Fridge magnet wooden gears

День юриста: Конституція – перспектива держави

  • Подобається3Не подобається
  • 7 Жовтня 2009 р

Проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України», винесений Указом Президента України від 25 серпня 2009 року на всенародне обговорення, спрямовано на системне оновлення конституційного регулювання суспільних відносин.
Комплексні зміни до Конституції України викликані практикою застосування її положень, виявленням та необхідністю усунення у її змісті певних недоліків, зокрема, недостатності гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина, вад в організації та функціонуванні державного механізму, недосконалості системи стримувань і противаг, які мали б забезпечувати збалансованість та єдність цього механізму.
Оскільки людина є найвищою цінністю суспільства і держави, особливу увагу приділено системному, комп - лексному викладу правових норм стосовно прав і свобод людини і громадянина, посиленню гарантій їх реалізації.
Проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» складається з преамбули та дванадцяти розділів.
У преамбулі пропонується зазначити, що саме Український народ є творцем Конституції України, та у цілому зберегти орієнтири і визначальні цілі, закріплені нині у преамбулі Конституції України.
Розділ 1 «Засади конституційного ладу» є змістовним стрижнем Основного Закону держави, що забезпечує найбільш загальний рівень регулювання і встановлює загальні засади усього інституційного комплексу Конституції України. Пропонується викласти у цьому розділі як засадничі положення щодо суверенітету України, який поширюється на всю її територію, унітарної форми державного устрою, загальних засад її територіального устрою, адміністративно-територіального поділу, що характеризують насамперед принципи єдності і цілісності території України. Так, систему адміністративно-територіального устрою України складають: громади – міста, містечка, села або об’єднання декількох населених пунктів; райони, області та Автономна Республіка Крим, які є невід’ємними складовими частинами України. Міста з визначеною законом кількістю жителів можуть прирівнюватися за статусом до області або району.
У новій редакції Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, свобода, недоторканість і безпека визнаються найвищою цінністю, а не лише соціальною цінністю, як зазначено у чинній Конституції.
Відокремлений принцип верховенства права, що сприятиме застосуванню його в усіх сферах суспільного життя. Водночас із положенням про найвищу юридичну силу Конституції України закріплено у новій її редакції і принцип законності.
При цьому зафіксовано, що закони приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй, а інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та законів і повинні їм відповідати.
До цього розділу Конституції України перенесено положення, згідно з якими громадянин України не може бути позбавленим її громадянства і права змінити громадянство, не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі.
Враховуючи необхідність подальшого становлення і розвитку інститутів громадянського суспільства, у новій редакції Конституції України передбачається інституювати його взаємозв’язки з державою, зазначивши у відповідній статті, зокрема, що держава сприяє утверд - женню та розвитку громадянського суспільства.
В окремій статті викладено як засадничі для вільного суспільства гарантії свободи політичної діяльності, а саме: насильство не може бути засобом відстоювання політичних інтересів; діяльність політичних партій ґрунтується на вільній конкуренції, повазі до демократичних цінностей. В Україні визнається право на опозиційну діяльність.
Виходячи з концептуальних засад щодо обмеження прав і свобод людини на конституційному рівні, варто передбачити, що підстави для заборони політичної діяльності мають визначатися тільки Конституцією України.
Встановлюється, що Україна самостійно вирішує питання про вступ чи приєднання до міжнародних організацій, політичних та економічних міждержавних об’єднань і вільний вихід із них.
Валерій НАКОНЕЧНИЙ, начальник районного управління юстиції.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Манжул Микита Костянтинович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.41. Похов. с. Серби, Ємільчинський р-н, Житомирська обл.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

День юриста: Конституція – перспектива держави - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники