Fridge magnet wooden gears

Співпраця дає результати

 • Подобається3Не подобається
 • 22 Квітня 2009 р

Мешканці Тирлівки та селища Кавкули на загальні збори громадян сходилися неквапливо. Ганна Василівна Тичинська, найстарша жителька села, 88-річна Надія Максимівна Гуцол та Валентина Іванівна Мартиняк (на знімку зліва направо), наприклад, в очікуванні цієї події грілися на весняному сонечку. У полі ще тривала посівна, тож на збори підтягувалися в основному пенсіонери, працівники установ. Тим часом заступник голови районної ради П.А. Сугак, який прибув з представниками районних служб, оглянув об’єкти соціальної сфери, торгівлі, спілкувався з мешканцями. Згодом відверта розмова продовжилася в будинку культури.

Нещодавно Валентині Юхимівні Гончарук та Людмилі Іванівні Пустовіт присвоєно почесне звання «Мати-героїня»

Тирлівський сільський голова Д.П. Карман досить детально і глибоко проаналізувала виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку громади.
Дарії Парфенівні було про що звітувати перед односельчанами. Минулого року завершено газифікацію адмінприміщення сільської ради, в якому знаходяться ФАП та відділення зв’язку. Найближчим часом блакитним паливом буде забезпечено і дошкільно-навчальний заклад «Сонечко», де зараз інтенсивно ведуться роботи. Виготовляється проектно-кошторисна документація і для газифікації школи, яку заплановано газифікувати до кінця нинішнього року. Торік запалав голубий вогник ще у 12 оселях, всього ж в Тирлівці нині газифіковано вже 101 житловий будинок.
Велика увага, як з боку сільської ради, так і базового господарства – ПСП «Обрій», де виконавчим директором А.Г. Христич, приділяється належному функціонуванню об’єктів соціальної сфери. В школі, наприклад, організовано безкоштовне харчування усіх 63 учнів. Крупу, цукор, хліб, олію, молоко та інші продукти ПСП «Обрій» виділяє і для харчування вихованців дитсадка. Благодійну допомогу надає і приватний підприємець О.С. Ангелюк.
Школа, як наголосив у своєму виступі депутат сільської ради, вчитель історії та географії В.М. Завальнюк, має свої здобутки, пишається учнями. Тут запроваджено кабінетну систему, діють бібліотека, спортзал, майстерня, придбано комп’ютери, нові парти. А ще в школі створено музей села.
В повному обсязі фінансуються і дитячий садочок, який відвідують 25 малюків, ФАП, будинок культури та бібліотека. До речі, до 8 березня дирекція ПСП «Обрій» придбала телевізор для будинку культури. Вже закуплено й всі необхідні матеріали для ремонту бібліотеки.
Систематично розглядаються на сесіях ради та засіданнях виконавчого комітету, продовжувала Д.П. Карман, і питання благоустрою, санітарного стану села. Хоч і функціонує паспортизоване сміттєзвалище, проте стихійних уникнути не вдається.
Окремо Дарія Парфенівна зупинилася на демографічній ситуації та соціальному захисті населення. Торік у Тирлівці зареєстровано чотири шлюби, народилося 8 дітей та померло 16 жителів. Всього ж в громаді мешкає понад 600 чоловік, з них 209 пенсіонерів. У цьому селі, до речі, чимало багатодітних сімей.
Нещодавно Валентині Юхимівні Гончарук та Людмилі Іванівні Пустовіт присвоєно почесне звання «Мати-героїня», документи оформлено ще на кількох матерів. По можливості, сільська рада надає соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
Яке б питання не піднімала у своїй доповіді, Д.П. Карман наголошувала: позитивного результату вдалося досягти завдяки плідній співпраці з базовим господарством, керівниками організацій і установ. В свою чергу, заступник сільського голови з питань діяльності виконкому, виконавчий директор ПСП «Обрій» А.Г. Христич підкреслив: Дарія Парфенівна – людина, яка слова пов’язує з активною роботою. В цьому Анатолій Григорович не раз переконався за два десятки літ, відколи працюють разом. Добрі, нормальні стосунки між сільським головою і керівником місцевого господарства відзначив у своєму виступі і заступник голови районної ради П.А. Сугак. Про те, що Д.П.
Карман – вмілий організатор і керівник, говорили й інші жителі села, зокрема, депутат районної ради К.П. Дюг, депутат сільської ради В.П. Грибанов, завідуюча ФАПом В.С. Шайханісламова. Дарії Парфенівні, наголошували вони, вдалося згуртувати депутатів, колектив сільради, налагодити чітку співпрацю, тому є і результати.
Однак і проблем у тирлівчан вистачає. Найбільше вони переймаються станом сільських доріг, нічним освітленням вулиць. Днями мають доупорядкувати парк біля будинку культури, газони і клумби, а також кладовище. В планах – газифікація об’єктів соціальної сфери.
Загальні збори громадян в Тирлівці поєднали ще з однією важливою подією – проводами сімох працівників місцевого господарства на заслужений відпочинок.
Анатолій Христич від імені дирекції та профкому ПСП «Обрій» вручив «молодим» пенсіонерам подарунки і висловив надію, що вони й надалі вноситимуть посильний вклад у розвиток господарства, де задіяно близько ста працівників – мешканців села.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.
с. Тирлівка.
Фото автора.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Чубай Іван Данилович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 26.07.44.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Співпраця дає результати - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення