Fridge magnet wooden gears

Примхлива погода 2010 року

  • Подобається6Не подобається
  • 28 Лютого 2010, 19:27

На численні прохання наших читачів публікуємо прогноз погоди на 2010 рік народного прогностика з Волині Володимира Лиса
БЕРЕЗЕНЬ Початок календарної весни має бути засніженим, швидше зимовим, ніж весняним. Нагадають про себе заметілі, які з перервами турбуватимуть майже всю першу десятиденку. Після 8 Березня почне поступово теплішати, і перше весняне тепло має прийти в середині місяця. Його змінять дощі, сльота і, швидше за все, ще одна порція снігу після 22 числа. А потім настане короткочасне тепло.

КВІТЕНЬ На початку місяця після невеликого похолодання – Пасха, яка нинішнього року прийде надзвичайно рано – 4 квітня і подарує нам теплі, справді весняні дні. Можливо, вони захоплять і наступну, провідну неділю, але, швидше за все, десь саме цього дня погода почне псуватися. Середина місяця – дощова (де-не-де і засніжити може), а потім на тиждень (орієнтовно 18-25) – випогодження. Кінцівка місяця холодна, може, і приморозкова, особливо в нічні години.

ТРАВЕНЬ Після цих холодних днів на початку травня має потеплішати.
Буде теплою перша п’ятиденка, можливо аж до 9 Травня. Але саме на День Перемоги (можливо наступного дня) обіцяє пройти дощ. Середина травня – також з періодичними дощами, похолоданням і теплою майже всією третьою декадою, яка й завершить весну.

ЧЕРВЕНЬ На початку літа прогнозуються сонячними перші дні, але з можливими нічними приморозками. Зіпсується погода після сьомого числа.
Примхлива, з дощами майже вся друга червнева десятиденка. Холодна хвиля – наприкінці декади. А ось після 20 червня – прихід теплої літньої погоди.

ЛИПЕНЬ Перші його п’ять-сім днів обіцяють бути дуже теплими. Але далі дві хвилі сильних дощів з перервами.
Тепла майже вся остання липнева десятиденка, за винятком хіба що кінцівки, бо дощі можливі 29-30 липня.

СЕРПЕНЬ Майже весь теплий, погідний випадає цьогорічний серпень. Дощі можливі в середині місяця, а деяке погіршення погоди – вже після Дня незалежності.

ВЕРЕСЕНЬ Початок вересня, його перша п’ятиденка – типово літня. Час збирання другого, уже картопляного, врожаю.
Але треба буде поспішати, бо десь так числа шостоговосьмого почнеться несприятлива погода. Особливо прохолодною має бути середина місяця. Потепління повинно настати після вісімнадцятого числа, і третя декада буде знову теплою (за винятком хіба що кінцівки), з приходом першого «бабиного літа».

ЖОВТЕНЬ Початок його прохолодний, але з поступовим випогодженням.
Потепління наростатиме, хоч його перерве дощ 9-10 жовтня. Середина місяця також тепла. Раптове похолодання повинне прийти 1718 жовтня. Можливий перший сніг. Але після нього – нове розкошування золотої осені, напевне, до кінця місяця.

ЛИСТОПАД Починаючи прогнозування на цей місяць, так і хочеться сказати: увага, можливе все! Я вже писав про те, що погода початку ХХІ століття дуже нагадує погоду початку першого десятиліття другого тисячоліття від Різдва Христового, тобто 10001010 років. Так от, руські літописи і західноєвропейські хроніки зафіксували, що після кількох тих теплих, навіть спекотних десятиліть, у листопаді 1010 року розпочалася найсуворіша за всю історію людства будь-коли зафіксована зима. Тоді лежав сніг і тривав мороз по всій Європі з початку листопада до середини квітня наступного року. Замерзли навіть дуже теплі Середземне та Егейське моря і єдиний раз в історії – річка Ніл у Північному Єгипті. Отож, варто гадати, чи не повториться такий погодний феномен і посеред нинішнього потепління?
Усе ж, за довгостроковим прогнозом, приблизно на Дмитра, 8 листопада, таки має знову випасти сніг. Але після нього повинне прийти потепління, і холодна погода на початку другої половини місяця змінитися типово осінньою. Так триватиме майже до кінця місяця.

ГРУДЕНЬ Холодною має бути перша половина грудня. Цього разу випадання снігу ймовірне на початку другої декади. Після нього посилення морозів, які відступлять на початку двадцятих чисел, адже й останній день спостережень – 6 січня – був саме таким.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
10 фото   
<b>На городі</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Шамрай Терентій Овксентійович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Примхлива погода 2010 року - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники