На знімку: майстриня-вишивальниця Т.В.Кравець демонструє рушник, який вона презентувала на обласному фестивалі.
На фестивалі вшановували автора ескізу восьмиметрового рушника «Вишивана доля Вінниччини» Г.І. Данилюк та всіх майстринь, які брали участь у його створенні. Відбулися також прем’єри авторських пісень, присвячених красі українського рушника.
Від Бершадщини участь в заході взяла талановита майстриня-вишивальниця з Баланівки Т.В. Кравець, яка за вагомий внесок у розвиток та збереження традиційної подільської вишивки відзначена на фестивалі дипломом управління культури та туризму облдержадміністрації.
– Мені випала велика нагода побувати на такому святі, – розповідає Тетяна Василівна. – Взимку ми, представники різних районів, по черзі вишивали рушник «Вишивана доля Вінниччини». А тепер нас всіх зібрали разом.
Маю багато знайомих. Усі вишивальниці мені вже як рідні сестри по вишиванню, по нитці.
На обласному фестивалі Т.В. Кравець демонструвала три рушники. Особливо учасникам заходу сподобався рушник з надписом «Хліб сіль», вишитий хрестиком. Візерунок на ньому дуже вдалий – хліб, на якому зображено два лебеді, квіти, колосся, мак. Усе це неабияк привертало увагу шанувальників подільської вишивки.
Варто сказати про те, що, мабуть, жодна виставка робіт народно-прикладного мистецтва, художніх ремесел в районі не обходиться без рукотворних виробів Тетяни Василівни, яка вишиванням займається вже 55 років – з самого дитинства. Вона вміло і майстерно вишиває не лише рушники, а й сорочки, серветки, наволочки, картини та портрети. Узори, як правило, бере з малюнків або ж придумує сама. Вишивки майстрині захоплюють яскравими, насиченими барвами, досконалою композицією.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.