Організовують велике прибирання

 • Подобається1Не подобається
 • 17 Квітня 2011, 23:15

Активну участь у двомісячнику беруть і працівники сільської ради разом з сільським головою Петром Васильовичем Швецем (третій справа). Фото Руслана БАЙДАЛЮКА

Сільському голові з Джулинки П.В. Швецю не позаздриш – громада велика, тож обсяги робіт по благоустрою також треба проводити масштабні. Одних тільки вулиць і доріг тут більше 67 кілометрів. І все ж саме Джулинка чи не щороку о цій порі серед кращих за підсумками виконання робіт з благоустрою.

За рахунок чого це вдається? Спробували вияснити це, побувавши на місці і поспілкувавшись з лідером територіальної громади.

Потрібно відзначити, що територія її дійсно одна з найбільших. Тільки центральних доріг, до порядку на яких, як правило, підвищена у всіх увага, більше 16 кілометрів.
Тож щоб навести на них порядок, сільському голові П. В. Швецю, депутатам доводиться враховувати абсолютно всі резерви, за рахунок яких це можна зробити.

На вході в адмінбудинок, у якому сільська рада, на видному місці об’ява про двомісячник, в ній прохання взяти участь у наведенні порядку на прибудинкових територіях всіх жителів. До робіт по благоустрою на території даної сільської ради залучено практично всі організації, яких нараховується чимало. В тому числі і працівників сільської ради. Коли готувався цей матеріал, кожна з цих організацій, хоч на заваді не раз поставали дощі та холоднеча, встигла вже відпрацювати на прибиранні не менше, як по шість днів. Про це з вдячністю про їх керівників говорив сільський голова.

А мобілізуючим фактором послужило те, що за кожною з них було попередньо закріплено ділянку тієї чи іншої дороги. Серед працівників сільської ради її було ще й поділено по тридцять метрів на кожного, щоб люди знали, що це прибирання їх не мине.

Порушників громадського порядку закріпили за територією старого кладовища. На площі до трьох гектарів роботу по його очистці вже було виконано.
Встигли також підгорнути два сміттєзвалища.

Щоб домогтися порядку на територіях біля магазинів, їх не просто закріпили за ними, а зробили це у письмовій формі з встановленням конкретної дати виконання робіт.

По завершенню їх спеціально створеною при сільській раді комісією буде здійснено об’їзд-перевірку і відзначено тих, хто найкраще справився з прибиранням.

Однак і в Джулинці визнають, що із зарослими узбіччями доріг не так легко справлятися. Тому П.В. Швець має на меті надалі спробувати застосувати проти цієї рослинності гербіцид «Ураган», з допомогою якого дійсно успішно борються з нею під лініями електропередач тощо.

З метою покласти край стихійним сміттєзвалищам на обочинах доріг і у лісосмугах, Джулинська сільська рада вивчає питання встановлення в різних місцях ящиків-сміттє - збірників, як це вже давно практикується у деяких західних областях.

Секрет джулинчан у досягненні відповідних успіхів у подібних двомісячниках криється ще й у тому, що тут ніколи не чекають, поки їх буде об’явлено, натомість за роботи по благоустрою тут беруться одразу ж, та ще й по декілька разів на рік, як тільки це стає можливим. Тож після цього залишається тільки підтримували порядок.
Неабияку роль в організації робіт відіграють вуличні комітети. Але проблем, визнає П.В. Швець, залишається ще дуже багато. Вистачило б їх навіть при умові, якби при сільській раді було створене комунальне підприємство з 5-6 працюючими. А поки що виходять із ситуації тільки завдяки тому, що особисто Петро Васильович завжди знаходить спільну мову з підприємцями, які й допомагають.

Ніхто з них навіть не перечить сільському голові, коли той звертається по допомогу у плані благоустрою.

Чи не найголовнішою проблемою, вважає сільський голова, є навчити людей, щоб вони не смітили. Адже скільки б не міняли сільських голів, чи навіть президентів, порядку навколо себе не наведемо ніколи, поки усі ми не змінимося самі і не почнемо його наводити кожний навколо себе. Тому неабияка увага приділяється з боку сільської ради виховній роботі серед населення.

Щоправда, джулинський сільський голова таки мріє, щоб у районі все-таки було створене комунальне підприємство, яке б спеціалізувалося на придорожньому та іншому благоустрої.

Сільська рада теж могла б виграти відповідний конкурс, щоб мати кошти для його створення, але їх могло б бути значно більше, якби виграв його район.
До речі, всі кошти, виграні джулинчанами у попередніх конкурсах, було використано на газифікацію населених пунктів. Хоч за них до цього часу он скільки можна було б зробити у плані їх благоустрою. То тільки здається, що на це потрібні не такі вже і завеликі затрати. У Джулинці, наприклад, підрахували, що для того, щоб все поприбирати і повивозити, на двомісячник потрібно мати щонайменше 50-60 тисяч гривень, яких якраз і бракує.

Але тут ніколи на це не скаржаться, а натомість діють всіма доступними методами.

І на повагу все-таки заслуговує у цьому плані стиль роботи сільського голови. Петро Васильович не з кабінетних працівників, він завжди прагне бути у вирі подій і пояснює, що до цього його зобов’язує громада.

До речі, якщо в інших селах цілою проблемою іноді є, як організувати схід села, то у Джулинці, якщо у тому назрівала потреба, їх організовували по декілька на рік, як от у пору газифікації. Проте є результати. Безумовно, будуть вони і при виконанні завдань даного двомісячника. Сільський голова взагалі ставить за мету, побувавши в країнах Європи, вже у найближчі роки домогтися їх рівня у плані благоустрою.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
3 фото   
<b>Лейтенант міліції вишиває ікони</b><br />В Бершадському райвідділі працює інспектором з міграційного контролю сектору у справах громадянства, імміграції та...
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Когутовський Петро Степанович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44. Похов. с. Кирпіци, Румунія.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Організовують велике прибирання - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення