Fridge magnet wooden gears

Генералами не народжуються

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Грудня 2010 р

Валерій Климович Петрук – військовий генерал, який отримав це звання у бойових умовах. В.К. Петрук народився у 1947 році у простій селянській родині села Баланівки. Тут же успішно закінчив школу. Повідомлення про те, що вирішив поступати до військового училища, батьки сприйняли спокійно. Адже ще змалечку знали його заповітну мрію, яка роками все зміцнювалась, але що з лейтенанта, випускника Харківського танкового училища, вийде генерал, навіть уявити не могли.

Свій шлях Валерій Климович пробивав сам, а він був нелегким, адже робити протекцію не було кому. Просто велика наполегливість, працелюбство і закоханість у професію довели, що для досягнення мрії немає кордонів. Знав юнак: якщо зробить щось не так, соромно буде дивитись матусі, батькові й сестрам в очі.

Валерій Климович розвіяв гіпотезу окремих скептиків про те, що генералом може стати тільки син генерала. Його співслуживці говорять, що Петрук заробляв свої зірки не на паркетах штабних, а в бойових умовах. Зразу ж по закінченню військового училища 21 серпня 1968 року молодий офіцер був направлений на чолі взводу у Чехословаччину, де був поранений. 1971 рік – Академія бронетанкових військ, Китайський кордон. Далі Афганістан, Кавказ та інші гарячі точки. Двадцять п’ять років служив в бойових або наближених до бойових умовах. Валерій Климович тільки п’ять років був більш спокійним, коли очолював військовий комісаріат Архангельської області.

В.К. Петрук нагороджений орденами «За службу Родине» ІІІ і ІІ ступенів, «Боевого Красного Знамени», «Красной Звезды», «За Мужество» та багатьма медалями. Сьогодні генерал проживає у Підмосков’ї і займається викладацькою роботою.

Наш земляк приїздив на зустріч випускників зі своїми ровесниками, згадав шкільні роки, адже тут він отримав путівку у самостійне життя. А також генерал приїздив привітати свою матір із 87-річчям.

Мені пощастило взяти в генерала інтерв’ю.

– Валерію Климовичу, чи часто ви згадуєте своє село, школу, земляків?
– Так, особливо у важкі хвилини, коли втрачав своїх побратимів по зброї. Тоді до самих дрібниць згадував дитинство, школу, батьків. Адже кожна людина бере свій початок з маленької батьківщини, з місця, де народилася.
– Як ви оцінюєте введення радянських військ в Афганістан?
– З військово-стратегічної точки зору це було правильне рішення. Ми повинні враховувати, що на той час було велике протистояння між двома великими державами СРСР і США. Введення американських військ у Афганістан негативно відобразилося б на військово-політичному житті СРСР. Разом з тим війна в Афганістані принесла горе у сім’ї багатьох людей, адже загинуло за 10 років більше 15 тисяч чоловік з СРСР, одним із негативних наслідків війни було також проникнення нар - кокур’єрів на територію Союзу.
– Чи зустрічали ви земляків під час служби?
– Звичайно, адже Баланівку можна назвати кузнею військових кадрів. Багато зустрічав земляків під час служби, як офіцерів, так і солдатів. Але найбільше мені запам’ятався випадок у Афганістані, коли звернулася до мене по допомогу військовонаймана дівчина, щоб вирішити господарські питання у підрозділі. Уважно вислухавши її, по діалекту я зрозумів, що вона моя землячка.
Коли я сказав, що вона не просто з України, а з Вінницької області, дівчина оторопіла, а ще коли сказав, що вона з Бершадського району та села Баланівки, то у неї на певний час відняло мову. Виявилося, що її батьки жили недалеко від Петруків. Це була Люба Тузенко. Я виконав її прохання, але дуже просив не писати додому батькам, що у неї командир її земляк, бо боявся, що мої батьки довідаються, що я несу службу в Афганістані і будуть переживати. Але, на жаль, Люба не змогла втриматися від радощів, що у неї командир із її села, і коли дізналася моя мати про місце моєї служби, від хвилювання важко захворіла. Довелося її довго лікувати.
– Товаришу генерале, відомо, що накази в армії не обговорюються, а виконуються. Чи були випадки, коли ви не виконали наказ?
– Так, це було на Кавказі.
Наша танкова частина була підведена до Бамута, був даний наказ: «Штурмом оволодіти містом». Напроти нас стояла військова частина противника, це були колишні мої підлеглі, з якими я пліч-опліч воював у Афганістані. Напередодні бою перед нашими танками вийшли їхні жінки і діти, які стали просити не проливати кров. Можете уявити мій стан, коли я бачу перед собою жінок, дітей і своїх колишніх співслуживців та друзів, по яких повинен відкрити вогонь, щоб виконати наказ. Цілу добу було протистояння, але у бій війська я не пустив, а вступив у переговори з противником. Играть в игровой автомат Book of Ra онлайн сейчас. Було домовлено про евакуацію мирного населення із міста.
А через добу, здійснивши обхідний маневр, ми ввійшли у місто без жодного пострілу.
Чекав розжалування, а натомість отримав підвищення по службі за те, що не допустив кровопролиття.
– Ви гордитеся тим, що поповнили когорту генералів Бершадщини?
– Про звання і нагороди ніколи не думав. Я просто добросовісно й високопрофесійно виконував свою роботу. У голові в мене завжди були думки, щоб не допустити людських втрат і виконати завдання, напевно, я більше горджуся тим, що родом з України, Бершадського краю, де жили мої діди і прадіди.

Хоча Валерій Климович більше 40 років живе у Росії, але розмовляє літературною українською мовою. Любов до рідного краю, до своїх земляків, до України генерал зберіг на все життя.

Григорій ПОГОНЧИК, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
3 фото   
<b>Лейтенант міліції вишиває ікони</b><br />В Бершадському райвідділі працює інспектором з міграційного контролю сектору у справах громадянства, імміграції та...
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Бойко Іван Григорович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.11.44.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Генералами не народжуються - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники