Fridge magnet wooden gears

СЕЛО МІЦНЕ ТОВАРИСТВОМ

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Жовтня 2007, 22:10

так вважають у Шляховій, і ділом доводять цю істину
РИЗИК? НІ, РОЗРАХУНОК
Якщо сьогодні завітати у шляхівське господарство то впадає в вічі збереженість ферм та їх наповненість, чого в багатьох господарствах вже не побачити.
І скільки б не точилися дискусії, чи вигідне нині свинарство, у цьому селі переконані: ним потрібно займатися. Навіть коли 2007 рік підвів з кормовою базою, тут не розгубилися і утримують 1200 голів свиней. У першій половині року, використовуючи добавку «Провімі», домоглися собівартості свинини 5,31 грн., тоді, як реалізаційна ціна була до 8 грн. за кілограм. От і віддача. А ще ж є дотація.
Щодо кормів, то нині великі надії покладаються на кукурудзу. Хоч рік і неврожайний, розраховують мати не менше 500 тонн зерна.
Ризик то був чи виважений розрахунок, коли зважилися на таке поголів’я? Звичайно ж, розрахунок. Попрацювали спеціалісти над технологіями, от і мають вищий урожай, ніж сусіди. Ячмінь видав по 14, озима пшениця – по 28 центнерів з кожного більш як 700 га. Намолотивши пшениці 2100 тонн, запаслися нею, мабуть, як ніхто в районі.
А щодо ризику, то керівник господарства О.І. Ковбасюк вважає, що сільське господарство взагалі ризиковане. Тим більше така галузь, як тваринництво. Але, утримавши таке поголів’я свиней до весни, 500-600 голів можна буде продати. А це не менше, як півмільйона грн. Торік виручки від реалізації свинини вистачило на піврічний фонд заробітної плати.
Коли піднялися ціни на свинину, зовсім відлягло від душі, кажуть тепер у господарстві ті, хто зайнятий у цій галузі.

НЕ ВАРТО ВИНАХОДИТИ ВЕЛОСИПЕД
Якщо повести мову про перспективу розвитку галузі тваринництва надалі, то тут, крім свинарства, мають на меті більше займатися ще й молочним скотарством. Телички при цьому як і утримуватимуть, то хіба що для відтворення стада. Адже планують вводити у дійне стадо до 200 нетелей щороку.
У Шляховій вважають, що, розвиваючи молочне поголів’я, не треба «винаходити велосипед». Як тільки буде кормова база, буде і молоко. А ще потрібно вміти її використати. От і косять зелену масу спозаранку, щоб згодовувати її свіжою.
Коли готувався цей матеріал, середньодобові надої становили 9-9,5 кг. Продавали молоко на Бершадський молочноконсервний комбінат по 1,95 грн. От і мали щодня до 6 тис. грн. виручки. У місяць це 120-130 тисяч грн. До того ж у господарстві мають до 70 телят на 100 корів, тоді, як в середньому по району тільки 58.
– На одній із останніх нарад зі спеціалістами було поставлено завдання мати нарік не менше 600 корів, – розповідає Олег Іванович. – Адже молоко, якщо аналізувати, було завжди рентабельне. Тим більше можна розраховувати на віддачу, якщо вірити прогнозам, коли ціни на нього можуть зрости до 3 грн. за літр.

...І ТЕХНОЛОГІЇ
У цьому плані тут теж нібито нічого надзвичайного. Збереглися в основному ті, які були при колгоспній системі. Не на багатьох фермах сьогодні двозмінка, а тут вона діє. Заробітна плата доярок 600-800 грн. І вони задоволені, хоч і мріють заробляти більше.
Розрахунок спеціалістів при цьому простий: робота має бути роботою, а людина – людиною. Хіба незрозуміло, що жінка просто фізично не взмозі приходити і тяжко працювати три рази на день на ферму. А ще ж у неї є домашнє коло проблем, які їй доводиться вирішувати. Хіба можна про це забувати?
Доять тільки у молокопроводи, які збереглися. При підборі кадрів на ферми намагаються більше довіряти молоді. Адже це майбутнє галузі.
Останнім часом середній вік працюючих у Шляховій взагалі знизився і становить 30-45 років.
У тваринництві на сьогодні зайнято до сотні працюючих. Але як би вони не трудилися, дуже багато залежить від керівників середньої ланки. Тому останнім часом вдалися до деяких змін і з їх розстановкою.
Одне з основних завдань тепер – пошук шляхів здешевлення продукції. І вони є. Якщо у попередні роки корми на фермі розвозили їздові, бо так вважалося дешевше, то, здійснивши відповідні розрахунки, у цьому році знову запустили кормороздавачі.
Щоправда, інколи Олегу Івановичу на районних нарадах дорікають, що у господарстві забагато працюючих. Однак у нього з цього приводу власна думка: «А куди ж їх подіти? У кожного сім’я, діти, яких потрібно одягати, вчити».
До речі, у Шляховій менше, як от у Війтівці та деяких селах, займаються підприємництвом. Люди вирощують у приватному секторі картоплю, свині. Основним же заняттям є робота на полях і фермах. З цього села навіть на заробітки не дуже їдуть.

А ЯКБИ БУЛА ЩЕ Й ПЕРЕРОБКА?
Так, вона неабияк виручала б. Пригадується, як у свій час фахівці із Прибалтики пропонували змонтувати в селі імпортні лінії по переробці молочної продукції і городництва. Але домовленостей з якихось причин так і не було досягнуто. Мабуть, якби її запустили, могли б мати додаткові прибутки і тоді, і тепер.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Мартинюк Гордій Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

СЕЛО МІЦНЕ ТОВАРИСТВОМ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники