Це означає, що кожна третя доросла людина вже має гіпертонічну хворобу, а внаслідок цього їй загрожують такі ускладнення: інсульт головного мозку, інфаркт міокарда, ураження ока, нирок та інше.
Щоб уникнути грізних ускладнень гіпертонічної хвороби, необхідно регулярно вимірювати артеріальний тиск та підтримувати його на рівні нижче 140/90 мм. рт. ст.
Для цього треба обмежити сіль та солоні продукти, слідкувати за вагою, споживати більше фруктів, овочів та продуктів, збагачених калієм, магнієм, відмовитися від вживання алкоголю, займатись фізичними вправами, не курити, навчатись розслаблятися, регулярно приймати ліки, які вам призначив лікар.
25 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України видав постанову №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».
Згідно з цією постановою особам з гіпертонічною хворобою в аптеках надається знижка при наявності рецепта від лікаря на такі препарати: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін.
У КУ «Бершадський РЦПМСД» проведена робота по звірці диспансерних хворих з гіпертонічною хворобою, сформовані списки осіб, які потребують лікування вищевказаними препаратами.
Виписуються гіпотензивні ліки на рецептурних бланках хворим на ГХ, які звертаються до лікарів ЗПСМ.
Підбір препарату відбувається індивідуально для кожного хворого.
Стежте за своїм здоров'ям та живіть повноцінним життям. Будьте здорові!
Оксана ШЕЛЕСТ, заступник головного лікаря КУ «Бершадський РЦПМСД».