Fridge magnet wooden gears

Є така професія - бджоляр!

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Серпня 2010 р

З реформуванням колгоспного виробництва менше уваги стало приділятися такій галузі, як бджільництво.
У господарствах району нині є 59 пасік, у яких нараховується 10900 бджолосімей, в тому числі у населення – 9061. Відомими пасічниками району є А.П. Потапчук, І.Я. Чорнобай з Бершаді, Г.Т.Христич з Сумівки, Л.П. Магдич з Серединки, Василь Іванович Гойко, Віктор Іванович Гойко з Бирлівки, В.І. Каращук, П.Х. Татусяк з Баланівки, В.В. Антонов з Тернівки, С.М.Ботюк, Г.І.Зарічанський з Флорино та інші.

Сьогодні гість статті М.М.Устяк, який народився і трудиться у своєму селі Баланівці. Все життя він присвятив благородній професії бджоляра. Микола Михайлович із династії бджолярів: прадід Захарій, дід Ларіон та батько Михайло були відомими пасічниками. Ще під час колективізації, в 1930 році, прадід Захарій передав у колгосп 60 дуплянок з бджолами. З того часу в місцевому господарстві, а нині у Баланівській філії «Зернопродукту», займаються бджільництвом.
Пасіка, на якій працює Микола Устяк, знаходиться у місці, що називається Костоління. Це красивий вибалок, який обтягнутий підвищенням у формі літери «С», а якщо вибалок зв’язати з дорогою Гордіївського шляху, то вийде літера «К». За пана Сабанського ця місцина була засаджена садом, обкопана великим ровом.
Сьогодні ця місцина багата на рідкісні рослини, які занесені до Червоної книги, тому багато жителів Баланівки, Бирлівки, Бершаді люблять провести тут свій вільний час, помилуватися природою, попити цілющої джерельної води, піднятої «журавлем», почути мелодійний переспів пташок, відчути на собі ауру благодатної природи.
За легендою, пан Сабанський подарував заїжджий двір, який знаходився у цій місцині, своїй дочці Константі, в якої одна нога була трішки коротша. З того часу, цю місцину стали називати Костоління. З давніх часів в її низовині знаходиться пасіка. Тут колись працювали відомі пасічники села ПавлоДісяк, Микола Коломієць, Микола Остроус та багато інших. Сьогодні це пасіка місцевого господарства, на якій працює Микола Михайлович Устяк.
Він доглядає 170 бджолосімей. Тут завжди чисто й охайно: трава скошена, вулики пофарбовані. Бджоляр постійно турбується про міцність і здоров’я бджолосімей.
Особливу увагу приділяє племінній роботі, адже від якості матки залежить продуктивність сім’ї. Він намагається не згаяти час, коли потрібно підкласти вощину, попередити роїння бджіл, створити вчасно відводки, відкачати мед, підготувати бджоли до зимівлі. Не припиняється робота на пасіці і взимку. Адже потрібно контролювати стан зимівлі бджіл, майструвати рамки до нового сезону тощо.
Микола Михайлович дуже щира й добра людина. З ним дуже приємно поспілкуватися на різні теми.
На прикладі бджолосімей повчає, що в суспільстві повинно бути так само, як в цих розумних істот, де кожна особина знає і добросовісно виконує свої обов’язки.
Пасічник обов’язково заводить розмову і про цілющі властивості меду, адже ще геніальний лікар Гіппократ 2500 років тому використовував його для лікування багатьох захворювань.
Частуючи гостей стільниковим медом, Микола Михайлович (на знімку) наголошує, що це не тільки смачний продукт, а й дієта здоров’я та довголіття.
Григорій ПОГОНЧИК, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Стоян Павло Григорович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.45.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Є така професія - бджоляр! - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники