Fridge magnet wooden gears

"Мамині рушники"

  • Подобається4Не подобається
  • 18 Серпня 2010 р

На знімку: майстриня-вишивальниця Т.В.Кравець демонструє рушник, який вона презентувала на обласному фестивалі.

Таку назву отримав обласний фестиваль, присвячений 19-й річниці незалежності України, що проходив нещодавно в селі Правилівці Оратівського району на Вінниччині. В ньому взяли участь 45 вишивальниць області, які дивували глядачів розмаїттям вишитих рушників, фольклорні та вокальні колективи і виконавці Вінниччини, а також відомі українські співаки.

На фестивалі вшановували автора ескізу восьмиметрового рушника «Вишивана доля Вінниччини» Г.І. Данилюк та всіх майстринь, які брали участь у його створенні. Відбулися також прем’єри авторських пісень, присвячених красі українського рушника.
Від Бершадщини участь в заході взяла талановита майстриня-вишивальниця з Баланівки Т.В. Кравець, яка за вагомий внесок у розвиток та збереження традиційної подільської вишивки відзначена на фестивалі дипломом управління культури та туризму облдержадміністрації.
– Мені випала велика нагода побувати на такому святі, – розповідає Тетяна Василівна. – Взимку ми, представники різних районів, по черзі вишивали рушник «Вишивана доля Вінниччини». А тепер нас всіх зібрали разом.
Маю багато знайомих. Усі вишивальниці мені вже як рідні сестри по вишиванню, по нитці.
На обласному фестивалі Т.В. Кравець демонструвала три рушники. Особливо учасникам заходу сподобався рушник з надписом «Хліб сіль», вишитий хрестиком. Візерунок на ньому дуже вдалий – хліб, на якому зображено два лебеді, квіти, колосся, мак. Усе це неабияк привертало увагу шанувальників подільської вишивки.
Варто сказати про те, що, мабуть, жодна виставка робіт народно-прикладного мистецтва, художніх ремесел в районі не обходиться без рукотворних виробів Тетяни Василівни, яка вишиванням займається вже 55 років – з самого дитинства. Вона вміло і майстерно вишиває не лише рушники, а й сорочки, серветки, наволочки, картини та портрети. Узори, як правило, бере з малюнків або ж придумує сама. Вишивки майстрині захоплюють яскравими, насиченими барвами, досконалою композицією.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Жерденівський Іван Хомич (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Мамині рушники" - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники