Fridge magnet wooden gears

Фундамент закладено міцний

  • Подобається3Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 23:35

На знімку: селянину у весняну пору не до відпочинку – щойно завершили посівну, а вже роботи ведуться по догляду за озимими. Саме їх проведенням цікавиться директор СТОВ «Лан» Сергій Павлович Савченко у механізатора Петра Івановича Остафійчука, який того дня вносив гербіциди на озимину. Фото Сергія КІСИКА.

Як і передбачалося, район вчасно завершив посівну кампанію, якщо не рахувати культур із пізніми строками посіву.
Одним з господарств, де ці роботи було організовано найкраще, знову є СТОВ «Лан» села Маньківки. Саме тому і відвідали дане господарство. Директор товариства, він же і голова ради сільгоспвиробників району С.П. Савченко, розповів, що цьогорічна весна була досить непростою і нетиповою. Ускладнило ситуацію ще й те, що відчутної підтримки з боку держави виробники сільськогосподарської продукції так і не дочекалися.

А тут ще й високий сніговий покрив і незамерзла земля під ним внесли у хід посівної кампанії свої корективи. Але, незважаючи на це, в цілому всі роботи тут зуміли провести, як і щороку, на високому рівні. Як і планувалося, не тільки справилися з посівом, а й підживили озимі.
Коли готувався цей матеріал, на посівах озимих, які займають більше 1400 гектарів, працювали три широкозахватних агрегати, якими вносилися гербіциди і фунгіциди.
Ярі культури тут посіяли теж з мінеральними добривами і з внесенням гербіцидів. Практикою неодноразово доведено, що затрати на дотримання технологій завжди виправдані. У господарстві на складах ще і по сьогодні є чимало кукурудзи до реалізації.
Майже на 300 гектарах вирощуватимуть качанисту і в цьому році.
Цікаво, що на 213 гектарах вирощуватимуться і цукрові буряки. Вже навіть встигли обробити їх сходи засобами хімізації. Дану культуру взагалі планують вирощувати за всіма вимогами технологій, саме тому внесли грунтові гербіциди, великі дози мінеральної поживи, а сам посів здійснили дорогим імпортним насінням.
В цілому на посівній кампанії справжніми професіоналами зарекомендували себе О.П. Остафійчук, А.П. Кифорук, С.А. Кифорук, П.І. Остафійчук, М.П. Ужвак, А.П. Павліченко, В.А. Товмаченко, В.І. Дзьобко, і цей перелік прізвищ можна було б продовжувати. Однак, зважаючи на те, що переробники цукросировини за останні десять років аж три рази підвели її виробників, в даному господарстві у механізаторів нині виникає певна стурбованість щодо взаємовигідної співпраці з переробниками. Великі надії покладаються на нових власників Красносільського цукрового заводу.
Як зазначив у розмові Сергій Павлович, фундамент під урожай у господарстві закладено досить міцний – люди попрацювали на совість, кошти вкладені чималі, але проблема полягає в тому, чи буде на вирощену продукцію відповідна ціна. Адже ситуація з ціноутворенням, як і з економікою в цілому, у сільськогосподарському виробництві продовжує залишатись хиткою.
Того ж дня ми ще раз переконалися, що зі свого боку селяни роблять все можливе, щоб сповна колосилася маньківська нива.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Мартинюк Гордій Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Фундамент закладено міцний - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники