через рік, два, п’ять вони прийдуть у Пенсійний фонд, а що їм скажуть? До побачення, ми вас не знаємо. Що далі, до кого апелювати і до кого звертатися? До влади! У тому числі до мене особисто.

Та особливо гостро проходило обговорення тієї частини звіту, в якій говорилося про галузь охорони здоров’я. Тут також накопичилося багато проблем, що потребують негайного вирішення. Тому, вислухавши частину доповіді, що стосувалася цієї галузі, та запитання і відповіді, Іван Михайлович сказав, що буде створена робоча група, і Бершадський район відпрацьовуватиметься в цьому напрямку, проблеми буде обговорено зі сільськими головами, розроблено заходи по поліпшенню справ у медичних закладах.

У ході звіту було обговорено й ряд інших питань соціальноекономічного розвитку району На завершення зустрічі голова обласної державної адміністрації зауважив, що за умови послідовного вирішення нагальних питань та залучення усього адміністративного та фінансового ресурсу результат обов’язково буде, підкресливши при цьому, що обласна владна команда налаштована на серйозну співпрацю з районами.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Білецький Тимофій Степанович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Район прозвітував перед областю - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення