Fridge magnet wooden gears

Замісна підтримувальна терапія

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Травня 2013, 21:20

Кілька останніх десятиліть наркоманія залишається однією з найголовніших проблем нашого суспільства.
Скільки в Україні наркоманів?

Мабуть, на це питання сьогодні не зможе відповісти ніхто. На сьогодні у нашій державі офіційно зареєстровано близько 170 тисяч осіб, що вживають наркотики, але насправді цифра більша у 7-10 разів. Приблизно це 1-1,5 млн. осіб.

Хоча з року в рік серед молоді все більшої популярності набувають різноманітні стимулятори, найпоширенішою формою наркоманії (не тільки в Україні, а й у світі) залишається опіоїдна залежність (вживання морфіну, героїну, екстракту макової соломки та ін.). Опіоїдна наркоманія – стан, при якому змінюються рецепторні ділянки мозку, внаслідок чого виникає фізіологічно обумовлена потреба в опіоїдах, настільки ж інтенсивна, як потреба їсти чи дихати. Найчастіше опіоїди вводяться шляхом внутрішньовенних ін’єкцій. І через те, що вуличні наркотики, виготовлені у кустарний спосіб, часто містять усілякі домішки, вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні та психічні розлади, деградація особистості, що характеризується втратою будь-яких інтересів, які не пов’язані з наркотиками. І це аж ніяк не слабкість характеру або волі, а важка хвороба, що потребує довготривалого лікування та догляду. Лікування наркоманії в більшості випадків не приносить успіху. Застосовувані в спеціалізованих клініках методики дієві лише при активній позиції самого хворого. Але й у таких випадках після одужання частими є рецидиви. Відсоток людей, які зуміли позбутися страшної недуги, дуже малий – всього лише 3-5%.

Усі споживачі ін’єкційних наркотиків є головними кандидатами на інфікування ВІЛ, вірусними гепатитами В і С, інфекціями, що передаються статевим шляхом, туберкульозом. Більше того – їм загрожує смерть від передозування.

Наркоманія вже давно стала величезною соціальною проблемою, необхідність боротьби з якою ні в кого не викликає сумніву. З 2004 року в Україні запроваджено новий різновид наркологічної допомоги – замісну підтримувальну терапію (ЗПТ), яка, на думку більшості фахівців, є найдієвішим методом лікування залежності від опіоїдів.

ЗПТ полягає у тому, що нар - команові призначають засібзамінник, аби він не відчував потреби в забороненому наркотику. Для цього використовують синтетичні препарати (метадон, бупренорфін) з властивостями, що нагадують дію морфіну чи героїну, які призначаються на тривалий термін та вживаються у вигляді таблеток чи сиропу. Їх треба застосовувати в правильному дозуванні, яке практично знімає потяг до наркотиків, але не дає ефекту ейфорії та розслаблення. Пацієнти, що вживають адекватну дозу, за своїми психофізичними характеристиками майже не відрізняються від здорових людей, вони можуть вести звичний для більшості людей спосіб життя.

У 2009 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила цей метод найважливішим компонентом комплексу заходів, спрямованих на попередження розповсюдження ВІЛ.

У Вінницькій області працює 10 кабінетів ЗПТ, де проходять курс лікування 195 пацієнтів. У серпні 2012 року кабінет ЗПТ було відкрито і на базі Бершадської ЦРЛ.

Замісна підтримувальна терапія призводить до поліпшення психічного і фізичного здоров’я наркозалежних осіб, якості їх життя, знижує ризик інфікування ВІЛ та гепатитами В і С. Ефективно пригнічується потяг до наркотику, блокуються опіоїдні рецептори головного мозку, в результаті чого вживання звичайних доз нелегальних опіоїдів не викликає ейфорії, усувається фактор нестерильного внутрішньовенного введення наркотиків, знижується ризик смертельного передозування, знижується рівень кримінальної активності, хворі можуть працювати, навчатись, виховувати дітей.

Показанням для призначенням ЗПТ є встановлений діагноз залежності від опіоїдів за наявності таких критеріїв: вік пацієнта більше 18 років, письмове звернення хворого щодо початку ЗПТ, не менше двох документально засвідчених неуспішних спроб попереднього лікування від наркотичної залежності.

За більш детальною інформацією щодо замісної підтримувальної терапії можна звертатися до кабінету №316 поліклініки Бершадської ЦРЛ.

Олена УЛІЧ, лікар-нарколог Бершадської ЦРЛ


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Гав'юк Никифор Авксентійович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.12.44.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Замісна підтримувальна терапія - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники