Народився він в звичайній селянській сім’ї, закінчивши Красносільську школу, розпочав трудову діяльність в маньківському колгоспі «12-річчя Жовтня» трактористом, як і його батько. Відслуживши в армії, навчався в Зозівському ПТУ на машиніста холодильних установок. Працював механіком по ремонту побутової техніки в Обухівському комбінаті, що в Київській області. Звідти у 1986 році у складі загону цивільної оборони двічі направлявся на ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС.
Загін базувався в селі Розсоха Чорнобильського району. Працювали у дві зміни по 12 годин. Основним завданням його підрозділу була дезактивація техніки, яка виводилася із зони відчуження, та санітарна обробка людей.
З болем спостерігав, як сім’ї залишали свої домівки, нажите добро, але разом з тим розумів необхідність цих вимушених заходів, спрямованих на збереження здоров’я та життя людей. Тож своєю самовідданою працею він вніс свою частинку серця у подвиг всіх тих, хто брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.
У 2005 році В.І. Химич повернувся в рідне село Шумилово. Деякий час працював на Красносільському цукровому заводі. Хоч зараз перебуває на заслуженому відпочинку, проте бере активну участь в громадському житті села. Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи хочеться побажати йому і всім «чорнобильцям» міцного здоров’я, достатку, довгих років життя.
Іван БОЙКО.