Вшановуємо мужність і героїзм земляків

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Жовтня 2017, 09:00

14 жовтня Україна відзначає низку свят: Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. Напередодні свята, значимого для кожного українця, пропонуємо інтерв’ю з головою райдержадміністрації Іваном СТЕФАНЦОВИМ.

– Іване Васильовичу, як на Вашу думку, досить нове свято – День захисника України– сприймається суспільством?

– Так, День захисника України ми вперше відзначили тільки в 2015 році. Свято встановлене Указом Президента України з метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу в країні, посиленню суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі та на підтримку ініціативи громадськості.

Переконаний, що це свято є важливим для кожного українця і в подальшому обов’язково стане всенародним.

– На Сході України вже четвертий рік тривають військові дії. Скільки наших земляків долучалось до захисту східних кордонів України?

– За останні роки для створення сильної обороноздатної армії нинішнім керівництвом держави зроблено більше, ніж за всі роки незалежності. В складних умовах російської агресії армію довелося відновлювати практично з «нуля». Розбудова Збройних Сил є і великою заслугою всього українського народу, який підтримав свою армію добровольцями, коштами та широким волонтерським рухом. Ми всі були свідками невідкладної мобілізація громадян до українського війська, метою якої було надати гідну відсіч «сусіду» і не допустити подальшого просування ворога. На захист нашої держави протягом шести хвиль часткової мобілізації стали 422 військовозобов’язаних жителів району, з яких 43 офіцери.

У зоні проведення АТО служили понад сорок бершадських правоохоронців.

Нині бершадці служать тільки на контрактній основі.

По демобілізації всі хлопці повернулись до рідного дому.

На жаль, четверо наших земляків загинули на Сході держави, 21 отримали поранення. Райдержадміністрація, її структурні підрозділи, районні установи центральних органів виконавчої влади, органи місцевого самоврядування проводять послідовну системну роботу із забезпечення соціальної адаптації учасників бойових дій на Сході, супроводу поранених, членів родин загиблих.

– Яка саме увага приділяється учасникам АТО, членам їхніх сімей, які є пільги для них?

– На районному рівні ми опікуємося 427 учасниками бойових дій, які отримали такий статус, перебуваючи в зоні АТО. Всі вони в повному обсязі отримують соціальні гарантії, пільги, матеріальні виплати, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

За рішенням Уряду України одноразову матеріальну допомогу до 9 травня отримали 373 учасники АТО. Враховуючи учасників бойових дій, які воювали на території інших держав, воїнів-інтернаціоналістів та інвалідів війни, загальна сума виплат становила 589 тис. грн.

В 2017 році скористалися пільгами на придбання твердого палива вісім інвалідів та 222 учасників АТО та суму 400 тис. грн. Також майже 140 хлопців отримали пільгу на скраплений газ.

Учасники бойових дій мають право на безплатний проїзд у міських, приміських маршрутах загального користування та в міжміських автобусах. ТОВ «Бершадське АТП- 10527» безплатно перевезло на міжміських маршрутах 3715 учасників бойових дій на загальну суму 260,4 тис. грн.

Учасники АТО, інваліди війни із числа учасників АТО та члени сімей загиблих користуються передбаченою Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» знижкою на плату за комунальні послуги.

Поступово на місцевому рівні забезпечуємо професійну адаптацію учасників військових подій на сході. Так, вісім осіб пройшли навчання у Бершадській автошколі ТСОУ.

Працевлаштовано п’ятнадцять учасників бойових дій шляхом надання одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності. При районному центрі зайнятості постійно проводяться професійні навчання для осіб із числа учасників АТО.

За урядовою постановою житель Флорино, інвалід війни (АТО) ІІ групи В.С. Легуша на покращення матеріально-побутових проблем (придбання житла) отримав 547 тис. грн.

Державні гарантії підсилюємо видатками з районного бюджету. Згідно з районною Програмою соціальноматеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей передбачено надання матеріальної допомоги військовослужбовцям, які брали участь в АТО. Тільки в цьому році надано таку допомогу 87 військовослужбовцям на загальну суму 64 тис. грн.

Особливу увагу приділяємо сім’ям та дітям учасників АТО. За спільним рішенням райдержадміністрації та депутатського корпусу райради всі діти учасників бойових дій та військових подій на Сході харчуються в школах безоплатно.

За рішеннями органів місцевого самоврядування діти дошкільного віку звільнені від оплати за дитячий садок. Влітку оздоровлено 85 дітей цієї категорії, з яких 30 – у стаціонарних закладах. Плануємо здійснити екскурсійну поїздку сорока дітей учасників АТО в Національні історико-архітектурні заповідники «Кам’янець» та «Хотинська фортеця» за кошти районного бюджету.

Не варто ідеалізувати ситуацію, проблем вистачає, однак ми крок за кроком забезпечуємо реалізацію на місцевому рівні державної політики, спрямовуємо місцевий фінансовий ресурс на підтримку захисників та членів їхніх родин, поранених, батьків і близьких загиблих.

– Що зроблено для повернення до мирного життя учасників війни на Сході через відповідну реабілітацію?

– Повернення до звичного життя потребує досить тривалого часу. Практично кожен, хто повернувся зі Сходу, потребує порад і уваги психолога. Спеціалісти медичних закладів району надавали і за необхідності надаватимуть в подальшому відповідні послуги. Досить серйозну допомогу в даному напрямку надають громадські та волонтерські організації. Переконаний, що всі ми, створивши відповідні умови учасникам АТО за місцем роботи, проживання, під час відвідування медичних закладів, державних структур допоможемо їм адаптуватися та відчути, що вони не залишені на самоті.

З початку року виписано безкоштовних рецептів учасникам бойових дій, інвалідам та учасникам війни, членам сімей загиблих майже на 35 тис. грн. Проліковано в обласному госпіталі ветеранів війни 42 учасників бойових дій, 10 інвалідів війни, 10 учасників війни та 4 членів сімей загиблих. В цьому році для району виділено кошти з Державного бюджету на 36 путівок для забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій, які брали участь в АТО. Такими путівками скористалось п’ятнадцять осіб.

Медичні установи району при необхідності забезпечать протезуванням, ортезуванням, отриманням технічних засобів реабілітації, комп лексною медико-психологічною допомогою та психологічною реабілітацією.

– Як вирішується питання з наданням земельних ділянок учасникам АТО?

– Це одне з питань, з яким найчастіше звертаються до голови райдержадміністрації під час особистих прийомів громадян, виїзних прийомів жителів у територіальних громадах. Відверто кажучи, певні проблеми є, і ми їх замовчувати не будемо. Однак тут слід розмежувати: окремі випадки, де вони дійсно є, і де ситуація нагнітається штучно із звинуваченнями в бездіяльності влади. Запевняю, особисто відстоюватиму кожну позицію по забезпеченню учасників АТО земельними ділянками. Сьогодні по селах створено осередки первинних громадських організацій, які займаються цим питанням у окремих громадах. Також часто проводилися зустрічі із учасниками АТО, яким роз’яснювався механізм отримання землі і власне позиція місцевих органів влади.

Скажу лише, що з району до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області звернувся 561 учасник антитерористичної операції з питання надання земельних ділянок.

Робота не стоїть на місці. На сьогодні по 549 заявах надано викопіювання, 206 земельних проектів у розробці, 249 земельних ділянок вже передано у власність громадянам.

Якщо говорити про районний центр, то по Бершаді погоджено 31 ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Це питання постійно перебуватиме під належним супроводом і досить серйозною увагою.

– Як співпрацює районна влада із громадськими організаціями ветеранів?

– Маємо досить тісний взаємозв’язок з громадськими організаціями ветеранів, в основі якого – принципи сприяння їхній діяльності та максимальної співпраці. Постійно зустрічаємось, контактуємо, обговорюємо проблемні питання з головою районної організації ветеранів В.М. Крамаром, головою громадської організації воїнівінтернаціоналістів А.О. Івасиком, з О.П. Клітинським, який очолює районну Спілку учасників АТО. При райдержадміністрації створено Центр допомоги учасникам АТО, до якого входять представники структурних підрозділів райдержадміністрації, волонтерських, громадських, благодійних організацій, які здійснюють діяльність, пов’я зану з підтримкою учасників АТО, та представники учасників АТО.

З районного бюджету щороку виділяються кошти на фінансування статутної діяльності громадських організацій. Значна підтримка надходить від народного депутата України М.І. Кучера.

Нині у районі діє кілька цільових програм: увічнення пам’яті про події та учасників другої світової війни», соціальної підтримки ветеранів війни в Афганістані та сімей загиблих учасників бойових дій на території Республіки Афганістан. Затверджено «Програму соціально-матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей». В рамках реалізації програмних заходів якісно та ефективно співпрацюємо з громадськими організаціями ветеранів.

Жоден захід національнопатріотичного спрямування, зокрема, урочистості, зустрічі, засідання круглих столів, не відбувається без участі представників ветеранських організацій. Висловлюю щиру вдячність ветеранам Другої світової війни, воїнам-інтернаціоналістам, учасникам бойових дій в АТО, адже на їхніх прикладах виховуються нинішнє та майбутнє покоління захисників України.

– Ваші побажання напередодні Дня захисника України.

– День захисника України – це свято захисників всіх поколінь, які боронили рідну землю протягом різних історичних періодів. Однак перемоги не бувають без втрат.

Бершадщина не дочекалась більше 8,5 тисяч земляків з Другої світової війни, дев’ять бершадців загинули під час війни в Афганістані.

Та найболючішою є війна, очевидцями якої ми є сьогодні. Свої молоді життя віддали за незалежну Україну і наші земляки: Герой України Юрій Коваленко, В’ячеслав Дремлюх, Юрій Тарасенко, Юрій Барашенко. Вічна пам’ять та слава героям!

А всім захисникам у цей ень бажаю родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і оптимізму! Нехай ваші сила та мужність завжди базуються на любові та підтримці рідних і близьких. Міцного здоров’я та миру!


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Орел Яків Йосипович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.09.44. Похов. ст. Басад, Румунія.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Вшановуємо мужність і героїзм земляків - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення