Fridge magnet wooden gears

Згасла зірка Віри Мулярчук

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Липня 2015, 09:00


4 липня на 82-му році життя померла лікар-акушергінеколог Мулярчук Віра Михайлівна. Вона була прекрасною людиною, високопрофесійним, чуйним, талановитим і рішучим лікарем, надійною, доброю подругою і турботливою люблячою матір’ю та бабусею. Усе своє життя Віра Михайлівна присвятила акушерству та гінекології, вона 45 років дарувала жінкам щастя материнства, повертала здоров’я і дуже часто рятувала життя.

Віра Михайлівна Мулярчук народилася 25 січня 1934 року у с. Верхівці Тростянецького району. У 14 років із похвальною грамотою закінчила 7 класів. У 1949 році у Києві була прийнята в медичний технікум «Київська фельдшерсько-акушерська школа», який закінчила теж з відзнакою. Далі вступила у Вінницький медичний інститут, після закінчення якого була направлена на роботу у Сумську область.

Випадкова зустріч у 1960 році у Вінниці з головним лікарем Бершадського району Г.Я. Будкевичем дала можливість сім’ї молодих спеціалістів Мулярчуків переїхати на роботу в Бершадь. І вже з травня 1960 року в Бершадську ЦРЛ на посаду лікаряхірурга був зарахований Феофан Антонович, а на посаду лікаря акушера-гінеколога – Віра Михайлівна. Бершадська районна лікарня одразу ж стала для Мулярчуків рідним домом. Досвіду набували поряд із корифеєм бершадської хірургії Будкевичем. Він мав пильне око й одразу ж передбачив Мулярчукам велике майбутнє.

Бути взірцем Віра Михайлівна не прагнула, у неї на меті було інше: бути гідною професії лікаря, гордістю своїх батьків, порядною, чуйною, щирою людиною, гарною дружиною, найкращою мамою для своїх дітей. І робила вона все щиро, привітно, толерантно та розумно. Завжди пам’ятала, що, обравши професію лікаря, заприсяглася рятувати людей, розуміти, підтримувати.

Віра Михайлівна Мулярчук 27 років очолювала акушерсько-гінекологічну службу Бершадського району. Лікар з високими життєвими ідеалами, професійним досвідом, під керівництвом якої виросло не одне покоління лікарів та акушерок.

Найбільш об’єктивним показником майстерності та професіоналізму лікаря є любов пацієнтів. Віра Михайлівна завоювала таку приязнь ще з перших років своєї діяльності, і вона досі живе у серцях колишніх пацієнток.

Скільки нею зроблено надскладних операцій, скільки було екстремальних ситуацій, а скільки радості від почутого першого крику немовлят!

А була ще й громадська робота: Віра Михайлівна очолювала популярне тоді об’єднання жінок – жіночу раду – організовувала різні заходи, і все робилося з душею, щиро та якісно.

Найскладніші ситуації в роботі лікаря-акушера-гінеколога її не лякали. Віра Михайлівна зосереджувалась на поставленому завданні й успішно виконувала його. Навчилася брати на себе відповідальність. Приймала пологи, оперувала, призначала лікування… До кожної паці - єнтки Віра Михайлівна підбирала особливі слова і підхід. Зважуючи, шукаючи, аналізуючи, вона ретельно підходила до постановки діагнозу і підбору адекватного лікування. Своїх пацієнток відчувала дуже тонко. За це жінки віддячували Вірі Михайлівні любов’ю, довірою та повагою. Спогади про роки трудової діяльності Віри Михайлівни і сьогодні змушують дивуватися та захоплюватися цією людиною.

Віра Михайлівна разом із Феофаном Антоновичем створили ідеальну сім’ю, де панували любов, доброта, взаємоповага. Виховали двох прекрасних доньок Тетяну і Наталю, вони медики-науковці, якими сьогодні пишається наша Бершадщина.

На жаль, зірка Віри Михайлівни згасла. Ми сумуємо сьогодні разом із її рідними та близькими. Світла пам’ять про Віру Михайлівну Мулярчук завжди житиме у наших серцях.

Колектив медичних працівників і ветеранів Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування.


Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Григорук Йосип Ониськович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Згасла зірка Віри Мулярчук - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники