Fridge magnet wooden gears

Обережно: малярія!

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Липня 2016, 09:00

Малярія – гостре інфекційне захворювання з циклічним перебігом, при якому напади гарячки чергуються з відносно спокійними періодами, без лихоманки. Збудником є малярійний плазмодій, який потрапляє від людини до людини через укус малярійних комарів.

Малярійні комарі реєструються в Україні на всій території і представлені 7 видами, з яких всі 7 визначаються у 3 областях (Запорізькій, Миколаївській та Харківській). У нашому регіоні налічується 5 видів переносників цього небезпечного захворювання, які активізуються в теплу пору року.

Хвороба починається через 1 тиждень-1 рік або навіть і через 2-3 роки (в залежності від форми малярії) після укусу.

Основними ознаками захворювання є слабкість, головний біль, ломота в тілі, підвищення температури до 39-40°С і більше. Озноб змінюється на холодний рясний піт.

Напади лихоманки повторюються періодично з різним інтервалом залежно від форми малярії. Найчастіше малярію «привозять» з ендеміч них країн після відпустки, відрядження і т.д., тому, від’їжджаючи в тропічні країни, необхідно ознайомитись із пам’ят кою щодо профілактики малярії, яка повинна бути в кожному туристичному агентстві. За тиждень до виїзду весь період перебування в тропіках і протягом 4 тижнів після повернення приймайте протималярійні препарати.

У разі відвідування тропічних країн необхідно пам’ятати про смертельну небезпеку малярії, проводити хіміопрофілактику захворювання та заходи особистого захисту від укусів комарів. Після повернення додому необхідно відразу повідомити дільничного лікаря про перебування в тропічній країні та здати кров для дослідження на малярію.

Вибір протималярійного препарату залежить від країни виїзду, ризику зараження малярією, виду малярійного збудника, що переважає в конкретній зоні, стійкості збудника до препаратів. Призначення будьякого препарату потребує попередньої консультації лікаря.

За умови регулярного прийому препаратів можна значно знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії, запобігти ускладненню хвороби. З метою особистого захисту від укусів комарів доцільно використовувати репеленти та антимоскітні сітки.

При перших симптомах захворювання не чекайте, поки температура знизиться, зникне лихоманка, а негайно зверніться до лікаря й обов’язково повідомте про перебування в тропічній країні, щоб своєчасно почати лікування, адже малярія може мати вкрай неприємні наслідки і навіть закінчуватись смертю. За даними ДЗ «Український центр із контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», у 2015 році у 18 регіонах України було зареєстровано 52 випадки малярії серед дорослих із 3 летальними наслідками від тропічної малярії у м. Києві.

Найбільшу кількість випадків захворювання на малярію зареєстровано в Одеській області (10), у м. Києві (8), Дніпропетровській (5), Київській (5), Львівській (5) областях.

Однією з причин, що призвела до смертельного кінця від малярії, стали відсутність настороги до хвороби серед осіб, які відвідували тропічні країни, нехтування правилами особистого захисту, відмова від проведення особистої хіміопрофілактики під час перебування у природному вогнищі та після повернення, пізнє звернення за медичною допомогою.

Не слід забувати, що в нашій області в теплий період року є всі кліматичні та природні умови для розвитку та передачі збудника малярії. І хоча у нас реєструвались тільки завізні випадки захворювання, все ж потрібно вже сьогодні потурбуватися та захистити себе і своїх близьких від непроханих крилатих гостей, які, крім інших незручностей, можуть «нагородити» нас небезпечним захворюванням.

Олександр ЧОРНИЙ, помічник лікаря-епідеміолога Бершадського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Вінницький ОЛЦ ДСЕСУ».


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
3 фото   
<b>Природа</b><br />
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Козюк Семен Іванович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 22.10.44. Похов. м. Унгени, Молдова.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Обережно: малярія! - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники