Fridge magnet wooden gears

ФЕЇ ПТАШИНОГО ЦАРСТВА

  • Подобається9Не подобається
  • 7 Березня 2007, 13:17

Добрі, ніжні, милі, привітні... Хто вони? Звичайно ж, дівчата та жінки. На птахокомбінаті "Бершадський" із 750 працюючих їх майже 450. В районі немає більше такого підприємства. Та і керівниками майже всіх виробничих підрозділів тут саме жінки. Якщо завідуючим комбікормовим виробництвом чоловік, то і завідуючою складом, і технологом, зоотехніками знов ж таки вони, жінки. Тому, мабуть, і зразковий скрізь порядок.
Щоб мати уяву, що зроблено їх роботящими руками, варто хоча б нагадати, що в минулому році тут вироблено 10 тисяч тонн м'яса, з якого 5 тисяч тонн (!) перероблено. Це ж скільки разів доводилося їм брати в руки кожний його кілограм, доки він доходив до споживача. Адже у цеху переробки тільки жінки.
У колективі дуже багато молоді. Плинність кадрів зведена до мінімуму, бо працювати тут вигідно і престижно.
У забійному цеху заробітна плата сягає 70 грн. за восьмигодинний робочий день, робочими трудяться тут більше десятка людей з вищою освітою.
Діяльність кожного підрозділу птахокомбінату – вважають завідуючі цехами М.Г. Демчук, М.І. Андрейцева, М.Д. Вакуленко, Н.В. Химчук, Н.А. Скрипник, Н.М. Каритник, В.О. Семенець, – це ціла наука. Птиця, у їх розумінні, ніби малі діти, потребує особливої жіночої уваги. Її пестити і доглянути можуть тільки вони, феї пташиного царства. Звичайно, при підтримці чоловіків.
В колективі працюють навіть цілими сім'ями, династіями. Наприклад, Б.Г. Тверського, Г.Ф. Гук, династія Шевчуків і багато інших. Чимало їх з моменту створення підприємства. В тому числі і заступник голови правління, депутат районної ради нинішнього скликання Г.Д. Маринич.
Коли б на переробці працювали чоловіки, асортимент продукції, мабуть, був би меншим. Жіночій же фантазії, а технологами тут знову ж таки вони, немає, здається, меж. От і випускається її біля сотні найменувань.
Керівництво птахокомбінату прагне йти назустріч колективу. Вихідні дні, наприклад, тут через чотири дні на п'ятий. Багатьом жінкам, які йдуть у відпустки, безплатно видаються путівки у санаторії і місця відпочинку. Влітку організовують автобусні поїздки, щоб матері з дітьми тиждень-другий могли відпочити на морі. Відпустки – оплачувані, надається допомога на дітей.
Харчування працівників у їдальні відбувається за символічну плату – 50 копійок, хоч якісніших обідів немає, мабуть, більше ніде у районі. За рахунок підприємства возять людей на роботу і з роботи, що особливо вигідно жінкам.
Хто хоч раз побував у бухгалтерії, обов'язково звернув увагу, що і тут багато молоді. З досвідом лише головні спеціалісти. Справа в тому, що дівчата, батьки яких тривалий час трудяться на підприємстві, навчалися у ВУЗах за його рахунок. Тож отримавши дипломи, прийшли сюди працювати.
Користуючись нагодою, керівництво птахокомбінату вітає усіх жінок підприємства, а також всіх жінок району, із святом 8 Березня. Щоб були по жіночому щасливими, а в сім’ях панували злагода та достаток.
Павло КУШПЕЛА.
с. Війтівка.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
3 фото   
<b>Птахокомбінат «Бершадський»: в основі успіху – людський фактор</b><br />Про шляхи становлення птахокомбінату «Бершадський» у районній газеті розповідалося не раз. На сьогодні без...
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ФЕЇ ПТАШИНОГО ЦАРСТВА - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники