Завдання та їх вирішення

 • Подобається0Не подобається
 • 10 Липня 2015, 09:00

Минулого тижня відбулося пленарне засідання 39 сесії районної ради 6 скликання.

Хвилиною мовчання вшанували Юрія Коваленка, В’ячеслава Дремлюха, а також усіх українців, які віддали свої життя, захищаючи цілісність та незалежність України.

Засідання вів голова районної ради Микола Грабчак. Він поінформував присутніх про виконану роботу в міжсесійний період.

Значна увага приділяється реалізації заходів, спрямованих на попередження та протидію можливим загрозам інтересам держави, життю та здоров’ю громадян. Водночас вимогою часу є особливе ставлення до виконання соціальної роботи. Зокрема, необхідною є допомога та підтримка сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, родин військових, поранених і загиблих у зоні проведення антитерористичної операції, мобілізованих та демобілізованих, а також самих військовослужбовців.

Одним із надважливих напрямів роботи є забезпечення повноцінного функціонування медичної галузі. У зв’язку з тим, що цьогорічна субвенція з державного бюджету порівняно із минулим роком менша на 1,5 млн. грн., інфляція непрогнозовано висока, а також виросли тарифи на комунальні послуги, у фінансуванні медичної галузі району – складна ситуація. Микола Петрович наголосив на необхідності допомоги у питаннях фінансування первинної ланки медицини із бюджетів територіальних громад, аби зберегти мережу медичних закладів району, та подякував сільським головам, які не байдужі до проблем медичної галузі.

Згадуючи про зустріч із народними депутатами України Григорієм Заболотним та Миколою Кучером, на якій одним із головних питань було обговорення реформи місцевого самоврядування, повідомив, що 24 червня на 38 черговій сесії обласної ради схвалено перспективний план формування територій громад Вінницької області. Згідно з ним у Бершадському районі передбачено вісім спроможних територіальних громад з центрами в Бершаді, Війтівці, Флориному, Джулинці, Усті, Лісничому, Красносілці та Шляховій.

– Однак хочу зазначити, – вкотре повторював голова райради, – що перспективний план – це лише проект на майбутнє, до якого можна і необхідно вносити зміни, адже думка громади має бути визначальною в процесі ухвалення остаточного рішення про об’єднання.

За останні місяці сталися деякі кадрові зміни: вийшли на заслужений відпочинок сільські голови Бирлівки, Кошаринець, М’якоходу, Поташні та Чернятки. Обов’язки голови виконують секретарі сільських рад, відповідно до законодавства України.

За звітній період було проведено виїздні прийоми громадян у територіальних громадах району. На особистих прийомах у голови та заступника голови районної ради побувало 34 особи. Більшість звернень стосувалась соціального забезпечення – надання матеріальної допомоги на лікування.

Після доповіді М.П. Грабчака до присутніх звернувся начальник штабу громадського формування з охорони громадського порядку Бершадсь - кого та Чечельницького районів «Народна самооборона» Анатолій Невеличко. Він інформував про проблему, яка виникла навколо піщаного кар’єру в Бирлівці, наголошуючи на необхідності термінового її вирішення. Детальніше про ситуацію читайте на 2-ій сторінці. Голова райради повідомив, що питання – на контролі.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Дев’ятим і десятим пунктами були реорганізація Серебрійської ЗОШ І-ІІ ступенів у ЗОШ І ступеня та реорганізація навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» с. Лугової в дошкільний навчальний заклад «Сонечко».

З цього питання виступила з інформацією начальник відділу освіти Лідія Дзюбенко.

Вона обґрунтувала необхідність таких дій, відзначивши, що дітей у цих навчальних закладах мало, вчителів певних предметів бракує, на покращення умов навчання недостатньо фінансів, зате є можливість щоденного підвезення учнів шкільним автобусом до навчальних закладів сусідніх сіл. Лідія Іванівна пояснила, що це дасть можливість дітям здобувати більш якісну освіту, а для бюджету зекономить близько одного мільйона гривень. До того ж, заклади не закривають, а реорганізовують – щоб зберегти приміщення.

Проте на захист Серебрійської ЗОШ стали мешканці села. Від імені батьків учнів виступив Сергій Звонський.

Він стверджував, що освіта, яку отримують діти у цій школі, досить якісна, а колишні випускники потім закінчують виші з відзнаками, висловлював хвилювання: якщо зникне школа, то не стане і села.

Думки присутніх з цього питання були різними. У результаті рішення про реорганізацію Серебрійської ЗОШ не ухвалили. Детальніше висвітлення теми буде в газеті трохи згодом.

Решту питань було розглянуто, рішення ухвалено без заперечень.

Юлія ЛУЧИК.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
19 фото   
<b>Весна</b><br />
1 фото   
<b>Медвідь Левко Іванович</b><br />(18.06.1905, с. Чорна Гребля&nbsp; &mdash; 22.02.1982, м. Київ) &mdash; видатний учений-гігієніст, доктор медичних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Наконечний Євмен Павлович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.05.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Завдання та їх вирішення - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення