Fridge magnet wooden gears

Спрацювали стабільно, з позитивом

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Лютого 2010, 09:29

Таку оцінку роботи медичної галузі Бершадського району в 2009-му дала заступник начальника управління охорони здоров’я і курортів обл - держадміністрації Н.В. Довгополюк. Про це сказала вона минулої п’ятниці на засіданні медичної ради центральної районної лікарні, на якому було підбито підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів (ЛПЗ) району за 2009 рік і визначено актуальні завдання на нинішній. В роботі зібрання взяли участь і голова райдержадміністрації С.Л. Шульц та начальник відділу охорони здоров’я РДА Н.А. Плахотнюк.
Змін в мережі ЛПЗ протягом минулого року не відбулося, зазначила в доповіді заступник головного лікаря центральної районної лікарні по медичному обслуговуванню населення В.П. Довгань. На Бершадщині функціонують ЦРЛ на 280 ліжок, 7 дільничних лікарень на 111 ліжок, 8 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 25 ФАПів, в яких загалом працюють 139 лікарів та 482 середніх медичних працівники.
Валентина Петрівна, а також заступники головного лікаря А.І. Сидоренко, В.М. Шеремета, завідуючий поліклінікою ЦРЛ О.О. Бомбела і головний ра йонний акушер-гінеколог В.П. М’ясніков глибоко і детально проаналізували діяльність ЛПЗ району.
2009-й був складним, непростим роком. Однак, попри економічні труднощі, в районі, відзначила Н.В. Довгополюк, виконані всі основні фінансові зобов’язання стосовно галузі, продовжувалася робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, поліпшенню медичного забезпечення населення. Задовільна більшість показників діяльності відносно обласного рівня. Помітні позитивні зрушення в діяльності акушерсько-гінекологічної служби та дитячого відділення. Ефективно працюють фізіотерапевтичний, рентгенологічний кабінети, а також функціональної діагностики та ультразвукових досліджень. Неабияким випробуванням для медиків була минулої осені епідемія грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань.
Учасники засідання медичної ради відверто говорили не лише про надбання, а й проблеми. Досить складною залишається демографічна ситуація в районі, адже в цілому народжуваність в 1,8 раза нижча, ніж смертність. Невтішний приклад навів у своєму виступі головний лікар Михайлівської дільничної лікарні І.Г. Пікула: на дільниці, яка об’єднує шість сіл, торік народилося 23 малят, а померло 116 громадян. Загалом в територіальних громадах цієї дільниці 70% населення – пенсіонери.
Непокоїть медиків показник смертності населення в працездатному віці (20,5% від усіх померлих). Дещо вищі обласних значень показники перинатальної та дитячої смертності. Спостерігається високий рівень захворюваності населення на хвороби систем кровообігу, в тому числі на інсульти та інфаркти.
Медицина – особлива галузь, де успіх вирішують фахівці. Саме тому заступник начальника обласного управління охорони здоров’я і курортів Н.В. Довгополюк звернула увагу на підвищення рівня підготовки фахівців, особливо вищої категорії.
Вдосконалення потребують і форми роботи лікарів загальної практики – сімейної медицини. Тут не можна допускати зменшення кількості відвідувань, адже це в кінцевому рахунку неминуче вплине на якість медичного обслуговування.
На зібранні мова йшла також про ефективність ліжок денного стаціонару, реабілітацію інвалідів, планування сім’ї, репродуктивне здоров’я населення, запровадження ефективних форм роботи з молоддю, для чого варто активніше залучати волонтерський рух, соціальні служби тощо.
Проблемними для ЛПЗ району залишаються й питання високої зношуваності медичного обладнання, санітарного транспорту та його відсутність в більшості амбулаторій ЗПСМ, виконання плану по донорству.
Питання охорони здоров’я, освіти і культури – пріоритетні для влади, наголосила у своєму виступі голова райдержадміністрації С.Л.
Шульц. Нині на медичну галузь коштів у районі виділяється втричі більше, ніж п’ять років тому. Важливо, щоб і в територіальних громадах при формуванні місцевих бюджетів не допускали скорочення видатків на медицину. Світлана Леонідівна детально охарактеризувала ситуацію стосовно введення в експлуатацію нового корпусу пологового відділення ЦРЛ, щиро подякувала медикам за їх нелегку роботу.
До речі, усі виступаючі на засіданні медради відзначали плідну співпрацю з ра йонною, обласною владою, допомогу керівників, а також народного депутата України А.С. Матвієнка. Від імені колег головний лікар Михайлівської дільничної лікарні І.Г. Пікула подякував владі за введення з першого січня надбавки за стаж, а також усім причетним – за надання на початку нинішнього року п’ятьом дільничним лікарням новеньких автомобілів «швидкої допомоги».
За результатами роботи медичної ради прийнято відповідне рішення.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Руденко Костянтин Созонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.04.45. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Спрацювали стабільно, з позитивом - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники