Аби попередити пожежі в опалювальний сезон, необхідно дотримуватися таких правил: перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону, треба очищати димоходи та печі від сажі; біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м; усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені.
Під час використання пічного опалення не допускається: залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини; закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо; зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.
Статистика стверджує: кожна друга пожежа виникає через людський фактор. Нехтування елементарними вимогами безпеки може понести за собою втрату майна чи спричинити загибель людини. Варто пам’ятати:лише дотримання цих простих, але вкрай необхідних заходів, допоможе зберегти житло та, найголовніше, життя.
Оксана КОНОВАЛ, старший інспектор по РНГФ Бершадського РВ УМВС, лейтенант міліції