Fridge magnet wooden gears

Мобілізовані добровольці чи добровільно мобілізовані? (Військовий комісар розставляє крапки над "і")

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Жовтня 2014, 10:00

Наших читачів хвилює ряд питань, пов’язаних із подіями на Сході України, грядущою хвилею призову до лав Збройних Сил України.

Скільки наших земляків беруть участь у проведенні АТО? А чи правда, що мобілізованих за призовом змушують писати заяви про те, що вони йдуть добровольцями, і, якщо так, то навіщо, який у них буде статус, чи буде вдячна їм держава за подвиг? Також не ясно, що там з обіцяними заробітніми платами військовим, ходили чутки, що її не виплачують, а якщо виплачують, то який принцип нарахування?

Відповіді на ці питання дає військовий комісар Бершадсько-Теплицького об’єднаного районного комісаріату підполковник Сергій Юрійович ІВАНЮК.

– Станом на сьогодні по Бершадському та Теплицькому районах призвано на військову службу за мобілізацією близько 200 військовозобов’я заних запасу, з них орієн товно 30 осіб беруть участь у проведенні антитерористичної операції у Луганській та Донецькій областях.

У питанні про добровольців є дуже важливий нюанс: добровольцем пішов громадянин на службу до Збройних Сил України чи Національної гвардії або до добровольчих батальйонів, не підпорядкованих державному керівництву?! Адже соціальні та правові гарантії держава може забезпечувати лише призваним військовим комісаріатом згідно із Законом про мобілізацію. Зверну вашу увагу на те, що призиваються громадяни всі у рівному порядку. Усім гарантується вихідна допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат, згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» та відповідно до Кодексу законів про працю України забезпечується збереження робочого місця до оголошення демобілізації та середнього заробітку. Також у військовій частині, куди громадяни призвані, вони зараховуються на всі види військового забезпечення, передбачені для військовослужбовців військової служби за контрактом. Безкоштовно вони забезпечуються військовою формою, триразовим харчуванням, мед - обслуговуванням у медпунктах та госпіталях Міноборони та інших військових формувань. Також їм виплачується грошове забезпечення в розмірі не менше 2400 грн. на місяць в залежності від посади та військового звання.

За період між другою та третьою чергою мобілізації були призвані добровольці за контрактом, які підписали тимчасовий контракт на проходження військової служби в особливий період на строк не менше одного місяця до моменту оголошення демобілізації. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб збільшити чисельність громадяндобровольців, які підуть на військову службу за короткостроковими контрактами.

Наголошую, що це не впливає на розмір грошового забезпечення, соціальні та правові гарантії для всіх однакові, адже призвані всі на загальних підставах.

Отож, мінімальне грошове забезпечення військовослужбовця становить 2400 грн./міс.

Але порядок його нарахування відрізняється від звичного в цивільних установах. Виплачується воно в основному наперед, але надбавки та премії нараховуються за прослужений попередній період і виплачуються наступного місяця, тому, щоб отримати обіцяне грошове забезпечення у повному обсязі, треба прослужити 2-3 місяці.

Надбавки та премії нараховуються за наступним принципом: 90125% від місячного забезпечення – премія офіцерам та солдатам сержантам (відповідно), 60% – додаткова грошова винагорода, 50% – з урахуванням окладу за військове звання, за виконання особливо важливих завдань.

Якщо військовослужбовець бере участь в антитерорестичній операції, то, згідно з постановою Кабміну, грошове забезпечення у нього збільшується вдвічі, але не менше ніж на 3 тис. грн. Після звільнення з військової служби військовослужбовцю нараховуються всі надбавки до дня виключення зі списків військової служби.

Щодо забезпечення наших військовослужбовців засобами захисту, обмундируванням, харчуванням. Ці види забезпечень здійснюються відповідно до норм, визначених постановами Кабміну, і цими питаннями займаються виключно командування та посадові особи військових частин, у яких проходять військову службу наші військовозобов’язані. Так, поки що є проблеми з теплими речами, засобами захисту, але спільними зусиллями держави і громадськості, сподіваюсь, ми вирішимо їх.
А наразі проходять підготовчі заходи до чергового призову на строкову службу.

Нагадаю: відповідно до указу Президента України, постанови Кабміну та розпорядження голови облдержадміністрації у жовтні-листопаді військовим комісаріатом буде проводитись черговий призов громадян на строкову військову службу. Призовники, яким надійшла повістка, зобов’язані прибути в пункт і в строк, зазначені у повідомленні. Якщо ж повістка (за будь-яких обставин) не надійшла, громадяни призовного віку (від 18 до 60 років) зобов’язані з’явитися до призовної дільниці протягом десяти днів від початку відповідного призову. У разі неявки призовника без поважних причин за викликом військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.

Підготувала Юлія ЛУЧИК.

Також повідомляємо жителям Бершадського району, що нині проводиться активна робота щодо формування роти охорони та загонів оборони військового комісаріату громадянами України віком від 18 до 60 років (працівниками, які не служили в збройних силах, віком 18-25 років з укладенням контрактів на проходження служби у військовому резерві), а також відбір патріотичноналаштованих громадян України для проходження служби у військових частинах, які беруть участь у проведенні АТО, за короткостроковими контрактами.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
2 фото   
<b>Керівництво району перевіряє роботу організацій на території міста</b><br />Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур та голова районної ради Михайло Бурлака 1 лютого 2012 року...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Чорнокульський Федір Никанорович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 05.06.44. Похов. с. Сорки, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Мобілізовані добровольці чи добровільно мобілізовані? (Військовий комісар розставляє крапки над "і") - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники